Ланцюг єдності – день Соборності в Харкові

22 січня (вівторок) об 11.30 запрошуємо відзначити День Соборності України в Харкові.

Дата 22 січня є надважливою для українців, адже у цей день ставалися доленосні для нашого народу події:

22 січня 1918 р. — IV Універсал Центральної Ради проголосив УНР «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу», а виконавчий орган, Генеральний Секретаріат — Радою Народних Міністрів. Він замінив постійну армію міліцією, доручив провести вибори народних рад — волосних, повітових і місцевих, доручив Раді Народних Міністрів продовжувати розпочаті переговори з Центральними державами і довести до підписання миру; закликав усіх громадян УНР до боротьби з більшовиками.

22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну.

Також слід згадати, що 21 січня 1990 року живий ланцюг, утворений сотнями тисяч людей, з’єднав Київ та Львів на пам’ять про Акт Злуки. Офіційно – 400 тисяч, неофіційно- близько 4 мільйонів наших співгромадян.

Тому День Соборності – це нагадування для всіх українців про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, а сила народу в єдності людей. І особливо тепер нам слід про це пам’ятати!!!

Наш план дій:
Об 11.20 збираємось з державною атрибутикою (жовто- блакитні прапори, прапорці, стрічки, бодіарт на обличчі) біля пам’ятника Тарасу Шевченку (м. Університет,сад Шевченка); покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку
11.30 – шикування у символічний “живий ланцюг” вздовж вул. Сумської
18.00 – презентація книжки “Чорні Запорожці: Історія полку” в книгарні Є.
УВАГА! Також очікуємо на гостей з інших куточків України. До нас приєднаються представники полку новітніх Чорних Запорожців.

Запрошуйте друзів, розповідайте їм про цю подію.

Слава Україні!!!

ПОДІБНА АКЦІЯ ПРОЙДЕ В УСІХ МІСТАХ УКРАЇНИ

Як допомогти нам?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/