Олександр Зінченко: Десятинна церква. Тест на зрілість Юрія Мірошниченка

Оскільки текст нардепа-“регіонала” Юрія Мірошниченка є спробою вступити у публічну дискусію щодо відбудови “Десятинки” після публікації мого тексту “ХРамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної”, але не відповідає на жодне із поставлених у тому тексті питань – цілком логічно ці питання повторити іще раз.

Їх лише п’ять. Для зручності питання мають варіанти відповідей.

Дорогий Пане Юрію, поставте хрестик! Цей тест – на Вашу зрілість.  

1. Хто видав землевідвід громаді “Десятинного монастирю” УПЦ МП?

А. Господь особисто

В. Господь посередництвом Леоніда Черновецького

Г. Рівноапостольний Князь Володимир Святий у 889 році

Д. Відчепіться, нема жодного землевідводу

2. Звідки відомий вигляд історичної Десятинної церкви, якщо археологи і історики стверджують, що не дійшло жодного її зображення, і ніхто не знає, як вона виглядала?

А. З таємних архівів Ватикану

Б. Зі Звитків Мертвого моря

В. Архімандриту Гедеону було видіння

 3. Згідно проекту “музеєфікації Десятинки”, що – за деякими джерелами – був створений єпархіальним архітектором Ольгою Кругляк, крізь історичні фундаменти Десятинки і розташованого поруч княжого палацу пройдуть буронабивні палі діаметром більше 80 см. Скільки їх буде?

А. 64

Б. 164

В. Стільки ж, скільки треба, щоб збудувати хмарочос Бурдж Халіфа висотою 828 метрів

4. Чому ЮНЕСКО, ІКОМОС, Спілка Археологів, директор Інститут Археології НАНУ академік Петро Толочко та Патріарх Московський Кирил висловлюються проти “відбудови” Десятинної церкви? 

А. Бо це заборонено міжнородним законодавством, яке є частиною національного

Б. Бо ніхто не знає, як Десятинка виглядала

В. Біс поплутав

5. Порушувати світські закони шляхом рейдерського захоплення території Національного музею історії України – це згідно канонів Православ’я?

 А. Так

Б. Ні

В. Наші закони – Євангелія

Г. Що таке закони?

P.S. Щодо кількадесят кілобайт православної риторики. Сказано: “Дух дихає, де хоче”. Духові не потрібні стіни. Церква не в стінах, а в людях. Духові потрібні праведні душі і добрі вчинки. Рейдери не зможуть побудувати Святиню. Бо навіть, якщо Господь спить – люди не спатимуть.

Джерело