Відкритий лист про корупцію при освоєнні коштів, виділених на захист української мови у Львові

Лідерам опозиційних сил
Арсенію Яценюку, Віталію Кличку та Олегу Тягнибоку

 Відкритий лист щодо усунення корупційних правопорушень при освоєнні місцевими представниками опозиційних сил коштів, виділених на захист української мови

 Шановні лідери української опозиції!

Курс нинішнього уряду в гуманітарній сфері вимагає дієвої відповіді від опозиції та запровадження нею альтернативної політики, принаймні, на рівні усіх тих адміністративних одиниць, де у місцевих радах є опозиційна більшість.

У програмних документах опозиційних партій йдеться про захист української мови, а Опозиційним урядом, ще 6 травня 2010 року, було підтримано запропоновану громадськістю ідею про запровадження місцевих програм розвитку української мови, української культури,  історичної свідомості. Львівщина стала єдиним регіоном, де почала діяти така обласна програма.

Вважаємо, що подібні місцеві цільові програми мають включати чіткі цілі та вимірювані завдання, критерії ефективності досягнення цих цілей і завдань, конкурсні механізми для відбору виконавців частини заходів. Розробка та моніторинг реалізації таких програм має здійснюватися із залученням експертів і базуватися на відповідних соціологічних та інших дослідженнях, кількісних та якісних показниках результативності.

Громадською антикорупційною експертизою виявлено тенденцію спрямовування коштів львівської “мовної” програми на малоефективні заходи, серед іншого пов’язані з фінансуванням власних чи партійних проектів депутатів обласної ради. Ці ініціативи депутатів прямо прописано в протоколах профільних комісій обласної ради, зокрема, від 7 липня 2011 р., 19 листопада 2012 року тощо.

Звертаємо Вашу увагу на явний конфлікт інтересів через поєднання Орестом Шейкою керівництва профільною гуманітарною комісією обласної ради та бізнесової діяльності, пов’язаної з освоєнням ним “мовних” коштів Львівщини, розподілених за участі цієї комісії. Адже цей представник “Фронту Змін” є директором Товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія Гердан”, яка стала монопольним освоювачем “мовних” коштів львівського обласного бюджету за перші 8 місяців 2012 року, і, одночасно, головою постійної комісії Львівської обласної ради з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації. Підписом О.Шейки як голови депутатської комісії погоджуються річні кошториси тих управлінь Львівської облдержадміністрації, які є виконавцями заходів “мовної” програми. Відтак ці ж управління ОДА доручають  освоювати бюджетні кошти безпосередньо О.Шейці, через підписання з ним як директором ТзОВ Компанія Гердан” угод про здійснення заходів і актів виконаних робіт, щоправда, як свідчать матеріали громадського розслідування, без виконання значної частини таких робіт! (http://galinfo.com.ua/news/124352.html)

Громадською перевіркою встановлено, що ТзОВ  “Компанія Гердан” всупереч акту виконаних робіт від 17 серпня 2012 року, досі не виготовила поліграфічні каталоги, які становили більшу частину бюджету профінансованої  на суму 99,9 тисяч гривень виставки сучасного мистецтва (захід №4 “мовної” програми), яку в червні 2012 року було безплатно експоновано у Львівському палаці мистецтв. О.Шейка 18 та 22 жовтня 2012 року зі сторінок преси оголошував про початок заходу №5 програми – всеукраїнського конкурсу “Історія, яка нас об’єднує” (http://zik.ua/ua/news/2012/10/19/374459), але до кінця року зазначений захід проведено не було. Та це не завадило О.Шейці  у листопаді 2012 року “провести” через свою депутатську комісію, особисто озвучити і пролобіювати на сесії рішення обласної ради про збільшення фінансування іншого заходу програми (№14, “Сторінки історії”), який вже виконувала очолювана ним компанія. Станом на 8 січня 2013 року, попри акт виконаних робіт, відповідальне управління Львівської ОДА досі не отримало від ТзОВ “Компанія Гердан” 1700 комплектів нібито випущених широкоформатних двосторонніх плакатів з історії України, хоча О.Шейка презентував плакати ще 1 листопада 2012 року на заході до річниці ЗУНР (http://www.irf.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=38939:2013-01-08-12-32-03&catid=23:news-cs&Itemid=64).

Отже виконання львівської “мовної” програми стало проявом низької ефективності, безсистемності та очевидної корупції.

Для виправлення ситуації закликаємо Вас:

–          взяти під особистий контроль дотримання антикорупційних стандартів при реалізації місцевих цільових програми щодо розвитку української культури, мови, історичної свідомості на Львівщині та в інших регіонах України;

–          ініціювати припинення позаконкурсного фінансування коштом розвитку української мови власних чи партійних проектів, пролобійованих депутатами місцевих рад;

–          замінити кращим фахівцем поліграфіста О.Шейку (пов’язаного з конфліктом інтересів і корупційними правопорушеннями) на посаді голови профільної гуманітарної комісії Львівської обласної ради.

Олег Яценко, кандидат наук з державного управління, експерт Інформаційно-аналітичного центру “Логос”

Дмитро Жданов, голова ВМГО “Студентське братство”

Святослав Грабовський, ВГО “Рух добровольців “Простір Свободи”

Віталій Іванов, голова Правління ЛОМГО “Учнівське братство”

Тарас Гривул, кандидат історичний наук

Ольга Осередчук, кандидат історичний наук

——-

Ви теж можете поставити підпис, залиште коментар під цим повідомленням – прямо чи через фейсбук.

About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

1 Comment

Comments are closed.