Лісники віддаляють інтеграцію України і ЄС

Екологи вийшли на стежку війни з Чечельницьким держлісгоспом та Вінницьким обласним управлінням лісового господарства. Причиною стало саботування ними створення національного природного парку «Кармелюкове Поділля» – єдиного нацпарку Вінничини, що охороняє унікальні лісові масиви Чечельницького та Тростянецького районів Вінничини. Це віддаляє інтеграцію України і ЄС, оскільки є спробою зірвати Національний план дій з охорони довкілля, виконання якого є необхідною передумовою для Європи.

Національний парк створений 2009 року указом Президента України №1057/2009 на площі 20203,4 га, з яких 16518 га землі підлягає вилученню у лісгоспу і передачі парку у постійне користування. Але з самого початку своєї діяльності парк зіткнувся з опором лісників, які відмовлялися передати ліс та припинити вирубку, натомість почали інтенсивні рубки цінних ділянок, що мають охоронятися парком.

За словами директора парку Віталія Дмитровича Зленка, лісівники, розуміючи невідворотність передачі земель національному парку, і поспішаючи спиляти за короткий час якомога більше лісу, припускаються системних порушень при проведенні лісогосподарських заходів.

7 лютого лісівниками була скликана нарада за участі очільника Вінницької облради Сергія Татусяка, на якій було прийняте рішення звернутись до Президента України та Кабінету міністрів з проханням вирішити земельний спір на користь лісгоспу.

Екологічна громадськість вважає таке рішення неприпустимим, адже це є прямим саботажем Національного плану дій з охорони довкілля, згідно якого до 2015 року 10% нашої країни має займати природно-заповідний фонд. Нині ця цифра складає 4%, а на Вінничині – лише 1%, що значно нижче необхідного показника. Тому спроба ліквідувати національний парк не просто загрожує природі Подільського краю, а і реалізації вищезгаданого національного плану.

В зв’язку з цим, екологи готують звернення до вищих державних органів з метою ліквідувати Чечельницький лісгосп, його залишки приєднати до національного парку, і покарати всіх посадових осіб, причетних до саботажу створення нацпарку.

Деталі – тут http://pryroda.in.ua/forest/chorna-rada-po-vinnytsky-lisnyky-hochut-skasuvaty-natsionalnyy-pryrodnyy-park-karmelyukove-podillya/

Контакти:
Андрій Плига, командир Дружини охорони природи «Зелене майбутнє» – 093 349 52 81, lisnuk13@gmail.com
Віталій Зленко – директор нацпарку «Кармелюкове Поділля» – 067 842 42 48.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут