Помер останній офіцер Нахтигалю

Із сумом повідомляємо, що на 97-му році життя – 21 січня 2013 року у м. Детройті (США) відійшов у вічність патріот України, учасник боротьби в українському легіоні «Нахтігаль» та в рядах УПА — Мирослав Кальба.

Автор однієї з книг Майдану – “Нахтіґаль в запитаннях і відповідях”, яка розійшлася Україною і була презентована в багатьох українських містах від Львова до Харкова.

Він народився, щоб самовіддано служити українському народові. Шістнадцятилітнім вступив до юнацької сітки ОУН. Як учасник польсько-німецької війни потрапив у німецький полон, де перебував до січня 1941 року.

Після звільнення, проводив військовий вишкіл молоді у м. Люблін (Польща). Згодом – він четар українського легіону «Нахтігаль». У 1943 році на Жовківщині (Львівщина) організував і вишколював сотню УПА. У 1944 році за розпорядженням командування УПА емігрував до Німеччини, через хворобу, а у 1949 році емігрував до США, де проживав у м. Детройті.

Активний громадський діяч, провідний член українських організацій Визвольного фронту. Успішне навчання у Бережанській гімназії в молоді роки, великий досвід військовика й історика, бажання активно висвітлювати історію Другої світової війни спонукали Мирослава Кальбу зайнятися написанням книг і публіцистичних статей. У них він дав належну відсіч професійним та науковим наклепникам і провокаторам, які з притаманною комуністичній пропаганді брехнею хотіли навіки очорнити боротьбу Дружин українських націоналістів, зокрема легіонів «Роланд» і «Нахтігаль».

Він автор шести книг і численних статей, в яких – документальні матеріали, історичні факти: «У лавах дружинників. Спогади», «Нахтігаль» (Курінь Дружин українських націоналістів) – у світі фактів і документів», «Дружини українських націоналістів» у 1941—1943 рр.», «Нахтігаль, український батальйон 1941 р.», «Ми присягали Україні» та «ДУН у розбудові УПА».

У книзі «ДУН у розбудові УПА» автор широко репрезентує портрет Романа Шухевича, як провідника, командира УПА, з яким йому довелося спілкуватися на протязі двох років.

Остання його книга – “Нахтіґаль в запитаннях і відповідях” – написана у співпраці з активістами maidan.org.ua у двох версіях – інтернет-проекту і друкованого видання, і присвячена вічним проблемам “нахтіґалю” – наклепам КГБ на український визвольний рух, де на підставі документів показані механізми фабрикації брехні радянською спецслужбою.

Мирослав Кальба в еміграції ні на хвилину не забував про Україну. Починаючи із 1990 року він багато разів приїжджав на свою батьківщину (народився у с. Мозолівка Підгаєцького району Тернопільської області). У Тернополі читав лекції на історичному факультеті Тернопільського Національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Тернопільському Національному економічному університеті, а також Українській національній гвардії. Був учасником на Всесвітньому форумі українців, заходах приурочених 50-ій річниці УПА у м. Києві, водночас учасник багатьох конференцій та імпрез  з нагоди урочистих історичних дат в Україні та закордоном. Розповідям про його життя й боротьбу належне місце відведено у книгах «Постать на тлі доби воюючої України», «Підгайчани в боротьбі за волю України» та ін.

Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю нашого побратима Мирослава Кальби, передаємо співчуття дружині Марії, дочці Вірі й всій родині.

Памʼять про Тебе збережемо у своїх серцях.

Братство ОУН і УПА Подільського Краю «Лисоня»

ТОО Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих

«Історико-меморіальний музей політичних в’язнів»

Обласне товариство «Меморіал» ім. Василя Стуса

Українське Козацтво

maidan.org.ua

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Помер останній офіцер Нахтигалю"

  1. Українець | 13-02-2013 19:48 at 19:48 |

    Сконав кат, може хоть на тому світі жертви цього людожера віддячать йому. В той час коли Освенцум та Майданек чадів своїми трубами, цей звір повз них їхав з почестями до фашистської Німеччини, оце такі патріоти з Галичини, борони нас боже від таких захисників, Україна не бажає бути заплямованою звязками з такими покидьками, люди повинні знати, що то не українці, а галичани, котрі ніякого відношення до українців не мають.

Comments are closed.