Публічна лекція першого польського омбудсмана, професорки Еви Лентовської

20 березня 2013 року у Києві відбудеться унікальна подія: людина, яка наприкінці восьмидесятих зробила революцію в сфері прав людини у Польщі – професорка Ева Лентовська – проведе у столиці публічну лекцію під час якої розповість про специфіку та складнощі реалізації прав людини у країнах Східної Європи.

Нагадаємо, що у 1987 році пані Ева Лентовська стала першим польським омбудсманом. Уряд комуністичної Польщі пішов на створення цієї посади, розраховуючи, що уповноважений з прав людини буде лише декорацією, покликаною поліпшити імідж режиму. Але сподівання на контрольованість омбудсмана не виправдались – за лічені роки пані Еві Лентовській вдалося створити в країні ефективний державний механізм захисту прав людини, який суттєво полегшив процес демократичних перетворень у Польщі. Пізніше пані Лентовська багато років працювала суддею Конституційного Трибуналу, а сьогодні активно займається викладацькою та суспільною діяльністю. Яскрава ораторка та несамовита громадська діячка пані Ева Лентовська вперше відвідає Київ, щоби поділитися своїм унікальним досвідом роботи в сфері забезпечення та захисту прав людини.

Лекція, на яку запрошуються студенти, представники академічної спільноти, громадські активісти та всі зацікавлені особи, пройде у приміщенні “Центру польських та європейських студій” у 6 корпусі Національного універсітету Києво-Могілянської Академії (вул. Волоська, 10) 20 березня 2013 року.

Завантажити карту: http://goo.gl/ck5yO

Лекція розпочнеться о 10:00 20 березня 2013 року. Вхід вільний.

Після лекції акредитовані представники засобів масової інформації зможуть обговорити з пані Евою Летовською існуючи виклики правам людини в Польщі та в Україні. Захід проводиться Правозахисним центром «Поступ» в рамках третього етапу плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Зі всіх питань, пов’язаних з організацією та проведенням публічної лекції професорки Еви Летовської, зв’язувайтеся з координаційною групою програми “Розуміємо права людини” за телефоном: +38 095 295 54 40 або електронною адресою: rozumiemopravaludyny@gmail.com (контактна особа – Костянтин Рєуцький)

З повагою, Костянтин Рєуцький Всеукраїнська освітня програма “Розуміємо права людини”

+38 095 295 54 40

reutski@gmail.com

rozumiemopravaludyny@gmail.com

http://edu.helsinki.org.ua

http://hr-activists.net