XXVII Регіональний український фольклорний ярмарок

У неділю 12 травня в спортивно-глядацькому залі  у Кентшині відбувся XXVIІ Регіональний український фольклорний ярмарок ,,З Мальованої скрині”. Серед запрошених гостей були присутні зокрема генеральний консул України в Гданську Мирон Янків, депутат польського парламенту Мирон Сич, уповноважений маршалка Вармінсько­Мазурського сеймику Віктор-­Марек Лейк, представники вармінсько-мазурського воєводи, бургомістр Кентшина Кшиштоф Гецьман, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, директор творчо-виробничого об`єднання ,,Телемовлення” Петро Мідріган, представники місцевою влади а також греко-католицьке духовенство.

2013_05120060

Цьогорічний міні-фестиваль складався з двох частин. Перша –це огляд українських фольклорних колективів Вармії та Мазур. Присутні дивилися виступи таких ансамблів як: ,,Гарячі Серця”, ,,Веселинка” і ,,Лісова Пісня” з Бартошиць, ,,Журавка” і ,,Думка” з Гурова Ілавецького. На сцені гостинно виступили дует ,,Світлиця” з Литви, квартет ,,Горпинюки” з Калінінграда, ,,Ослов’яни” з Мокрого та ансамбль ,,Родина” з Ніжина.

2013_05120019

Друга частина концерту присвячена була 55-тим роковинам українських радіопередач. Голова радіо Ольшти Маріуш Бояревич висловив подяку редактору Степанові Мігусу та ведучій Ярославі Хруник за підготовку україньких передач, яких слухає близько 50 тис. українців цього регіону. – Радію, що маємо так багато слухачів. Зараз можна нас почути також в інтернеті. Щиро запрошуємо усіх зацікавлених – сказав С. Мігус.

2013_05120140

На сцені виступили знов згадані ансамблі. На закінчення організатор заходу голова Вармінсько-Мазурської координаційної ради ОУП Стенап Мігус вручив керівникам колективів грамоти та подякував за гарні виступи. Співорганізаторами дійста були: Ольштинський відділ та Кентшинський гурток ОУП, Кентшинський центр культури та Радіо Ольштин.

2013_05120090

Ділячись враженнями від побаченого консул Мирон Янків сказав:,,Я горджуся українською громадою Вармії та Мазур, яка зберегла свою мову, традицію та культуру живучи далеко від України. З насолодою дивився чудові виступи усіх колективів, які відзначилися високим художнім рівнем”.

Андрій Сидор

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут