Українські військові розсекретять великомасштабні карти?

Вже влітку цього року  з  великомасштабних карт може бути знятий гриф «Для службового користування» і вони стануть доступні українським громадянам. Науково-дослідницьку роботу у цьому  напрямку  в січні 2013 року розпочали вчені Центру воєнно-стратегічних досліджень Національного університету оборони України. Протягом найближчих шести місяців  військові визначать критерії, за якими великомасштабні карти будуть розділені на карти відкриті для громадян та карти обмежені в доступі. Про це Східноукраїнський центр громадських ініціатив поінформував Начальник головного управління оперативного забезпечення збройних сил України полковник Микола Кравчук.

Нагадаємо, що зараз абсолютна більшість вітчизняних карт і планів, створених у великих масштабах (від 1:2000 до 1:25000)  із використанням систем координат УСК-2000, СК-42 або місцевої системи координат, визнані інформацією для службового користування трьома центральними органами виконавчої влади (Міноборони, Мінрегіон та Держземагенство). Наслідком такої ситуації є втаємничення генеральних планів українських міст, що виготовляються із використанням великомасштабних карт та планів.

 «Більшість інформації, що міститься на великомасштабних картах і планах, вже давно перебуває у відритому доступі. Але формальне рішення все одно є важливим. Воно стане ключем для зняття грифу «Для службового користування»  з генеральних планів  міст та іншої містобудівної документації. В свою чергу це зменшить корупцію і зловживання в землевідведенні і будівництві. Отже, ми покладаємо великі надії на роботу військових і чекаємо від них продуманого і відповідального рішення»,  – зазначив Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

 ***

Інформацію про доступність для громадян генеральних планів міст  можна знайти на сайті http://cityplan.in.ua/, створеному Східноукраїнським центром громадських ініціатив в рамках проекту «Через доступ до генпланів – до містобудування без корупції: мережа громадянської дії»  за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду Відродження.

Контакти:

Бондар Аліна

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

http://totalaction.org.ua/

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua

тел. 099 932 36 73

e-mail: bondar.alina21@gmail.com