Арсеній Яценюк: «Законопроект про особисте голосування – це подолання родового прокляття Верховної Ради»

«Ухвалення закону про особисте голосування – це крок до подолання карткового парламенту в Україні», – заявив з трибуни Верховної Ради голова Ради Обєднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк у четвер, 6 грудня

 За словами Арсенія Яценюка, закон про особисте голосування – це закон «про подолання родового прокляття української Верховної Ради України». «Це закон про те, яка буде нова Верховна Рада: чи це буде картковий парламент, чи такий, який представляє інтереси народу України і де кожен народний депутат несе персональну відповідальність за свої дії, слова, голосування і за те, чи виконає він те, що обіцяв на виборах, і чи підтверджується це його голосуванням».

 «Цей парламент, який іде в минуле, накоїв дуже багато біди. Саме в цьому парламенті картками були проголосовані ганебні і зрадницькі закони проти народу України і проти його волі: харківські угоди, які подарували територію України російській військовій базі; пенсійну реформу, яка зменшила пенсії, збільшила пенсійний вік і дефіцит пенсійного фонду; закон про мови, спрямований на знищення української; закон про бюджет, спрямований на утримання президента і влади, а не людей; закони, які всупереч Конституції України продовжували повноваження цього парламенту», – наголосив він.

 Арсеній Яценюк підкреслив, що такі голосування відбувались «не народними депутатами, а картками депутатів, які забули про свою відповідальність перед українським народом».

 «В наступному парламенті цього не повинно бути. Наступний парламент повинен розпочати свою роботу з виконання базової статті української Конституції: народний депутат України голосує особисто», – наголосив голова Ради Об’єднаної опозиції.

 Він підкреслив, що проект закону про особисте голосування, внесений опозицією, передбачає, що голосування можливе тільки з допомогою електронної системи, яка унеможливлює голосування за народного депутата іншою особою. «Ми вважаємо, що прийняття цього закону зупинить кнопкодавство в українському парламенті, відновить відповідальність членів парламенту перед народом України і не дасть можливості проводити такі закони, які були проведені в цьому скликанні, які знищують благополуччя українців і які приводять до бідності країни».

 Арсеній Яценюк звернувся до нинішньої провладної більшості з закликом проголосувати за цей законопроект: «Прийміть рішення, що член парламенту повинен виконувати українську Конституцію, що він повинен поважати закон і тих людей, які віддали за нього голоси».

 «Цей закон змінить відношення українців до тих членів парламенту, які його зобов’язані виконувати і будуть виконувати», – наголосив Арсеній Яценюк.

 Верховна Рада 338-ма голосами ухвалила в першому читанні в цілому проект закону № 11468-1 «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України» (щодо особистого голосування за допомогою електронної системи)».

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут