130 в’язнів Гуантанамо продовжують голодування, медики вимагають доступу до них

 

гуант

Людина з капюшоном на голові, яка зображує ув’язненого, — це учасник демонстрації, проведеної з вимогою закриття в’язниці в Гуантанамо перед Білим домом 18 травня 2013 р.

 

В американській в’язниці Гуантанамо триває протестне голодування в’язнів, тоді як близько 150 лікарів та інших професійних медичних працівників вимагають надати їм доступ до голодуючих.

Наразі голодують біля 130 з 166 ув’язнених Гуантанамо; вони протестують проти умов утримання у в’язниці та проти безстрокового утримання під вартою без пред’явлення будь-яких звинувачень і без права на законний суд.

Страйк у цій сумнозвісній американській в’язниці почався ще на початку лютого, але за останні тижні кількість голодуючих різко зросла.

У повідомленнях говориться, що тюремники застосовують до ув’язнених насильницьке годування, яке здійснюється за допомогою трубки, введеної через ніс у шлунок.

Таке поводження з людиною правозахисні організації розглядають як тортури.

Тим часом уряд США опублікував список з 48 ув’язнених, яких він хоче утримувати у Гуантанамо протягом невизначеного періоду часу. Список включає 26 єменців, 12 афганців, 3 саудівці, а також громадян Лівії, Кенії, Марокко й Сомалі.

У вівторок близько 150 лікарів та інших професійних медичних працівників написали відкритого листа президентові США Бараку Обамі з проханням допустити їх до лікування страйкарів Гуантанамо.

«Ясно, що вони не довіряють військовим лікарям. Без довіри неможливе надання пацієнтам безпечної та прийнятної медичної допомоги. Оскільки затримані не довіряють військовим лікарям, останні не можуть надавати їм необхідну допомогу», — говориться в листі, опублікованому в медичному журналі «Lancet».

Близько 13 голодуючих минулого місяця звернулися з листами до військових лікарів з вимогою незалежного медичного обслуговування.

«Я не хочу помирати, але готовий до того, що таке може статися, бо я протестую проти того, що мене тримають тут вже більше десяти років без суду та слідства, піддають нелюдському і такому, що принижує гідність, поводженню і відмовляють у доступі до правосуддя», — пише в’язень.

 

Переклад: Людмила Острякова

Оригінал публікації:

http://www.presstv.ir/detail/2013/06/19/309742/gitmo-inmates-continue-hunger-strike/

 

Примітка перекладача. Ліквідація Гуантанамо була однією з передвиборчих обіцянок Барака Обами.

2 Comments

  1. А вы хотели демократии?США – это страна,которая не остановится ни перед чем для достижения своих целей.Все рассказы о свободе и равенстве – для лохов.Миром правит капитал,весь основной капитал у масонов.Ради своей цели – мирового господства,они превратят любую страну в руины (есть примеры),а лохам будут рассказывать,что борятся за демократию.На самом деле,масоны – это секта сатанистов,которые выдают себя за христиан.И демократия – это их идея ,за деньги можно купить голоса или организовать предвыборное шоу и победить.

  2. И США после этого смеет говорить о терроризме со стороны мусульманского мире?

    Цитирую:”Список включає 26 єменців, 12 афганців, 3 саудівці, а також громадян Лівії, Кенії, Марокко й Сомалі.”. Как видим, в основном мусульмане.
    Арестовывать человека за то, что он мусульманин, а значит (по логике США) потенциальный террорист – это уже полный пипец.

Comments are closed.