«Символічне насильство в містах сучасної України»

Інститут громадянського суспільства презентує результати досліджень, що проводились групою дослідників за проектом «Символічне насильство в містах сучасної України» з грудня 2012 р. до березня 2013 р. Певним поштовхом для обговорення цієї теми в українському експертному середовище стала появи серії ксенофобських написів та графіті у Криму, що, зокрема, були спрямовані проти кримських татар. Але, при підготовці проекту, було вирішено дослідити це соціальне явище на національному рівні, тому були обрані міста, що символізують усю Україну: Київ – столиця країни та 3 регіональні центри – Сімферополь/Акмесджіт, Львів та Харків.


Що таке символічне насильство:
– спосіб створення конфліктних ситуацій;
– слабкий сигнал про соціальну напругу, на який варто реагувати до появи сильніших сигналів;
– спосіб відносно безпечного зняття напруги, “випуску пари в свисток”?

Сімферополь/Акмесджіт, Київ, Львів, Харків. Ситуації в чотирьох містах мають спільні риси, але також мають відмінності. Від хаотичної забудови спільного простору міст до вуличного мистецтва; від самодіяльного дрібного хуліганства до серйозно організованих провокацій.

Ми презентуємо дані польових досліджень, які дозволяють краще зрозуміти ряд обурливих подій останнього часу. Зокрема, акти вандалізму проти мечетей в Сімферополі/Акмесджіті та конфлікт навколо Гостинного Двору в Києві. Яким чином можна зменшити ймовірність подібних ситуацій?

Прес-конференції за підсумками проекту буде проведено:

– в Симферополі/Акмесджіті, 15 березня у прес-центрі Qırım Haber Ajansi (вул. Петропавлівська 3, кім. 501), початок о 12.00. Відео із заходу буде розміщено на сторінці Інституту (www.csinstitution.livejournal.com), а також наYouTube та соціальних мережах того ж дня.

– в Києві, 19 березня у прес-центрі Укрінформ (вул. Б. Хмельницкого, 8/16), початок о 12.00. Прес-конференція транслюватиметься онлайн сайті агенції Укрінформ.

Більш детально про проект та результати досліджень можна дізнатися за контактами:

Інститут громадянського суспільства – 0652 484822, 0982856785, 0632938955,

E-mail: CSinstitution@gmail.com;

Віктор Пушкар – 0677246821; E-mail: pushkarua@gmail.com

В прес-конференціях беруть участь:

Рустем Аблятіф – керівник проекту, Голова Ради Інституту громадянського суспільства;

Віктор Пушкар – науковий керівник проекту, соціальний психолог;

в Києві до учасників приєднається Дмитро Потєхін – директор Групи європейської стратегії.

Проект здійснено за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Організаційну підтримку надано Чорноморською Миротворчою Мережею (BSPN).

Як допомогти нам?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/