Каша Сальцова: Про принцес

У дитячих садках тепер дуже важко дати комусь роль Баби Яги. Тому що приходять істеричні мами з гарною китайською (або французькою, в залежності від крутості садка) сукнею й кричать, що їх доця має бути принцесою. І все тут. Ніхто не хоче бути поганцем в цій країні, всі принцеси.

Недарма власне – з нашою зацикленістю на зовнішніх атрибутах. Авжеж в країні з голодними пенсіонерами та браком медикаментів у лікарнях вкрай важливо виглядати так, як у житті, яким ніколи не жив, але у кіно бачив, як воно у людей має бути. Кому стразікі, кому “юнікло”, і мої однолітки з паперовими кавовими горнятками біжать у білих навушниках по Сирцям, намагаючись не розплескати внутрішні Манхетени.

Уявлення жебрацього суспільства про “нормальне” життя це взагалі така особлива форма бідності: пластикові вікна, вмонтовані в фасади історичних пам’яток, бальні сукні “как паслєдній раз” на провінційних випускницях, нова машина в кредит під 24%, вся ця Мексика.

Країна у цілому все ще нагадує тьотю, яка голосує за того чи іншого кандидата “бо мущіна прєдставітельний”. Не смійся, нафейсбучена меншість,так вона і робить. Сумка до кольору взуття. Шапка пижикова. Вік й товщина. Показність. Хьорст на стіні. Це все ще вчиняє на аборигенів враження. Людина, аби яку ахінею не несла і щоб не перла з бюджету під сонним прицілом камер, має виглядати “пристойно”. Саме таким чином рекєтня, що змінила спортивні костюми на бріоні перетворились у очах тьоть і дядь на “поважних людей”. Щось же людина знає, он в неї портфель за тищу євро який.

О, гопнік в крокодилових туфлях, з депутатським значком, – спи безтурботно. Вони правда сприймають тебе всерйоз, дорослим “політиком”, гигиги. Не видай себе. Поки вони схвально витріщаються на твій новий джип, можна красти-красти-красти. Спи як немовля – лиш час від часу не забувай апелювати у своїх коротких й безматерно-сухих промовах до найсвятішого, абстрактного й суб’єктивного (історичної справедливості, єврейсько-американсько-російського заколоту, Бога, національного інтересу, світлого майбутнього дітей, інтеграції у Європу тощо). Тоді аборигени будуть стояти, погойдуючись від голоду, але сумирно – зачаровані калейдоскопом благодаті, що розвертається у їх свідомості, і не розбираючись, піддакувати кожен своїй ілюзії.

Будь певен – в них не вистачить сміливості спитати – чи це бува джип, розцяцькований патріотичними кольорами, куплений не на ті гроші, що були виділені на тепломережі минулого року? Чи відремонтували камери Лук’янівки після нібито скандального розслідування? Що це було з Мазурком взагалі? Чому мільярдну угоду підписував сеньйор Піхто? Розбиратись,а надто в юридичних питаннях – це взагалі не круто, це хай Міла Куніс розбирається. Інша справа продати нирку, щоб влаштувати багате весілля або купити Ipad. Оце по-нашому, по-східному.

Казка каже, що процедура розпізнавання  в замурзаних дівчиськах королівських генів така: їх треба вкласти на перини з схованим горохом – погано спить та гематоми – біііп, принцеса детектед. Але як примусити більшість розпізнати в принцесах причепурену гопоту, яка з серйозними виразами облич спокійно легалізує власні злочини? Дочекатись, коли в холодильниках тьоть и дядь залишиться тільки горох.

P.S. Знайомі розповідали, що в одному дитячому садку дитина таки наступила на свою розкішну сукню, крінолін задерся і виявилось, що батьки забули одягти на сердешну труси, що власне аж надто сильно схоже на українську дійсність, щоб бути правдою, чи не так?

Телекритика

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут