Голова Київської ОДА Присяжнюк очолює дерибан Біличанського лісу?

Голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк, в інтервью Інтерфакс-Україна (http://interfax.com.ua/news/interview/142501.html#.US-uSzeLy70) заявляє, що він, як керівник, ніколи не визнає рішення Київради про приєднання до Києва селища Коцюбинське і — увага! — тисяч гектарів його території!

Як сказав відомий політик, “оценітє красоту ігри”, бо коли вірити сайту Верховної Ради (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A005?rdat1=20.10.2003&rf7571=14951), площа селища Коцюбинське на сьогодні складає 87 гектарів. Так звідкіля ж пан Присяжнюк узяв примарні тисячі гектарів? А з повітря. Бо тисячі гектарів, які Присяжнюк обіцяє ніколи не віддати Києву, вже багато десятків років належать місту Києву та зайняті лісопарком, землекористувачем якого є комунальне підприємство “Святошинське лісопаркове господарство”. Жодних рішень ані Київською міською, ані обласною радами щодо зміни меж Києва та области не ухвалювалось вже понад 20 років, тож намагання прибрати до рук столичний ліс, заручившись для цього підтримкою кишенькових судів, нагадує звичайнісіньке шулерство.

Далі — більше. В інтерв’ю пан Присяжнюк стверджує, що у намамганні приєднати Коцюбинське до Києва, влада столиці прагне отримати якісь іміджеві дивіденди перед виборами. При цьому обласна влада виглядає таким собі зразком безкорисливости, що опікується інтересами мешканців столичної области.

Дозволимо собі заперечити останнє. Бо, як виглядає, керівництво Київської ОДА передусім опікується благополуччям депутатів Коцюбинської селищної ради та їх родичів, що вже отримали земельні наділи у київському лісі. А також має на увазі чималий зиск у вигляді грошових знаків, що його можна покласти у кишеню, виставивши на продаж майже 4 тисячі гектарів прадавнього лісу. Гроші вирішують усе?

Одного разу автор цих рядків поставив панові Присяжнюку у етері однієї з радіостанцій пряме питання, хто стоїть за дерибаном Біличанського лісу і що з цього приводу думає обласний очільник. Пан Присяжнюк зробив паузу, а за тим заходився говорити “за погоду”. Пан голова не дочуває?

На сьогодні ніхто не скасовував доручення президента головам Київської та обласної адміністрацій вирішити питання щодо порятунку Біличанського лісу шляхом погодження включення його території до складу Національного природного парку “Голосіївський”. Втім, керівництво области та очільники Коцюбинського відверто гальмують процес заповідання Біличанського лісу.

Національний екологічний центр України звернеться до президента України з проханням дати належну оцінку роботі голови Київської обласної державної адміністрції Присяжнюка щодо конкретних його кроків стосовно проблеми Біличанського лісу та вимагатиме відправити його у відставку.

Олександр СОКОЛЕНКО

097 396-92-88

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут