В Херсоні «братки» напали на журналістів. Медіа-профспілка вимагає покарати винних

15 березня 2013 року. Незалежна медіа-профспілка України вимагає від МВС та Генеральної прокуратури України ретельного розслідування нападів та перешкоджання професійній журналістській діяльності журналістам Інформаційного агентства «Таврія ньюс», членам НМПУ Валерію Миронюку та Олександру Тарасову з боку невідомих осіб.

13.03.2013 року під час зйомки у Херсоні виселення із квартири за допомогою осіб атлетичного вигляду багатодітної родини Сорокіних на журналістів було здійснено фізичний напад. Молоді хлопці спортивної статури, які приїхали разом із власником спірної квартири Сергієм Сотниковим, шляхом штовхання, затуляння та хапання за камеру і руки намагалися перешкодити оператору Валерію Миронюку знімати. Фізичного нападу зазнав і член медіа-профспілки, журналіст і юрист Олександр Тарасов, якого один із бійців за допомогою захвата за шию повалив на сходи та почав бити.

Раніше, ті ж самі «найманці» пана Сотникова, у присутності співробітників міліції блокували рух журналістів, не даючи їм можливості виконувати свої професійні обов’язки. Присутні на місці співробітники патрульно-постової служби міліції та співробітники Комсомольського відділу міліції УМВС України в Херсонській області, не вчиняли жодних дій, щоб зупинити злочин. Всі вимоги припинити беззаконня, міліціонери супроводжували коментарем: «Ви з чимось не згодні? Пишіть заяву, будемо розбиратись…» – це є порушенням ст.ст.1-5 ЗУ «Про міліцію», які визначають, що завданням міліції є не лише розкриття злочинів, а й їх попередження та припинення, захист прав та інтересів громадян.

За заявою журналістів Валерія Миронюка та Олександра Тарасова, Комсомольський відділ міліції УМВС України в Херсонській області порушив кримінальну справу. Ведення слідства доручено слідчому Дарії Зубко.

НМПУ звертає увагу, що це не перший випадок нападу на журналістів ІА «Таврія ньюс» Олександра Тарасова та Валерія Миронюка у зв’язку з їх професійною діяльністю. У червні 2012 року, під час зйомок виступу голови Антонівської селищної ради Ігоря Семенчева (нині одного із претендентів на посаду Херсонського міського голови) стосовно будівництва у природоохоронній зоні річкового терміналу, на журналістів напали невідомі особи. Вони намагалися зашкодити зйомці посадовця. Попри звернення профспілки до Генеральної прокуратури України, цей випадок залишився не розслідуваним. Винні особи до відповідальності не притягнуті.

Пізніше, невідомі особи, у присутності співробітників міліції, перешкоджали Валерію Миронюку знімати незаконне виселення із будинку родини Ізотових. Тоді за допомогою «братків» і за сприяння співробітників міліції із будинку були незаконно виселенні малолітні особи. Особи винні у перешкоджанні журналістської діяльності не встановлення, законного покарання не понесли.

Комітет НМПУ просить вважати цю заяву публічним повідомленням про злочини, та вимагає від Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратури України проведення об’єктивного та неупередженого слідства, внаслідок якого всі особи винні у нападі на журналістів, та які перешкоджали професійній журналістській діяльності були притягнуті до відповідальності за ст.171 КК України.

Прес-служба Медіа-профспілки
profpres@ukr.net
http://www.nmpu.org.ua
38-050-310-44-41

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут