Благодать: На думку влади, у 2012-му році мирним зібранням ніхто не перешкоджав

У рамках здійснюваного Інформаційним центром “Майдан-Моніторинг” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” щорічного дослідження стану дотримання в Україні права на мирні зібрання ми спитали у Генеральної прокуратури таке:

1. Кількість справ, порушених в Україні за ст.340 КК України (“Стаття 340. Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій”).

 2. Кількість актів прокурорського реагування (протестів, приписів, подань, постанов) щодо порушення органами державної влади, місцевого самоврядування, посадовими особами права на мирні зібрання в Україні.

Напевно, мало хто сперечатиметься, що зі свободою мирних зібрань в Україні не все гаразд – місцеві самоврядувальники свавільно приймають акти, що обмежують реалізацію права, суди масово задовольняють рясно ініційовані місцевими ж владами позовні заяви про заборону мирних зібрань, міліція буває, м’яко кажучи, не надто толерантною. Але, як бачимо з відповіді Генеральної прокуратури, Генеральну прокуратуру це, скажімо так, якщо і цікавить, то не дуже. А жодного “незаконного перешкоджання” міліцією не зареєстровано.

До речі, за раніше наданою на аналогічний запит інформацією, так саме не порушувалося кримінальні справи за перешкоджання мирним зібранням і 2011-го року, і 2010-го (а прокурори так саме не казали про кількість актів прокурорського реагування). Благодать.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут