У Чорнухах комуністи під час шевченківських урочистостей порвали портрет Кобзаря

Оскільки у райцентрі Чорнухи на Полтавщині немає пам’ятника Тарасові Шевченку, представники опозиційних партій та їхні прихильники 9 березня проводили урочистий мітинг на східцях районного Будинку культури та дозвілля. Розповідали про життєвий та творчий шлях українського поета й пророка, читали вірші.

Голова Чорнухинської районної організації ВО «Свобода» Микола Сагань у своєму виступі повідав, що у лютогому ц.р. він звертався до районної ради зі зверненням, у якому вимагав не вивішувати червоні прапорці під час державних свят на кожному стовпі центральної вулиці Леніна, перейменувати вулиці Чорнух, які названі іменами тих, хто нищив український народ, та замість пам’ятника Ульянову-Леніну на тому ж постаменті встановити пам’ятник Шевченкові.

Втім, депутати райради, де регіонали з комуністами мають більшість, відхилили його пропозицію й навіть офіційно закріпили вивішування на стовпах прапорців  голубого, жовтого і червоного кольорів. Пояснили, що червоні прапорці – «для краси» (тоді чому не зелений чи фіолетовий, які навіть краще гармоніюють з жовтим і блакитним – Авт.)

– На жаль, у Чорнухах Шевченко не вшанований монументально. Зате в районі бовваніють аж три кам’яні Леніни. Якщо мене не почули районні депутати, – висловив припущення Микола Сагань, – то, може, почує комуністичний ідол та добровільно уступить своє місце нашому Кобзареві.

За тим він розгорнув плакат з написом: «Леніна – за межі України, Шевченка – на його місце» й рушив до пам’ятника Леніну, що знаходиться поруч з Будинком культури.

Активісти районної організації Компартії, які збоку спостерігали за ходом вшанування Кобзаря у його 199-й день народження, але участі не брали, бо то «не їхній кумир», стіною стали в напрямку руху Миколи Григоровича й під час штовханини пошматували і плакат, і портрет Кобзаря, який свободівець тримав у руках.

Однак українські патріоти продовжили вшанування, а потім колоною пішли до памятного знаку загиблим козакам, де поклали квіти й виголосили промови.

Катам українського народу не місце в Україні, вважають свободівці. Якщо влада в Україні українська, то й герої повинні бути українськими. У кожному містечку чи селі треба встановити пам’ятник Тарасу Шевченкові, щоб 9 березня люди могли прийти вклонитися йому. Тільки ж інцидент у Чорнухах вкотре переконує, що влада нині антиукраїнська за суттю, а комуністи її обслуговують.

Людмила Кучеренко

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут