На PR-любов регіоналів одесити взаємністю не відповіли

На День закоханих, повіривши в рекламу на сайті Одеської міськради, я попрямував на Приморський бульвар, де поруч із Воронцовським палацом і так званим Тещиним містком мало відбутися свято «Любов об’єднує». Яким же був мій подив, коли замість молодіжного народного гуляння побачив майже порожній майданчик, в центрі якого було встановлено агітаційний намет, над яким майоріли синьо-білі прапори «Молодих регіоналів». Виявилося, що саме їм Молодіжна рада при міському голові довірила  провести цей захід, а вони його фактично провалили.

Вся справа в тім, що вони стали сліпо наслідувати одеського мера Олексія Костусєва, який уже всіх дістав сотнями своїх іменних білбордів із написом «Я люблю Одесу». На цю пустопорожню «соціальну рекламу» витрачено стільки коштів платників податків, що їх би стало на ремонт кількох украй розбитих доріг чи на реставрацію занехаяних пам’ятників архітектури. Молоді регіонали теж пропонували випадковим перехожим та дітлахам із сусідніх будинків, які вигулювали своїх чотирилапих улюбленців, написати, що вони люблять Одесу. Для цього організатори акції заготували товстелезний рулон паперу, з якого й сотої частини не було використано для написів. А думали, що з цього вийде така довжелезна валентинка, яку можна буде зареєструвати у книзі рекордів України.

Коли ж я сказав, що не проти написати тут, що теж люблю Одесу і бажаю їй якомога  скоріше здихатися влади регіоналів, які довели її до ручки, організатори цієї затії відібрали у мене фломастери і навіть звинуватили у політичній провокації. Те, що вони самі перетворили свято на політичну пропагандистську акцію, їм було невтямки. Не маючи вже чим похвалитися, регіонали вирішили використати для свого піару любов жителів міста до рідної Одеси. Нібито і сонце над нею сяє, дякуючи Партії регіонів, і море плеще біля розпроданого за безцінь узбережжя за вказівкою ПР.

За моїми спостереженнями за півтори чи дві години організаторам акції вдалося лише чоловік із двадцять умовити зробити потрібні їм написи, а ще кілька пар зголосилися зареєструвати формально свої відносини в імпровізованому Загсі. Усім сподобався юнак, який заради приколу попросив нарядити у фату планшет із фотографією якоїсь кінозірки і зареєструвати його фіктивний шлюб із цією віртуальною особою. Обіцяних флешмобів, конкурсів, поетичних і співочих турнірів чи силових змагань не було, бо люди намагалися обходити стороною намет регіоналів.

А тим часом на всіх вулицях було людно, дівчата з квітами в руках ішли в обіймах юнаків, діти несли в руках надувні валентинки. Більше ста подружніх пар офіційно зареєстрували свій шлюб саме в День закоханих. Я побував біля ажурного «Закоханого серця», розташованого неподалік від Воронцовського палацу, де познайомився з двома китайськими студентами, які прийшли сюди відвідати свій замочок, прикріплений тут на знак вічної вірності. Повертаючись назад через Тещин місток, побачив, що всі репортери вже залишили анемічну акцію регіоналів, бо ні писати ні розповідати не було про що. Майданчик перед красивою старовинною колонадою був майже порожнім.

А зі стовпа біля мосту на це убозтво дивився намальований за всім відомим трафаретом головний натхненник регіоналів – Віктор Янукович із кривавою цяткою в лобі. Йому нічого не залишалося, як за старою звичкою скорчити веселу міну при поганій грі. До численних гірких пілюль, які він отримує останнім часом, додали свою і молоді одеські регіонали, адже на їхню PR-любов одесити взаємністю не відповіли.

Сергій Горицвіт

На світлинах: убога PR-акція з претензією на свято; любов до Одеси засвідчили дівчатка із сусіднього будинку; фіктивне одруження на віртуальній нареченій; ця пара китайців навідалася до ”Закоханого серця”, де висить їх сімейний замочок; поглянув на все це Янукович і скорчив веселу міну при поганій грі.

Фото автора.

About Nataliya Zubar 2342 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair