“Гомільшанські ліси”: рубки на цінних ділянках знов відхилені, порушення не припиняються, кампанія за зміну директора парку триває

1. У нової спроби рубок результат такий же, як у попередньої.
2. Порушення в “Гомільшанських лісах” продовжуються.
3. Кампанія “За Гомільшанські ліси без Северина!” триває.

1. У НОВОЇ СПРОБИ РУБОК РЕЗУЛЬТАТ ТАКИЙ ЖЕ, ЯК У ПОПЕРЕДНЬОЇ
В кінці минулого року адміністрація національного природного парку “Гомільшанські ліси” намагалася провести на низці своїх найцінніших ділянок рубки. Однак завдяки потужній громадській кампанії – проти цих планів виступило понад 240 представників неурядових організацій та окремі громадяни з України, Білорусі, Польщі, Росії та Узбекистану, реалізувати ці плани їй не вдалося – Мінприроди їх не затвердило.

Однак, хто на своїх помилках вчиться, а хто – і ні. На початку цього року гомільшанська адміністрація знов запланувала рубки на цінних ділянках парку (щоправда, на меншій, ніж першого разу, кількості), і знов – з порушеннями свого “статуту” – Проекту організації території. Науково-технічна рада, як і в перший раз, такі рубки слухняно затвердила.
10 квітня 26 представників громадськості з України, Білорусі та Росії звернулися до Міністра екології та природних ресурсів України із зверненням “Зупинити чергову спробу знищення старовікових ділянок національного природного парку “Гомільшанські ліси”!”.
У відповіді на це звернення заступник міністра Д. Мормуль повідомив нам, що Робочою групою Мінприроди з розгляду проектів лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду ліміт на проведення цих рубок був визнаний таким, що “не відповідає вимогам законодавства, та не може бути затвердженим”.

2. ПОРУШЕННЯ В “ГОМІЛЬШАНСЬКИХ ЛІСАХ” ПРОДОВЖУЮТЬСЯ
У адміністрації “Гомільшанських лісів”, зайнятої рубками та боротьбою із бобрами, на припинення порушень природоохоронного законодавства часу не вистачає. До відомих з їх числа фекальних стоків та знищенню біотопів червонокнижних орхідей і метелика поліксени тепер додався проїзд по парку квадроциклів та моторних човнів. Використання в національному парку цих транспортних засобів заборонено через те, що вони розполохують тварин, квадроцикли руйнують ґрунтовий і рослинний покрив, моторки – береги водойми, і т.п. Однак по “Гомільшанські лісам” в даний час вони пересуваються абсолютно вільно:

3. ТИМ ЧАСОМ КАМПАНІЯ “ЗА ГОМІЛЬШАНСЬКІ ЛІСИ БЕЗ СЕВЕРИНА!” ТРИВАЄ.
Нагадаємо, що в рамках цієї кампанії, розпочатої на початку квітня, 187 громадських активістів з України, Білорусі, Росії та Франції звернулися до Голови Держлісагентства та Міністра екоресурсів України з вимогою не продовжувати трудовий договір нинішньому директору “Гомільшанських лісів” І. Северину.

Призначення директора “Гомільшанських лісів” на наступний рік відбудеться в кінці травня. Тому і кампанія проти залишення на цій посаді І. Северина триває.
Тепер бажаючі зберегти “Гомільшанські ліси” збирають підписи у “паперовому” вигляді:
Поки що їх зібрано небагато. Тому всіх, в кого є можливість та бажання підтримати “Гомільшанські ліси”, та хто не підтримав відкрите звернення, просимо зібрати підписи проти перебування І. Северина на посаді директора цього національного парку.
Підписний лист можна скачати за цією адресою, а ознайомитися із аналізом діяльності І. Северина за рік – тут.

Зібрані підписи із супровідним листом (“просимо розглянути колективне звернення мешканців N-ська, зібрані ними проти перебування на посаді директора національного природного парку “Гомільшанські ліси” І. Северина” або іншого змісту) слід відправляти Голові Державного комітету лісового господарства України (вул. Ш. Руставелі, 9-а, Київ, 01601),
а ксерокопії (із таким же оригінальним супровідним листом) – Міністру екології та природних ресурсів України (вул. Урицького, 35, Київ, 03035).

Задля моніторингу кампанії ми будемо вдячні за повідомлення, скільки підписів було відправлено.

З повагою та надією на вашу підтримку,
С. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТ:
Сергій Шапаренко, ЕкГ “Печеніги”: тел. (066) 387-46-81, pechenegy@rambler.ru

Підготовлено ЕкГ “Печеніги”, членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут