Мін’юст пропонує розкривати спонсорів кандидатів на виборах

Мінюст пропонує оптимізувати фінансування виборчих фондів кандидатів у народні депутати з урахуванням рекомендацій європейських інститутів.

Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів Мін’юст запропонував до обговорення, передає Комерсант.

Оприлюднений документ підготовлений з урахуванням рекомендацій європейських експертів, запевняють у прес-службі Мінюсту.

“Головна рекомендація європейських інститутів — зробити більш прозорими правила виборів, у тому числі фінансування партій і кандидатів. Найчастіше на виборах використовуються засоби, отримані нелегальним способом, — без сплати податків, з незрозумілих джерел. Кандидати повинні виходити на чесну фінансову політику”,— заявив регіонал Володимир Олійник.

Серед іншого в Мін’юсті пропонують заборонити робити добровільні внески у виборчі фонди кандидатів не тільки особам без громадянства, іноземцям, анонімним джерелам, але й особам під псевдонімом.

В опозиції на це положення відреагували неоднозначно. “Партія влади прагне контролювати всі юридичні і фізичні особи, які фінансують кандидатів у депутати, щоб тиснути на тих, хто підтримує опозицію. Це завдання, яке було поставлено перед Олександром Лавриновичем”,- вважає б’ютівець Володимир Бондаренко.

“У нас заборонено фінансувати партії іноземним громадянам і інститутам, щоб інша країна не могла впливати на волевиявлення українського народу. Тож це правильна пропозиція”,— вважає Наталя Новак (УДАР).

У відомстві також мають намір зобов’язати розпорядників коштів виборчих фондів партій і кандидатів в одномандатних округах подавати у ЦВК проміжні фінансові звіти про вступ і використання засобів за 20 днів до голосування.

Раніше розпорядники фондів повинні були представляти такі звіти тільки після голосування.

Одне з головних нововведень, запропонованих Мінюстом,- можливість виносити попередження про скасування реєстрації кандидата в депутати, якщо були порушені строки відкриття виборчого фонду, строки надання виборчим комісіям звітів про вступ і використання коштів фондів або ж у випадку внесення розпорядником фондів у фінансовий звіт недостовірних даних.

У парламенті погодилися, що “попередження як інструмент впливу на кандидатів доцільно”. “Винесення попереджень правильно, якщо спрямоване не на зняття кандидата з реєстрації, а на усунення порушення. Таким чином, контроль над суб’єктом, який уже порушив законодавство, буде більш сильним”,— вважає Наталя Новак.

Українська Правда

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут