Документальне кіно VS радянські міфи — дискусія та кінопоказ в «Тюрмі на Лонцького»

У Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» — дискусія «Роль кінематографу в руйнуванні радянських історичних міфів» та показ тематичної програми мандрівного фестивалю кіно «Криваві совєти», укладеної із стрічок, що розвінчують пропагандистські міфи СРСР та розкривають правду про злочини радянського окупаційного режиму.

16 березня, субота

12:00 — 17:00 — кінопоказ

17:00 — 18:00 — дискусія «Роль кінематографу в руйнуванні радянських історичних міфів»

Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» (кінолекторій, 2-й поверх)

Львів, вул. С. Бандери, 1 (вхід із вул. Брюллова)

Про роль документального історичного кіно у відновленні національної пам’яті, історичній просвіті та руйнуванні ідеологічних міфів Радянського Союзу дискутуватимуть у «Тюрмі на Лонцького». Дискусія «Роль кінематографу в руйнуванні радянських історичних міфів» з участю львівських культурологів, журналістів та громадських діячів розпочнеться о 17:00.

Модератор дискусії — координаторка проекту музейного кінолекторію, лауреатка премії ім. Ірини Калинець та заступниця директора Музею Вікторія Садова.

Гості та учасники заходу зможуть переглянути цікаві і різнопланові стрічки мандрівного фестивалю «Криваві совєти», показ яких розпочнеться о 12:00.

Програма кінопоказу:

12:00 — «Радянська історія»

13:20 — «Вишневі ночі»

15:10 — «Українська революція»

16:00 — «Стеком і шаблею»

Фестиваль фільмів, що руйнують радянські міфи, стартував у Києві 23 лютого з ініціативи громадськості та діячів культури Івана Канівця (режисер фільмів «Українська революція» та «Тризуб Нептуна»), Олеся Донія (голова мистецького об’єднання «Остання барикада»), Василя Портяка (сценарист фільмів «Вишневі ночі», «Нескорений», «Стеком і шаблею»), Михайла Ткачука (режисер, продюсер, член НСКУ, лауреат національної премії імені Т. Шевченка), Андрія Приймаченка (режисер, оператор, ініціатор проектів «Видиво», «Ми»), Сергія Архипчука (режисер-постановник Київського національного академічного театру опери та балету).

Фестивальні покази вже відбулися у Харкові, Дніпропетровську та Івано-Франківську. Демонструватимуть цю програму також у Луцьку, Запоріжжі, Рівному та інших обласних центрах України.

Організатори: Молодий народний рух, Національний музей «Тюрма на Лонцького».

Показ фільмів здійснюється з просвітницькою метою.

Вхід на перегляд та обговорення — вільний!

 

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:

history@cdvr.org.ua

тел./факс: +380 32 247-45-22, +380 63 628-68-69

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут