Офіційно про “жучок”: За заявою львівського журналіста міліція проводить розслідування

Слідством розглядається версія щодо перешкоджання законній професійній діяльності представника мас-медіа. Сам же він відмовився видати правоохоронцям знайдений ним підозрілий предмет, а також не захотів пояснити, чому звернувся до міліції лише через добу після його виявлення.

6 січня до Галицького райвідділу Львівського міськуправління внутрішніх справ звернувся журналіст видання «Експрес» Тарас Зозулінський. Він повідомив про те, що напередодні у квартирі за місцем проживання серед своїх речей виявив предмет, який, на його думку, зовні схожий на пристрій для негласного зняття інформації. Цей факт журналіст пов’язує зі своєю професійною діяльністю.

Того ж дня вказане повідомлення було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.171 Кримінального кодексу України.

У день здійснення повідомлення про злочин провести огляд помешкання заявника працівники міліції не змогли, оскільки сам журналіст надати правоохоронцям дозвіл на огляд помешкання відмовився. У зв’язку з цим члени слідчо-оперативної групи змогли здійснити лише огляд вхідних дверей помешкання. При цьому слідів незаконного проникнення у житло фахівці не виявили.

Огляд квартири заявника було здійснено на підставі ухвали суду лише наступного дня, тобто 7 січня. Громадянин Зозулінський також не видав працівникам міліції знайдений ним предмет та відмовився пояснити, де наразі знаходиться знайдений ним пристрій, а також той факт, чому він звернувся до міліції майже через добу після виявлення «підозрілої знахідки».

При проведенні огляду квартири із залученням фахівців будь-яких пристроїв для прослуховування чи зняття інформації, а також слідів встановлення у квартирі таких пристроїв не виявлено.

Наразі у кримінальному провадженні висунута версія, що злочин скоєно у зв’язку із перешкоджанням законній професійній діяльності Тараса Зозулінського. Вона ґрунтується лише на показах самого журналіста.

З метою встановлення можливих свідків злочину правоохоронці допитали сусідів заявника, а також отримали від суду дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, адже це необхідно для проведення експертами досліджень знахідки та встановлення її призначення.

У той же час у Головному слідчому управлінні МВС України зазначають, що дії львівського журналіста та редакції видання «Експрес» не сприяють своєчасному та об’єктивному з’ясуванню обставин щодо виявлення «пристрою» та його призначення. Це, у свою чергу, утруднює процес надання кваліфікованої оцінки цієї події слідчими та прийняття відповідного рішення.

Триває досудове розслідування.

 

УЗГ МВС України

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут