Громадська рада при Одеській ОДА: “скандали, інтриги, кримінал…”

Громадська рада при Одеській ОДА – це така собі “мильна опера” з жанру “скандали, інтриги, кримінал…”

Принаймні, цей висновок напрошується, якщо зробити запит “общественный совет при одесской облгосадминистрации” у Гуглі. Так, запит треба робити саме російською, адже таким чином ми отримуємо відображення її діяльності в одеських ЗМІ. Запит “Громадська рада при Одеській ОДА” дасть нам лише суху (але подекуди й корисну!) інформацію з сайту Одеської  ОДА чи профільного сайту Громадських рад.

Чергова серія  доволі тривіального, як для “мильних опер”, сценарію розігралася 18 січня.
У прес-центрі “Paritet” 10 членів поточного складу Громадської ради давали прес-конференцію:

Video streaming by Ustream

У тих, хто дивився її трансляцію на сторінці прес-центру у Фейсбуці, по ходу перегляду з’явилося стійке враження, що ця пані Афанас’єва, яку учасники конференції згадали не один десяток разів, – це якесь зразкове уособлення зла, настільки однозначно негативними були оцінки цієї особи усіма учасниками прес-конференції.

Хто ж така ця пані Афанас’єва, маловідома активним і дієвим представникам громадянського суспільства, які дивилися прес-конференцію онлайн, яка займає нині високу представницьку посаду Голови Громадської Ради при Одеській обласній держадміністрації?

Тут нам знову на допомогу стає Гугл, який знає все про все і всіх.

Як з’ясувалося, Гугл знає Тамілу Афанас’єву виключно в контексті її головування в Громадській раді (ГР) при ОДА.
Саме в такому статусі пані Таміла дала численні інтерв’ю на телебаченні і багато разів згадується в публікаціях на інформаційних сайтах.

Якщо вам стало снаги передивитися усі три відео, то, мабуть, ви звернули увагу, що у всіх трьох випадках телекомпанії різні, передачі мають різну назву, в студії працюють різні ведучі, а… запитання до пані Афанас’євої та, відповідно, її відповіді співпадають, наче написані під копірку?
Чи раптом не спливали у вашій свідомості під час перегляду слова “джинса”, “темник”, тощо?

Судячи з усього, пані Афанас’єва готувала свої відповіді заздалегідь. Але чомусь не зробила жодних зусиль аби вивчити “матчастину”. Так, наприклад, історія Громадських рад у викладенні нині діючої Голови чомусь починається із 2010 року, постановою, з якою й була остворена оця скандальна, але “все більш авторитетна” структура, і начебто Постанови Кабміна № 1378 від 15 жовтня 2004р Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики й не існувало ніколи…
Можна ще багато чого зі сказаного у цих, подібних як близнюки, інтерв’ю цитувати та аналізувати. Але й поверхневого перегляду цілком достатньо, щоб преконатися – людина, яка обіймає представницьку посаду геть не розуміє базових принципів демократії, рівно як і не розуміє хто кому підпорядковується у представницькому органі.
Тож, питання – як вона опинилася на цій виборній посаді – має бути адресоване тим, хто обирав і хто зараз гнівно викриває.

Втім, якщо на самому початку цієї публікації  була озвучена думка незгодних із поточною процедурою формування новго складу Ради, то логічно було б послухати й ту, кого вони звинуватили ледь не у смертних гріхах. Тим більше, що для загальної зручності завчасно була відзнята передача, яка дає відповіді на багато питань, які були озвучені у прес-центрі “Paritet”:

І, зрештою – хто така Таміла Афанас’єва і за які заслуги вона була обрана Головою Громадської ради?

На вже згаданому порталі громадських рад є повний перелік нині діючих членів я Громадської ради при Одеській ОДА поточного скликання. Звідти ми дізнаємося, що пані Таміла представляє в Раді громадську організацію  “Еліта держави”.

Ця організація навіть має свій сайт, який містить фото усіх членів організації і з якого ми можемо дізнатися про  діяльність “Еліти держави”.

Як повідомляє нам сайт, статутною метою організації є захист професійних та інших спільних інтересів випускників Академії держуправління. Основною формою діяльності організації є чи то ділові ігри, чи то тренінги особистісного росту членів ГО. А спільним інтересом, у тому числі,  – головування у громадських радах всіх рівнів. Цьому аспекту діяльності навіть присвячено окремий розділ.

Схоже,  продовженню захопливого серіалу з циклу “скандали, інтриги, кримінал…” наразі нічого не загрожує.

Але до членів Ради, які так наполегливо намагаються пробитися через кордони, що начебто створила пані Афанас’єва,  накопичилися питання :

–  Яким чином Таміла Афанас’єва стала Головою громадської ради? Ви її обрали у легитимний спосіб? А за які заслуги?
Не обирали? Вона була призначена? Чому ви на це погодилися?
– Що такого надзвичайно важливого зробила Громадська рада за 2 роки свого поточного існування, що треба докладати надмірних зусиль, аби потрапити туди знову?
– Чому відповідальних, рішучих, активних тощо громадських діячів, які гучно боряться за відкритість Ради і доступність її для себе, аніскільки не турбує, що у поточному складі Громадської ради нема таких відомих громадських лідерів як Сергій Дубенко, Олександр Доброєр, Раїса Галяс, Інна Терещенко, Наталя Мажарова, Олександр Славський, Вадим Георгієнко та ще багато інших одеситів, не кажучи вже про мешканців області (адже Рада при ОБЛдержадміністрації), які багато чого зробили та продовжують робити в царині громадянського суспільства? Навіть якщо перелічені (і неперелічені) люди “самі не схотіли” – то мабуть для того є вагомі причини?

І як тут не процитувати фразу Таміли Афанас’євої на одному з ТБ-ефірів?

Тамила Афанасьева: гражданское общество должно быть максимально идеальным, для того чтобы гражданин имел право высказать своё мнение…

Й справді, якби у нас громадянське суспільство було б ідеальним – то й  у Громадську раду б увійшли ті, кому дійсно належить, й ОДА ефективно використовувала свій дорадчий орган, й громадяни б користувалися своїми правами. А поки що – “маємо що маємо”

About Людмила Ямщикова 733 Articles
Координатор Майдан Моніторингу на півдні України (Одеська, Миколаївська, Херсонська області). Сфери компетенції: проектне мислення, громадянське суспільство, суспільний діалог, інформаційні технології.

3 Comments

  1. АФАНАСЬЕВА ПРОСТО ПРЕДСЕДАТЕЛЬ, А СЕРЫЙ КАРДИНАЛ, КОТОРЫЙ ЗА ВСЕМ СТОИТ И ЗА ЕЕ НАЗНАЧЕНИЕМ ЭТО МАКСИМ МЕЛЕЦКИЙ

  2. Тамила все супер, ты молодец. Пора молодым управлять страной!

Comments are closed.