Свято “Колядки. Щедрівки. Маланки”

13 січня у Національному музеї народної архітектури та побуту України на експозиції “Середня Наддніпрянщина” відбудеться свято “Колядки. Щедрівки. Маланки”. Початок о 12 годині.

Біля селянських садиб ХУІІІ та ХІХ століття будуть відтворені обряди колядування, щедрування, Маланки  фольклорними колективами з Київщини: “Веселі Українці”, Малиновий дзвін” с. Іванковичі, “Діброва”  с. Гребінки Васильківського району, “Калина” с. Княжичі Броварського району.

На сценічному майданчику музею колядки та щедрівки виконають фольклорні колективи столиці та гурти з Київщини. Українські сільські танці відтворить етнографічний танцювальний гурт музею “Дам лиха закаблукам!”.

У програмі свята конкурс для відвідувачів музею на краще виконання колядки або щедрівки, майстер-клас з народного танцю та обрання кращої танцювальної пари, обряди ворожіння дівчат.

В 13-30 відбудеться фінал Всеукраїнського дитячого конкурсу Різдвяних зірок, де будуть визначені переможці. Зірки, виготовлені учасниками конкурсу, представлені  на виставці, яка знаходиться  у школі початку ХХ століття с. Лоташеве Черкаської області. Тут також експонується Різдвяна атрибутика, зробена   народним майстром В.Шагалом

Під час свята горітиме вогнище, біля якого відвідувачі музею зможуть зігрітися.

 Ласкаво просимо на свято “Колядки. Щедрівки. Маланки”.

 

Повна інформація http://pyrohiv.com.ua/ua/events/read/238/svjato-koljadki-schedrivki-malanki

 

 

Проїзд до музею від ст. м. “Виставковий центр” маршрутним  авт. 156,172, тр. №11

 

Чекаємо у гості!

Нагадуємо – вхід журналістів безкоштовний, але акредитація обов’язкова

конт. тел. 067-163-50-62
З повагою, Наталя
http://pyrohiv.com.ua

1 Comment

  1. Маланка,значить: чорний-темна сторона Місяця. Василля,значить :небесна цариця-світла сторона Місяця.Коляда -божич,син Кали,Кола-часу,значить -коло часу,річне коло.Вічний час ,кала не має статі. Тому він створює двостатеву істоту-Місяць( Маланка та Василля,Василина). Двостатева істота створює дві одностатеві- Зорю і Росу.Отак кожній рік відбувається творення світу.

Comments are closed.