Якщо президент не зніме Попова, він персонально нестиме відповідальність за безлад у Києві

«Влада намагається перенести київські вибори на 2015 рік, адже розуміє, що програє ці вибори з тріском і що їх завалить народне невдоволення так, як місто Київ завалило снігом», – підкреслив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк під час прес-конференції у вівторок, 26 березня.

Голова фракції «Батьківщина» наголосив, що за даними опозиції, Конституційний суд отримав вказівку прийняти рішення про те, щоб перенести київські вибори на 2015 рік. Окрім того, за словами голови фракції «Батьківщина», влада в парламенті теж прийняла рішення зволікати з ухваленням постанови про вибори в Києві.

Арсеній Яценюк повідомив, що до нього надійшов лист від голови Комітету з державного будівництва та місцевого самоврядування про те, що до 28 березня заплановано тільки зібрати пропозиції народних депутатів України.

За його словами, опозиція вимагатиме на погоджувальній раді парламенту включення до порядку денного і постановку на голосування наступного пленарного тижня питання щодо прийняття в цілому постанови про оголошення виборів мера Києва та Київської міської ради.

Він заявив, що 2 квітня опозиція проведе протестну акцію з вимогою проведення виборів мера міста Києва, Київської міської ради та «відставки ставленика президента Януковича Олександра Попова».

За словами Арсенія Яценюка, події, які відбулися в Києві через негоду – «це, з одного боку, природня катастрофа, а з іншого – це катастрофа влади і катастрофа управління, а точніше відсутності управління в місті Києві».

Голова фракції «Батьківщина» наголосив, що київська влада провела нараду щодо негоди тільки в суботу, хоча мала зробити це ще в четвер. За його словами, згідно з відповідним регламентом, міська влада повинна були повідомити киян про те, що відбувається негода: «Вони мали заборонити в’їзд в місто Київ великого важкого транспорту, включити метро і дати можливість людям добиратися в метро протягом цілої ночі. Вони повинні були подумати про те, як доїде «швидка» на виклик, і реанімаційні бригади також повинні були працювати через метро. Вони повинні були виставити всю техніку за декілька годин перед снігопадом на відповідні точки, і ця техніка повинна ще була за дві години до снігопаду розсипати сіль. Після того, коли почався снігопад, вони повинні були чистити місто Київ».

Він додав, що влада не мала права з 11-ї ночі перекривати рух для проїзду президента Януковича. «Кортеж Януковича прослідував у 2.30 ночі, а з 11 ночі транспорт був зупинений ДАІ. Люди, які стояли в пробках, не могли нікуди доїхати, тому що чистили дорогу для «царя», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Голова фракції «Батьківщина» підкреслив, що основна вимога опозиції залишається незмінною – відставка президента Януковича: «Тому що навіть те, що відбулось в Києві, – це персональна відповідальність президента Януковича. Якщо Янукович не зніме Попова з цієї посади і не оголосить вибори, як цього вимагає закон і Конституція, – це означає, що він персонально несе відповідальність за той безлад, який відбувався в Києві».

«Опозиція єдина в своїх цілях, і ми будемо далі працювати над тим, щоб наші протестні акції поширювалися», – підкреслив він.

Арсеній Яценюк повідомив, що три опозиційні сили – «Батьківщина», «Удар» та «Свобода» – продовжують акцію протесту «Вставай, Україно!». У четвер-суботу марші та мітинги в рамках акції відбудуться в Івано-Франківську, Тернополі та Чернівцях.

Голова Політради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Олександр Турчинов наголосив, що влада не оголошує вибори в Києві, «поки у них є конкуренти, яких вони не здатні чесно побороти»: «Тому технологія – затягувати виборчий процес, а тим часом знищувати своїх опонентів шляхом відкриття кримінальних справ, підкупу тощо. Тобто вони наважаться оголосити вибори лише тоді, коли не матимуть опонентів. Ні Конституція, ні законодавство не є для цієї влади обмеженнями. Вони діють нахабно, демонстративно».

Олександр Турчинов закликав киян 2 квітня о 10 годині прийти під стіни Верховної Ради, щоб разом відстояти свої конституційні права. «Разом з громадянами, разом з українським народом ми зможемо захистити Україну та свої конституційні права», – підкреслив він.