Фестиваль американського кіно «Незалежність».

З 27 листопада по 2 грудня у Києві за підтримки Посольства США в Україні вдруге відбудеться фестиваль американського кіно «Незалежність».

Другий фестиваль під гаслом «Незалежне кіно для незалежних людей» продовжує знайомити українського глядача з незалежним кінематографом Сполучених Штатів, поширювати нові ідеї та демонструвати оригінальний погляд на гострі соціальні, релігіозні та політичні теми.

Яскрава фестивальна програма 2012 року складається з цьогорічних номінантів та переможців фестивалів незалежного кіно у Санденсі та іншіх фестивалів, 7 ігрових та 8 документальних фільмів.

Покази відбудуться у кінотеатрі «Київ».

ролик фестивалю

ПРОГРАМА ІГРОВОГО КІНО

Фестиваль відкриє призер фестивалю у Сандесі 2012 , чудова комедія «Безпеку не гарантую» (Safety Not Guaranteed), режисера Коліна Треворов та Дерека Коннолі. Він прийдеться до душі любителям історій про мандрівки в часі. Журналісти американської газети знаходять оголошення від хлопця, який шукає напарника для подорожі в минуле. Редакція відправляє їх на розвідку. Поїздка дає відповіді на, здавалося б, невирішувані питання.

Ще один призер у програмі, прорив фестивалю в Санденсі 2012 року, володар численних нагород, фільм «Сесії» (Sessions), за мотивами автобіографічного бестселера Марка О`Брайєна з блискучою Хелен Хант та Вільямом Мерсі у головних ролях.

«Каліфорнійске соло»( California Solo) Маршала Леві – історія рокера, який вирішує стати фермером. Утім, невдовзі він сідає п’яний за руль і потрапляє в халепу. Після багатьох років життя в Лос-Анджелесі йому доводиться пережити депортацію. Стрічка отримала дві нагороди на фестивалі у Вудстоку: за найкращий монтаж та Приз журі за найкращий ігровий фільм.

«Наелектризоване дитинство»( Electrick Children) Ребекки Томас – чи не найоригінальніша історія непорочного зачаття у наш час. Рейчел виросла у родині мормонів і ніколи в житті не їла гамбургерів. Музику вона теж ніколи не слухала. Одного разу дівчинка знаходить старий магнітофон з блакитною касетою… і вагітніє. Одна з кращих ролей Біллі Зейна, відомого українському глядачу за фільмом Джеймса Камерона «Титанік».

«Кінець коханню» (The End of love) Марка Веббера – драма про стосунки батька і його новонародженого сина після смерті його мами. На фестивалі в Санденсі фільм номіновали на Приз журі. Марк Вебер виступив як сценарист, режиссер та продюсер цього фільму, зіграв головну роль зі своїм рідним сином.

У рамках фестивалю відбудуться українські прем’єри фільмів, які незабаром вийдуть у прокат: «Слова» (The Words) та «Поза законом» (Найп`яніший округ у світі) (Lawless).

«Слова»(The Words), Брайяна Клаґмана та Лі Стінртела – історія про письменника на вершині популярності, якому раптово доводиться дізнатися, чого варта крадіжка чужого роману, з Бредлі Купером у головній ролі та Джеремі Айронсом .

«Поза законом» (Lawless) Джона Хіллкоута повертає глядача у понівечену Великою депресією Америку. Банда бутлеґерів успішно заробляє собі на життя, аж допоки не з’являється людина, яка хоче скоротити їхні прибутки. Акторський склад фільму не може не радувати: Том Харді, Джессіка Честейн, Міа Васіковска, Ґері Олдмен та інші.

ПРОГРАМА ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО

Документальний блок відкриває учасник офіціальної селекції фестивалю у Каннах 2012, фільм про іронічного письменника, режисера, актора, комедіанта та музиканта Вуді Аллена «Вуді Аллен: Документальний фільм». Режисером, продюсером та сценаристом цього фільму виступив не менш відомий оскарівський номінант, володар премії Еммі, Роберт Вайді, який стане почесним гостем фестивалю.

«Світ Кормана: подвиги Голлівудського бунтаря» (Corman’s World: Exploits of a Hollywood Rebel) за участю Мартіна Скорсезе, Джека Ніколсона, Роберта Де Ніро, та інших численних зірок, провокативна данина Роджерові Корману, найбільш плідному голлівудському письменнику, режисеру й продюсеру і доленосному впливовому факторові сучасного кіномистецтва протягом останніх 60 років.

Це одна зірка документальної програми, спеціальний навчальний івент, фільм «Бруклінський замок» (Brooklyn Castle) про міську школу, де понад 65 відсотків учнів належать до сімей із прибутком, нижчим за федеральну межу бідності, і якій пощастило мати найкращу в країні шахову команду неповної середньої школи, що виграла неймовірну кількість шахових чемпіонатів. Якби Альберт Ейнштейн приєднався до цієї команди, він зайняв би в ній лише четверте місце.

Призер фестивалю у Санденсі 2012, фільм «Пабло» (Pablo), реж. Річард Ґоулдвіхт, використовуючи мультиплікацію, графіко-динамічний дизайн і документальні кадри, розповідає історію відомого дизайнера Пабло Ферро, якого Стенлі Кубрик назвав батьком образу шістдесятих та естетики музичного телебачення. Протягом 40 років Ферро створює титри для фільмів та був одним із перших у світі, хто створив трейоер для фільму. Епохальні написи у фільмах «Механічний апельсин», «Розумник Вілл Хантінґ» та десятки інших – його робота. Зворушлива історія з прекрасною анімацією – одна з родзинок програми цьогорічного фестивалю.

Фільм «Як пережити чуму», реж. Девід Франс — це історія двох об’єднань: ACT UP і TAG (Група дієвого лікування), чия активність і новаторський підхід перетворили СНІД зі смертного вироку на стан, яким можна керувати.

«Атомні штати Америки» (The Atomic States of America), реж. Дон Арготт, Шина М. Джойс

Ця стрічка розповідає правду й розвінчує міфи про атомну енергетику і ставить питання про те, чи може людина відповідально ставитись до розщеплення атома.

«Перший сезон»(The First Season) режисера Радда Сіммонса, знятий в інтимній стилістиці кінореалізму, розповідає, як два брати-американці обрали працю на молочній фермі для досягнення своєї версії американської мрії.

Спеціальний показ у рамках програми «Work in progress»: фільм ВТРАЧЕНЕ МІСТО, (реж. Джеремі Ґоулдшайдер та Річард Ґоулдвіхт). Події фільму розгортаються між Штатами та Україною. Прагнучи більше дізнатися про свого померлого батька, американський архітектор вивчає історію свого роду. Так він дізнається про українське місто Трохимбрід, де народився та дивом уникнув розстрілу під час війни його тато. Чоловік вирішує податися в Україну. Проста подорож переростає у дослідження всього його життя. Свого часу змальоване Джонатаном Сафраном Фоєром у романі «Все ясно», місто Трохимбрід постає перед нами на унікальних фото та розповідях останніх живих його жителів.

Перегляд документальної програми у залі «Синематека» кінотеатру «Київ» безкоштовний.

Протягом фестивалю пройдуть майстер-класи та дискусії з продюсерами та режисерами фільмів фестивалю, з метою обміну досвідом між американськими та українськими представниками кіноіндустрії

ПОЧЕСНІ ГОСТІ ФЕСТИВАЛЮ

Роберт Вайді (Robert Weide) – режисер, сценаріст та продюсер фільму «Вуді Аллен: Документальний фільм».

Шина Джойс (Sheena Joyce) режисер та продюсер фільму «Атомні штати Америки»

Дон Арготт (Don Argott), режисер фільму «Атомні штати Америки»

Бріан Шульц (Brian Shultz), продюсер фільму «Бруклінський замок»

Роксі Топоровіч (Roxy Toporowych), режисер

ПАРТНЕРИ ФЕСТИВАЛЮ:

September Planet Studios, Leo Barnett, PSB films, Наша карта

Медіа підтримка TBi, Гала радіо, What`s ON, korrespondent.net, kino-teatr.ua

Медіа-патронат: Фокус

Додаткова інформація про фестиваль – www.AIFFua.com