Заява Конґресу національних громад України у зв’язку з діями ґенерального консула Росії у м. Сімферополь

Конґрес національних громад України глибоко обурений відвертою політичною провокацією ґенерального консула Російської Федерації в Сімферополі Володимира Андрєєва, який в інтерв’ю телекомпанії ATR «цілком офіційно» звинуватив кримських татар у зраді. Пан Андрєєв настійно «не рекомендував» російським льотчикам, учням і соратникам двічі Героя Радянського Союзу льотчика-випробувача Амет-Хана Султана йти на прем’єру фільму «Хайтарма», заявивши, що Росія не може бути представлена на прем’єрі фільму, що «спотворює правду про Велику Вітчизняну війну».
Можливо, пан консул вважає, що депортація – це «частина … героїчних зусиль щодо забезпечення великої перемоги в тій війні»? І взагалі хотів би повернутися до часів, коли за національною ознакою і безпідставним звинуваченням в СРСР було репресовано цілі народи, в тому числі й кримськотатарський? Ймовірно, при цьому він вважає, що його позиція збігається з позицією Росії – правонаступниці СРСР.
У такому випадку, змушені нагадати, що акт депортації було засуджено 5 вересня 1967 року постановою президії Верховної Ради СРСР, а 14 листопада 1989 Верховною Радою СРСР було прийнято декларацію «Про визнання незаконними і злочинними актів, відповідно до яких народи зазнали депортації». Невже влади сьогоднішньої Росії хоче переглянути ці рішення і переоцінити злочинні акти?
У роки Другої світової війни, розв’язаної гітлерівським Рейхом і сталінським СРСР, народи Радянського Союзу, в т.ч. український і кримськотатарський, фактично, одночасно стали жертвами нацизму і комунізму, піддаючись депортаціям і репресіям з боку «своєї» влади.
Ми пам’ятаємо біль і страждання кримських татар.
Ми не можемо нікому дозволити принижувати пам’ять про трагедію народу і ображати його героїв.
Ми вимагаємо від уряду РФ офіційного вибачення та відкликання генерального консула в Сімферополі.

1 Comment

  1. скоро почнуть тонути кораблі РЧФ і рашка заявить, що їх топлять бандерівці. а може й добре булоб, щоб то була правда

Comments are closed.