Українські парламентарі та Посол Молдови дійшли згоди, що питання захисту прав національних меншин є сьогодні чи найбільш актуальним для обох країн

15 лютого 2013 року відбулася ознайомча зустріч голови та першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерія Пацкана та Андрія Шевченка з Послом Республіки Молдова в Україні Іоном Стевіле.
Під час зустрічі сторони обговорили пріоритетні напрями роботи Комітету на найближчий період, шляхи подальшої співпраці з питань, які належать до предмету відання Комітету, а також дійшли згоди, що спрямують спільні зусилля, насамперед, на вдосконалення законодавчого регулювання прав національних меншин, як однієї з найважливіших складових законодавства, що регулює сферу прав людини. Особливо враховуючи той факт, що питання захисту прав національних меншин є сьогодні чи найбільш актуальним для обох країн (адже, як відомо, в Україні проживає 260 тисяч етнічних молдован та 160 тисяч етнічних румун, в той час як в Молдові мешкає чимало етнічних українців).
Валерій Пацкан коротко окреслив найважливіші питання порядку денного роботи Комітету. Зокрема, важливість доопрацювання та ухвалення Закону України «Про свободу мирних зібрань», актуальність проведення парламентських слухань на тему: «Стан дотримання прав людини в Україні», що мають відбутися в червні цього року, а також необхідність розробки дієвих механізмів забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.
У свою чергу, Посол наголосив на готовності до співпраці Посольства з Комітетом, а також запропонував бути тією ланкою, що буде поєднувати парламенти двох держав. «Ваш Комітет є, насправді, одним із найважливіших з усіх Комітетів Верховної Ради України, оскільки міжнаціональні відносини є емоційно дуже чутливою сферою життєдіяльності будь-якої країни, уважне та справедливе ставлення до національних меншин свідчить про цивілізованість будь-якого суспільства, а забезпечення прав і свобод людини визначають зміст і спрямованість діяльності будь-якої держави. Крім того, кожен, без винятку, з членів Комітету є не лише справжнім фахівцем, а й сильною особистістю, яка здатна забезпечити чималий внесок у процес вдосконалення законодавства, що регулює права людини в Україні» – зазначив Іон Стевіле.
Учасники зустрічі з української сторони не могли не оминути поточну ситуацію у Верховній Раді та не прокоментувати дії парламентської опозиції, яка переконана, що найважливішим на сьогодні є відновлення роботи українського парламенту у повній відповідності до норм Конституції України, зокрема, українські парламентарі повинні голосувати особисто, як це роблять їх колеги в парламентах європейських держав.
«Однією з найважливіших передумов, на шляху України до європейської інтеграції – є безумовне забезпечення персонального голосування депутатів у Верховній Раді. Це надасть можливість приймати такі закони, легітимність яких не викликає жодних сумнівів (в тому числі у міжнародної спільноти), що цілком відповідають волевиявленню громадян, недвозначно окреслюють поле політичної відповідальності як пропрезидентської парламентської більшості, так і парламентської опозиції, а також є необхідними для ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом» – наголосив Андрій Шевченко.

За повідомленнями прес-служби народного депутата України Валерія Пацкана