Відкрите звернення до народних депутатів України

Народним депутатам України

Відкрите звернення

 

Шановні народні депутати!

Мешканці села Залісся, батьки та колектив Заліської спеціально загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з вадами у розумовому і фізичному розвитку Кам’янець-Подільського району Хмельницької області звертається до вас з проханням допомоги. Мова йдеться про долю закладу,який готує до життя та адаптації у суспільстві дітей із непростими долями. Справа у тому, що 20 лютого 2013р. на зборах трудового колективу дирекцією школи було оголошено про те (і про це ми дізналися вперше), що 28 березня 2013 року відбудеться сесія Хмельницької обласної ради, одним із питань якої буде питання ліквідації нашого навчального закладу.

Даний заклад – єдиний у південній частині Хмельницької області. У школі навчається 56 дітей віком від 6 до 18 років із Кам’янець-Подільського, Дунаєвецького, Чемеровецького районів.Система навчання і виховання дітей у школі спрямована на здійснення комплексної реабілітації через взаємопов’язані між собою напрямки роботи: педагогічна, психологічна, соціальна, трудова та медична реабілітація. З учнями проводяться спеціальні заняття: психокорекційні, розвитку мовлення, соціально-побутового орієнтування, ритміки, лікувальної фізкультури тощо.  Профілюючим предметом є трудове навчання: діти освоюють ази сільськогосподарської праці, швейної справи, вишивки, в’язання. Це допомагає школярам у подальшому виборі життєвого шляху.

У даному закладі навчаються учні згідно рекомендацій Хмельницької обласної психолого-медико-педагогічної комісії з діагнозом F 70.

Контингент нашого закладу становлять діти, які мають серйозні органічні, функціональні та соціальні порушення.

Заклад був атестований у травні 2004 року  свідоцтво № 2302294 від 21.05.2005 р.  Термін дії свідоцтва до 20 травня 2015 року.

Внаслідок проведених заходів по  оптимізації мережі  школи наявному контингенту дітей (56 учнів)  – класів- 8; виховних груп- 5.

Школа забезпечена необхідною кількістю підручників, спеціальною літературою, методиками для спеціальної школи-інтернату, періодично пресою, фаховою літературою та достатньою кількістю художньої літератури.

Школа розташована  в 5 приміщеннях. В двох навчальних корпусах обладнано 14 класів і навчальних кабінетів. В спальному корпусі обладнано 11 спальних кімнат, кімната гігієни.

В школі функціонують спортивний та актовий зали, бібліотека, навчальні майстерні ( столярна та швейна ), ігрова кімната, кабінети:  ритміки і  ЛФК, СПО, кабінет  для розвитку мовлення , кабінет психолога,  обладнано ігровий, спортивний та географічний майданчики. Навчальні кабінети оснащені необхідним сучасним обладнанням, технічними засобами навчання, засобами корекції колективного та індивідуального користування. Для удосконалення навчально-виховного, корекційно-розвиваючого процесу в школі наявні 15 компютерів.

У минулому навчальному році матеріальна база школи поповнилась комп’ютерною технікою (комп’ютерний комплекс – 19 + 1 компютерів з інтерактивною дошкою). Для занять ЛФК та  фізкультури – спортивний інвентар, велотренажер. Для обладнання кімнат відпочинку- 2 плазмових телевізори.

У 2008 році введено в експлуатацію новобудову: столярна, швейна майстерні та медичний блок з усіма зручностями, необхідними засобами для навчання та лікування дітей.

Проведено капітальний ремонт тепломережі, даху, їдальні, класів навчального корпусу № 1, банно-прального комплексу, бухгалтерії; придбано нові меблі для їдальні, класів, спальних кімнат.

Придбано меблі  та  обладнано кухонний відділ   в кабінеті  соціально-побутового орієнтування придбано обладнання для навчальних цілей (електроплита, електродуховка, мікрохвильова піч) .

Одержано від спонсорів  плазмовий телевізор , машина пральна – автомат, DVD, санки.

Школа забезпечена проточною гарячою і холодною водою, є місцевий водогін. Опалення – місцеве, водяне ( електричне), каналізація автономна.

Харчоблок школи-інтернату включає обідній зал на 48 посадочних місць, варочний, овочевий, м’ясний, рибний цехи і підсобні приміщення. Є достатньо посуду, холодильного та технологічного обладнання.

У школі наявний транспортні засоби: «ГАЗель», «ГАЗ-53», трактор «МТЗ-82».

Якість навчально-виховного процесу забезпечує колектив, що нараховує 41 педагога, з яких  зі спеціальною дефектологічною – 28. Вчителів- 22, 19- вихователів.

Що стосується кваліфікаційного рівня колективу, то він має такий вигляд:

– Спеціалістів вищої категорії – 14;

– Спеціалістів І категорії – 16;

– Спеціалістів ІІ категорії – 6;

– Спеціалістів  – 5.

Середній вік колективу – 38 років.  

Школа забезпечена спеціалістами з відповідною освітою (дефектологи, логопеди, реабілітолог), наявні 1 практичний психолог, 1 соціальний педагог.

Батьки, діти яких навчаються в Заліській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті, шоковані несподіваною новиною, вони не дають згоди на перевід своїх дітей до загальноосвітніх шкіл чи інших шкіл-інтернатів, а це може призвести до того, що ці діти залишаться поза навчально-виховним процесом.

Трудовий колектив школи – люди молодого віку та усі проживають у селі, побудувалися тут. Їхні діти відвідують дитячий садок і загальноосвітню школу. Після закриття навчального закладу різко погіршиться демографічна ситуація (у селах сільської ради станом на 01.01.2013р. від 0 до 6 років нараховується 51 дитина). Закриття школи-інтернату та вибуття молодих сімей із числа педагогів із села приведе до різкого скорочення учнів Заліської – 2 ЗОШ І-ІІІ ступенів, у якій зараз навчається 83 учні.

Наша територіальна громада – це сьогодні 907 чоловік. Заслуга у цьому і педагогів-матерів нашої школи (у цьому році 3 вчительки вийшли з декретної відпустки, а ще 6 доглядають своїх малюків). Саме завдяки тому, зберігається стала тенденція росту населення (у 2012 році у Заліссі-2 та Дубинці народилося 13 дітей, померло 6 чоловік).

Мешканці села, та батьки дітей просить Вашої допомоги у вирішенні проблеми та знятті з порядку денного сесії Хмельницької обласної ради  питання про ліквідацію Заліської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, натомість внесення питання про реорганізацію школи у центр реабілітації дітей з вадами у фізичному і розумовому розвитку.

 

Ергешова Антоніна Михайлівна – голова профкому школи

Надольський Станіслав Станіславович – сільський голова Залісся

Цимбалюк Василь Петрович – депутат Камянець  – Подільської районої ради

Яловик Майя Михайлівна – заступник директора з навчально – виховної роботи школи

Майдан вже двічі писав з цього приводу  «У розумово відсталих дітей забирають навчальний заклад»  та «Хто направду замовив ліквідацію Залісецької школи» 

ГО Інформаційний центр «Майдан Моніторинг» продовжує моніторити ситуацію

 

 

3 Comments

  1. Питання із закриттям школи-інтернату вирішено, школу закривати не будуть, поки що . Ціна питання – посада директора на яку претендентів багато із тих , хто перший підписувався. Але насамперед потрібно думати про дітей , які навчаються в школі і чи приведе зміна директора до покращення умов перебування дітей в школі буде видно вже найближчим часом.

Comments are closed.