Антиукраїнський шабаш Made in Odessa

Одеса. Ранком 26 грудня під стінами Білого дому, де відбувалася сесія обласної ради, місцеві організації Партії регіонів, КПУ та партії «Родіна» влаштували так званий антифашистський мітинг. Для забезпечення масовості за розпорядженням місцевих властей були мобілізовані під страхом звільнення з роботи працівники державних і комунальних підприємств, звільнені від занять сотні студентів вишів і технікумів. Їх доставили сюди спеціально замовленими автобусами, спорядили партійними прапорами та заздалегідь написаними плакатами: «Фашизм не пройде», «Ми не запрошували «Свободу» в Одесу», «Геть націоналістів!».

Серед присутніх на мітингу бачу чимало знайомих за попередніми українофобськими шабашами облич із досить вже заяложеними плакатами. Ось на околиці площі з десяток пенсіонерів-вітренківців з прапором Української прогресивної соціалістичної партії тримають гасла: «Союз прос…ли – жебраками стали», «Мы с Союзом победили и в Союзе жить хотим». Не оминули нагоди ще раз засвітитися на публіці представники шовіністичної «Партії Сталіна», яких усі впізнають за портретами їхнього улюбленого вождя на прапорах. А ось представників громадського об’єднання «Дозор», які 8 грудня саме тут улаштовували антифашистський марш, цього разу на мітингу не виявилося. Проігнорували вони цей піар-захід регіоналів демонстративно, звинувативши їх у співробітництві зі «Свободою». Розкол у лавах одеських українофобів – це вже щось нове.

Організаторами й натхненниками нинішнього антиукраїнського шабашу виступили народні депутати, члени фракції Партії регіонів Ігор Марков і Геннадій Труханов.

Приводом для неї став штурм свободівцями приміщення міськради 21 грудня, коли охорона мерії не пропустила на сесію міськради народного депутата України, голову Одеської обласної організації ВО «Свобода» Павла Кириленка.
Проти учасників акції, які намагалися прорватися у приміщення, охоронці застосували сльозоточивий газ і водомети. Нині прокуратура має розглянути заяви від «Свободи» та Партії регіонів із їхніми взаємними звинуваченнями.

Той конфлікт біля мерії дав Маркову і Труханову карт-бланш на організацію походу  проти «Свободи». Ще на сесії міськради вони оголосили, що ініціюють створення в Одесі «антифашистського комітету», який протидіятиме спробам націоналістів «дестабілізувати ситуацію», а відсіч свободівцям будуть давати якісь «народні дружини».

Тоді ж вони призначили на 26 грудня й мітинг під Білим домом. І ось тепер вони показали себе в усій красі. Виступаючи на мітингу заспівувачами, обоє поливали брудом «бандерівців-націоналістів-фашистів», закликали присутніх на боротьбу з ними. Вони, зокрема, зажадали, щоб депутати облради негайно підтрималирезолюцію учасників мітингу про створення «антифашистського комітету», а на наступній сесії позбавили приміщення «Просвіту», яка, на їхній погляд, «займається у місті пропагандою націоналістичних ідей».

Принагідно Ігор Марков повідомив, що напередодні у Верховній Раді одеськими регіоналами була створена «міжфракційна антифашистська група».Як і слід було сподіватися, депутати облради у позачерговому порядку розглянули першим питання про створення «антифашистського комітету» і схвалили резолюцію учасників мітингу. За неї проголосували 106 народних обранців із 117-и присутніх на сесії. Ось така нині у нас у Причорномор’ї політика з маркою Made in Odessa, виготовлена на замовлення й кошти мільйонерів-регіоналів Ігоря Маркова і Геннадія Труханова, які й з мандатами нардепів України продовжують вислужуватися перед Москвою.Після мітингу, поскидавши на купи партійну символіку, всі учасники попрямували до своїх автобусів. Студенти відмовлялися фотографуватися для преси, навіть не хотіли казати, де вчаться, адже їм було соромно за участь у цій відверто антиукраїнській акції. На моє пряме запитання групі юнаків, чи голосували на виборах за «Свободу», вони лише схвально кивнули головами. А один із посмішкою сказав: «Чим більше буде таких мітингів, тим більше буде прихильників «Свободи».

Сергій Горицвіт,
незалежний журналіст

Мобілізовані владою двірники у перших лавах мітингуючих
Фото Сергія Горицвіта:

Рішучі та  безстрашні борці з фашизмом від когось (?) ховають обличчя.
Фото dumskaya.net
Від Майдану
===========
Сьогодні ми отримали на поштову скриньку повідомлення й від  організаторів дійства, яке містить такі слова:
26 декабря перед зданием Одесской областной администрации прошел антифашистский митинг, который собрал более десяти тысяч неравнодушных одесситов, представителей партийных, общественных организаций, национальных и культурных обществ.
Поки ми роздумували над питанням, як на п’ятачку перед будівлею ОДА може вміститися 10 тисяч (десять!) людей, знайшлися добровольці, які наочно порахували учасників (кольоровими крапками відмічено 1000 людей)
Фото dumskaya.net
Так що “антифашисти” не лише боягузи, а й брехуни також.
Якщо ж ви хочете дізнатися, чому “народні обранці” І.Марков та Г.Труханов, які на відміну від  П.Кириленка спокійно пройшли в сесійну залу міськради 21-го грудня, так настійливо намагаються притягнути до справи ідеологію “Свободи” та надати конфлікту політичне забарвлення, – дивіться відео з прес-конференції організаторів мирної акції протесту під Одеською міськрадою того ж таки 21-го грудня.

До всієї цієї картини варто додати ще один штрих – на сесії облради сьогодні заслуховували звіт начальника УМВС стосовно дій міліції під час “штурму” мерії:
С. Резников посетовал: его и заместителя тоже, как и штурмовавших, облили водой, и оба «были вынуждены уйти». Именно это якобы помешало отдать распоряжение выставить перед зданием горсовета милицейский щит – как, по словам руководителя, он хотел сделать.