Тарас Возняк: Акції опозиції — це жести відчаю, безсилля та безглуздя

12 березня лідери опозиції Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок оголосили всеукраїнську акцію протесту під назвою “Вставай, Україно!”. Вона має проходити протягом двох місяців у вигляді народних віче. Перша акція протесту відбулася у четвер у Вінниці, у п’ятницю – в Ужгороді, у суботу – у Львові. Наступного тижня опозиціонери працюватимуть у межах парламенту. Потім продовжать акцію в інших містах. Заключним має стати захід у Києві 19 травня.

Головний редактор культурологічного часопису “Ї”, публіцист Тарас Возняк вважає, що для того, щоби чогось досягнути, опозиції треба бути ближчим до народу, та й не можна штучно зробити революцію. Про це він сказав в інтерв’ю Gazeta.ua.

Чи буде акція опозиції дієвою, чи вийдуть на неї люди?

– Не можна розкидатися словами, якщо вони не підтверджені реальними діями. Якщо немає реальної революційної ситуації, а я її, чесно кажучи, не бачу, то вивести сотні тисяч людей на вулиці не вдасться. І не вдасться не тому, що народ підтримує владу, а тому, що опозиція, як на мене, на даний момент не запропонувала українському народу якоїсь реальної перспективи.

Люди починають якісь дії тоді, коли бачать, що щось є попереду, що є якийсь шанс. Якщо ж цієї перспективи немає, то всі побажання політиків зводяться до їхніх кар’єрних порухів чи до їхніх успішних чи не успішних політичних маневрів.

Тобто, опозиція формує неправильні гасла та ідеї?

– Так. Існуючі гасла себе вже вижили. І це вже лідери опозиції мають думати, що робити і пропонувати далі.

Що опозиція має запропонувати людям, аби вони їй повірили?

– Люди підуть за ідеєю зміни ситуації. А от за гаслом “оберіть нас, і не оберіть їх” люди йти не будуть.

І в цьому сенсі, держава має стати причетною до кожного українського громадянина, або хоча б до більшості з них. Зараз же держава відчужена. Відчужена зусиллями як владних політиків, так і, на жаль, опозиційних. Немає вертикальних ліфтів політичної еліти. Опозиційні сили так само є замкнутими. Як формувався корпус політичних теперішніх обранців до Верховної Ради? Кулуарно, за закритими списками. І це все вилазить як шило із мішка. Тому люди їм не вірять.

Опозиція свідомо робить “показушні” акції?

– Думаю, що це, свого роду, більше жести відчаю. Але також, на жаль, це демонстрація безсилля та безглуздя. Більш ніж переконаний, що певний ресурс в опозиції є, але треба його розумно використовувати, а не закликати, наприклад, змінити світову економічну систему силою якоїсь української політичної партії. Це все виглядає смішно і схоже на боротьбу із вітряками.

Чому опозиція не йде на схід?

– Всі думають, що Галичина, як завжди, має стрункими колонами рятувати всю Україну. Ні. Кожен громадян має зрозуміти, що ця держава є і його державою. І успіх цієї держави має бути його особистим успіхом. Успіх донеччанина і луганчанина є й успіхом України і він має це усвідомити. Жодними галицькими силами чи колонами киян щастя для всіх 46 мільйонів не побудуєш. Це треба зрозуміти всім.

Олеся ДУБОВИК
Газета по-українськи

10 Comments

 1. Это не настоящая оппозиция и она не имеет право руководить нашим мнением. Только те, кто проплачен или у кого мозг поврежден цветными технологиями,в том числе и австро-немецкими прошлого века, те и бегут за такой “оппозицией”

  • А какая настоящая, карманная “маладые оРыгоаналы” ? Ваш хитрый трюк, о не такой оппозиции ни кого не вдохновляет, для кого надо для того такая. Погавкайте6 и потеште себя.

  • А вашим мнением , это каким? Помоему кто уже определился, ваше мнение как мёртвому припарка, оставайтесь при нём и продолжайте стоять раком.

 2. До автора.Як людина з українським прізвищем та іменем може с такою радістю обслуговувати інтереси найзліших ворогів України,цих виродків з п”ятої колони ворожого кремля,кримінальних злочинців,що незаконно,по бандитському,доперлись до влади в НАШІ Вітчизні, хіба що тільки, якщо це напівлюдина,запроданець,ганебний в народі,на прізвисько ХАХОЛ.Тьфуу,аж сюди смердить…

 3. врядли вы опубликуете мое мнение направленность у вашей газеты однобокая

 4. Глупость сказана и сказана, видимо от обиды, что не попал в какой-то список. Типа, вот, не взяли меня, ну и дураки. А я вот знаю, что делать. Но, как видно из публикации, то, за что он критикует других, присутствует и у него – голое критиканство. Не видит он рев.ситуации! Да вся ситуация в стране кричит о ней. Вкрхи не могут. Низы, как видим из акции, не хотят! И лозунги ведь не о поднятии пенсии какой-то там категории на 5%, а политические – банду -ВОН! Другое дело, что рес.ситуация это еще не революция. Для нее нужен авангард – политсила, которая поведет массы. Ну так она ж с неба не свалится. Она в таких акциях и растет, и умнеет, и мужает.

 5. я так думаю, что потуги нынешней оппозиции всего навсего маскировка и подготовительный этап к очередной “новой” политической силе, которая будет представлена когда нынешние окончательно замучат народ своими лозунгами митингами плясками… ведь для финансистов т.н. оппозиции вполне очевидна бесперспективность любых попыток с нынешними “лидерами”.

 6.  О, ще одне с обіженних. Мабудь рвався в якусь з партій, а там міста не хватило. Оця Ющарська гвардія маргінальна, уже все що можно развалила, а зараз в загальному хорі з ригамі затянули заєложенну пісню “ва всьом вінавата юлька і її пособники”. А де Кендзюр? Повинен скоро вилізти.

 7. Сейчас провокаторы всех мастей повылазят. Зашаталось воровское сооружение, люди постепенно просыпаться начали. Пойдут в ход все инструменты провокаторства. Тут и прыщавые “Маладые рыгоналы” с дешовй азаровской капустой и морковкой полезут совершать “подвиги” и вся свора холуёв- политтехнологов, с поучительными призывами в ящик на шоу попрётся, будут советовать и рассуждать о провале акции, о её ненужности, о ПиаРе Яцынюка. За бабки награбленные сейчас можно любые спектакли устраивать. Нак, что ждите говно лететь будет по полной.

 8. Большая часть людей живущих на случайные зароботки, и наслаждающиеся вашей дешёвой капустой, не читают ваш провокаторский бред в интернете, им просто негде и не за что в нём торчать. Чхать они хотели на ваши рассуждения о “плохой оппозиции”. Они сейчас за кем угодно пойдут, уже наверное достали всех эти “хазяева жизни” и их прикормленные прихвостни, вместе с их реффарматарскими раздолбанными дорогами, дешёвой капустой и социальным борщевым набором, по рецепту хазарыча, без мяса.

Comments are closed.