Народний депутат Юрій Бублик: «Те, що я побачив на сесії Полтавської міськради, — це пародія на місцеве самоврядування…»

Нардеп-свободівець розповів про свої враження від  28-ї сесії міськради

Мене чемно зустріла секретар міськради Оксана Деркач, запропонувала місце в сесійній залі й забезпечила комплектом проектів рішень сесії. Я й раніше читав у пресі про «рекорди», які встановлювала міськрада, на кшталт «сесія за 25 хвилин». Але те, що я побачив на власні очі, просто шокувало: депутати розглянули 42 питання за 45 хвилин, тобто, практично по хвилині на одне питання порядку денного, в тому числі й затвердження бюджету на 2013 рік. Ну це просто пародія на місцеве самоврядування!

Я до обрання у парламент два роки працював на посаді ковалівського сільського голови Полтавського району. Сесії проводилися щомісяця. На порядок денний, як правило, виносилося з десяток питань. І жодного разу вона не тривала менше двох годин. Бо як можна швидше, коли кожне питання треба обговорити, вислухати, яке рішення ухвалила профільна депутатська комісія, поцікавитися думкою селян-виборців. Особливо непросто проходив розгляд земельних питань.

А на сесії міськради міський голова Олександр Мамай тільки називає номер і назву питання, а депутати слухняно голосують. Не бачу ніякої принципової різниці між осміяним світом «кнопкодавством» під диригування регіонала Чечетова у минулому парламенті й підніманням рук полтавських депутатів по команді Мамая, бо у міськраді ще просто немає пультів з кнопками. Така одностайність мене  лякає й свідчить про великі проблеми і з демократією, і з якістю народовладдя у місті.

Міський голова Олександр Мамай пояснює «спринтерський» розгляд сесійних питань тим, що вони були попередньо розглянуті в депутатських комісіях. Але не можу з цим погодитися, бо кожен депутат є членом лише однієї профільної депутатської комісії, тож відповідно не ознайомлений з питаннями, що розглядалися колегами в інших комісіях, а тому й дивиться на «не свої» питання, перепрошую, як баран на нові ворота, нічого не розуміючи.

Пан Мамай щоразу наголошував: «Це технічне питання…» То виходить, міськрада постійно проводить технічні сесії з розгляду технічних питань?! Міський голова так швидко закрив сесію, що я навіть не встиг попросити слова, а хотів поцікавитися відсотком соціального житла для полтавців, рухом квартирної черги і т.д.

Поза сумнівом, що й представники депутатського корпусу Полтави відчувають себе статистами, від яких мало що залежить. Чи не тому, виходячи з міськвиконкому, я побачив у смітниці біля дверей викинуту депутатську папку з матеріалами сесії?

Журналісти теж не можуть якісно виконувати свою роботу з інформування широкого загалу про депутатську діяльність, бо їх не запрошують на депутатські комісії, а на сесіях вони не бачать ні дискусії, ні обговорення, їм залишається тільки констатувати, за скільки хвилин пройшла чергова сесія. А коли представників деяких ЗМІ не пускають на сесії, то це взагалі ганьба!

Також відсутній діалог між міською владою та громадою, не проводяться громадські слухання з питань землевідведення, будівництва. Як наслідок — такі конфліктні ситуації, як, приміром, з будівництвом АЗС на Дублянщині чи 40 торговельних павільйонів на каштановій алеї по провулку Латишева, 5.

Я твердо переконаний, що з кулуарним ухваленням рішень у Полтавській міськраді потрібно закінчувати. Треба ввести в систему обговорення важливих питань під час громадських слухань, сходок і т.д. Сесії треба проводити у міському Будинку культури чи навіть у Палаці дозвілля «Листопад», щоб усім бажаючим вистачало стільців. Міліція у нас так гарно фінансується, що немає проблем забезпечити громадський порядок під час сесії…

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут