Офіційно: “Міліція не застосовувала фізичний вплив під час акцій протесту у Чернівцях”

11 січня ряд місцевих осередків політичних партій та громадських організацій звернулися до Чернівецької міської ради із заявами щодо проведення мирних зібрань під час візиту до Чернівецької області делегацій Міністерств закордонних справ України та Російської Федерації 13-14 січня 2013 року. 

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду було заборонено проводити акції в місцях проведення заходів, пов’язаних із візитом до Чернівецької області міністрів закордонних справ України та Російської Федерації. Рішення  суду мотивовано тим, що такий захід, як зустріч двох міністрів, підпадає під дію Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» і, відповідно до нього, місце проведення зустрічі та маршрути слідування є режимними об’єктами, які охороняються Управлінням державної  охорони.

Це судове рішення було оприлюднено, зокрема з ним були ознайомлені організатори та учасники акції, яким це рішення зачитав представник виконавчої служби.

Незважаючи на це, ряд політичних сил, зокрема і ВО «Свобода» здійснили спробу перекрити рух кортежу міністрів закордонних справ, коли ті рухались до Чернівецького Національного університету. В цій акції протесту взяло участь близько 80 осіб.

Правоохоронці діяли відповідно до законодавства України. До учасників акції протесту міліція не застосовувала фізичний вплив та спецзасоби.

Станом на 12 годину 14 січня до лікарень чи правоохоронних органів із заявами про отримання ушкоджень під час цих масових заходів ніхто з цивільних осіб не звертався.

Натомість, до лікарні за медичною допомогою звернувся працівник міліції, який отримав тілесні ушкодження під час несення служби з охорони громадського порядку. За цим фактом прокуратурою області відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального Кодексу України.

Крім цього, Управлінням МВС України в Чернівецькій області по факту невиконання судового рішення відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 382 Кримінального Кодексу України.

УМВС нагадує, що статтею 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, в т.ч. накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 СЗГ УМВС України в

Чернівецькій області. Джерело

 *****
Альтернативна точка зору – ТУТ. Рішення суду – ТУТ
****
Від “Майдан-Моніторингу“. По-перше, відповідно до правових норм право на мирні зібрання може бути обмежене лише в інтересах національної безпеки чи громадського порядку, якщо такі обмеження необхідні в демократичному суспільстві. Чи є необхідним у демократичному суспільстві заборона мирного зібрання через здибанку двох міністрів – на наш погляд, питання риторичне. По-друге, відповідного запита про причини звернення до суду за забороною мирного зібрання ми надіслали до чернівецької міської влади, ждьом-с.

1 Comment

  1. ну а державний прапор товкти ногами – це за яким законом? i хто у нас про *фашистiв* криком кричить? – захиснички держави?, звичайна РГнальна полiтика – *тримай злодiя*,

Comments are closed.