У Табачника витратили “комп’ютерні” мільйони не за призначенням

Рахункова палата виявила нецільове використання коштів держбюджету, виділених у 2010-2012 роках Міносвіти на інформатизацію, комп’ютеризацію та матеріально-технічне оснащення шкіл.

Про це йдеться в повідомленні Рахункової палати, опублікованому на сайті відомства.

Згідно з повідомленням, аудит показав відсутність належної координації в роботі міністерства і підлеглого йому Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, які повинні забезпечувати виконання національних та бюджетних програм з інформатизації.

“Несвоєчасне узгодження проектів з розробки та впровадження комп’ютерних навчальних програм призвело до того, що 5 млн гривень, передбачених на створення 17 програмних засобів навчання для учнів 10-11 класів, використані на інші цілі”, – зазначили у Рахунковій палаті.

Як повідомляється, в 2010 році міністерство не закупило 600 комп’ютерних комплексів, а на придбання такої кількості техніки в 2011 році було потрібно вже в 1,5 рази більше, тобто з держбюджету додатково було витрачено 15,1 млн гривень.

“У 2011 році при закупівлі навчальних комп’ютерних комплексів не дотримані запланованих параметрів їх комплектації (7 машин для учнів при нормативі наповнюваності класів до 30 чоловік), що призвело до неефективного і неекономного видатках державного бюджету в сумі 1,3 млн гривень”, – йдеться у повідомленні.

Рішення міністерства з придбання мобільних комп’ютерних комплексів для шкіл-інтернатів та спеціальних шкіл не ґрунтувалися на реальних потребах цих установ і навчальних планах. А відсутність у придбаній техніці спеціальних навчальних і корекційних програм саме для дітей з особливими потребами нівелювало навчальну функцію цих комп’ютерів.

В результаті частина техніки загальною вартістю 2,1 млн гривень в навчальному процесі не використовується, відзначили в Рахунковій палаті.

“Високий показник забезпеченості шкіл комп’ютерною технікою не відображає реального стану речей, оскільки 12% комп’ютерів несправні, більше 44% придбані більше 5 років тому, є морально і технічно застарілими. При цьому міністерством не запропоновано механізм списання техніки”, – заявляють у відомстві.

УП

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "У Табачника витратили “комп’ютерні” мільйони не за призначенням"

 1. НУ, И ЧТО ЗА БРЕД?
  ОЧЕНЬ ХОЧЕТСЯ СВИДОМИМ СЕЛЮКАМ ЕЩЁ РАЗ ПЛЮНУТЬ В ТАБАЧНИКА,? :)
  Кроме, как плеваться, эти “культурные эвропейцы” из сраного Пьемонта по жизни ничего не умеют…:)

  • Артур | 22-12-2012 12:16 at 12:16 |

   —більше 44% придбані більше 5 років тому, є морально і технічно застарілими.—

   От і є нагода встановити там якийсь із легких дистрибутивів Linux. Зразу виявиться, що вони неі морально ні технчно не застарлі. Правда от на відкатах за вінду7 і її додатки уже ніхто не заробить.

   Ну і для “umnik 20-12-2012 16:25”
   Іді пастірай партянкі, трололо із чухонії. Ваняєт от тєбя казлятіной.
   Ну і вааще іді на..

Comments are closed.