Лисичанський виконком визнав рішення міської ради щодо обмеження права на мирні зібрання таким, що не відповідає законам України

Виконавчий комітет Лисичанської міської ради в ході судового розгляду позову щодо антиконституційності рішення № 361 від  06.07.2012 року «Про затвердження переліку місць для проведення політичних, громадських масових заходів, передвиборної агітації», визнав, що оскаржуване рішення суперечить законам України. Представник відповідача наголосив, що дане рішення було ухвалене напередодні виборів з метою врегулювання масової передвиборчої агітації, втім кінцевої дати чинності нормативно-правового акту не було визначено. Попри те, що, за словами відповідача, в місті Лисичанську не було інцидентів і дане рішення не було жодного разу використане для обмеження права громадян мирно збиратись, міська рада вирішила лишити чинним незаконний документ з метою «врегулювання» масових заходів у подальшому. В період судових тяжб виконком вніс зміни до оскаржуваного рішення, надавши йому статус такого, що носить рекомендаційний характер, тобто не зобов’язує жителів міста до дотримання вимог нормативно-правового акту. Виконком переконаний, що в новій редакції, яка вже на даний момент є чинною, рішення щодо визначення місць, відведених для мирних зібрань, жодним чином не обмежує одне з фундаментальних прав жителів Луганської області, оскільки за бажанням організатор масового заходу може бути проігнороване. Наразі долю суперечливого нормативно-правового акту має визначити Лисичанський міський суд.

 

Судове засідання, в ході якого, ймовірно, суд прийме рішення, відбудеться 18 лютого о 13:00 в Лисичанському міському суді (вул. Радянська 38, зал № 11).

 

Нагадаємо, що в рамках кампанії «За мирний протест!» активісти Правозахисного центру «Поступ» вимагають скасувати нормативно-правові акти, що обмежують свободу мирних зібрань в регіоні. Зокрема, в рішенні Лисичанської міської ради визначається закритий перелік місць, відведених для проведення акцій, мітингів, демонстрацій і культурних заходів. Даний нормативно-правовий акт прямо суперечить Конституції України та Європейській Конвенції про захист прав людини, оскільки територіально обмежує можливість суспільства висловлювати свою думку з тих чи інших питань, заявляти про свою проблему, таким чином, не маючи можливості звернутися безпосередньо до адресатів своїх вимог. Також рішенням забороняється проведення будь-яких масових акцій в період державних свят та міських заходів. Ще один цікавий пункт – зобов’язання заявників мирних зібрань «підтримувати в належному санітарному стані місця проведення та прилеглу територію». Крім того, що обов’язок по створенню сприятливих умов для реалізації громадянами права на мирні зібрання законодавством України та міжнародними стандартами покладається на місцеві виконавчі органи, даний пункт містить розмиті формулювання, що дають адміністрації міста безліч протизаконних приводів для створення штучних бар’єрів для організаторів масових заходів.

Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»

About Nataliya Zubar 2361 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair