Громадянські активісти розповіли депутатам, для чого регіонали й комуністи прагнуть повернути вступні іспити (ФОТО, ВІДЕО)

19 червня біля Верховної Ради активісти Громадянського руху «Відсіч» розповіли депутатам, чому члени фракції Партії регіонів Сергій Ківалов, Григорій Калетнік і Микола Сорока зареєстрували законопроект «Про вищу освіту», яким нівелюється роль зовнішнього незалежного оцінювання й повертаються вступні іспити, і навіщо Григорій Калетнік разом з сином-депутатом Ігорем (член фракції комуністів) зареєстрували також зміни до нині чинного закону.

Молоді люди роздали депутатам звернення до Калетніка-батька студентки Юлії Пасік, яка після того, як ввели ЗНО, стала першою мешканкою далекого волинського села Велика Глуша, що вступила до київського вишу (після неї почали вступати й інші). Коли ж вступ відбувався шляхом іспитів, ніхто з великоглушанців до Києва потрапити не міг. Дівчина запропонувала Калетніку разом з сином самим пройти текст, аби довести своє моральне право щось міняти в системі вищої освіти.

Також у листівці активісти проілюстрували зафіксованим журналістами наочним випадком з життя щодо вступу до магістратури (він і зараз відбувається за іспитами), для чого саме регіоналам і комуністам повернення іспитів. Депутат-регіонал Юрій Самойленко подав Сергію Ківалову папірець з прізвищем студента, який вступає до магістратури, і С.Ківалов прямо в залі Верховної Ради одним розчерком пера «прийняв іспит» в протеже Самойленка.

Міліція всіляко перешкоджала активістам роздавати листівки депутатам, намагаючись видворити активістів на «безпечну» відстань від Верховної Ради.

60457721

Kivalov1

Kivalov2

Джерело: “Вставай і дій!”

26 Comments

 1. Така продажна ця “Відсіч”! Я розумію, що їм заплатили, їх вже давно називають хлопцями і дівчатами по виклику. Розкажу як мешканка Вінниці що вони нам наробили. Позаклеювали під’їзді, понакидали цієї бумаги по всьому місту, люди зовсім це не читали, але намусорили скільки. Це викликало неабиякий гнів мешканців Вінниці. Мені вдалось бути свідком, коли вони розклеювали листівки, я запитала їх що вони знають про законопроект про освіту і знаєте, що вони мені сказали, що їм заплатили за розклеювання листівок і їхнє завдання на сьогодні цитую “мочити” Калетніка. Їм дають завдання, а вони його виконують. Сьогодні Калетнік, завтра — хтось інший. Ще й мене припрашували, щоб їм допомогти розклеїти і запитували чи нема у мене знайомих у районах 18 округу, у якому балотувався Калетнік. Пропонували, що заплатять, якщо знайду групу людей, які розклеють там. Ось вам вся правда про представників руху “Відсіч”. Продажні хлопці і дівчата. Я вам раджу краще почитати законопроект, бо я як студентка цілком підтримую законопроект 1187. Він найбільш прогресивний

  • а тепер читаємо коментарі тут: http://maidanua.org/2013/06/vidsich-rozpochala-kampaniyu-na-zahyst-zno-proty-osvitnih-initsiatyv-rehionaliv-ta-komunistiv-foto-video/
   то ви Олександра чи Лариса? чи в залежності від дня тижня?
   і чому це раптом “уроди” стали просто “продажними” при повіній ідентичності іншого тексту? прийшла казівка пом’якшити?

   • Ау-у-у, а де ж та така “розумна і смілива” дівчина Юлія із продажної “Відсічі” і чи взагалі це її думки. Чому на жоден коментар ще не відповіла?! Бо цинічну брехню написала. А проплачені хлопці і дівчата починають її захищати, відписуючи на коментарі всіх читачів, яких обурила ця брехня. Задумайтесь. бо люди розрізняють правду вд брехні

   • Я теж хочу почути Юлю!! Може вона і не Юля?? І ніда насправді не вчиться??? ЧОму за неї все розписують активісти від “Свободи””?? І як вірити, що їх не купила опозиція для пропаганди альтернативних законопроектів про вищу освіту???

 2. БОЛЬШОЙ проблемой ВНО есть то, что приём в вузы студентов по результатам тестирования позволяет «разъединить» абитуриента и экзаменатора, объективировать этот процесс, ликвидировать «живое» общение абитуриента с преподавателями. Возможно, это ликвидирует коррупционные цепочки, возможно, переводит эти цепочки на другой уровень, здесь вопрос не в коррупции. Абитуриента приучают к снижению вербализации собственных знаний, может, и идей или собственных решений. И каких потом мы будем иметь специалистов ?

  • нормальних спеціалістів будемо мати. Явно кращих за тих довбаків, які вступали за хабарі в приймальну комісію

 3. А з приводу слів пані Юлії, цитую: «Напевно, Ви з сином не стикалися з такими бідами простого люду, тому вони Вас не хвилюють. Боюся, Вам навряд чи колись доводилося радіти з ЧЕСНОЇ перемоги, отриманої завдяки власним знанням, відчувати смак ЗАСЛУЖЕНОГО успіху! Особливо, коли дивлюсь, як депутати з Вашої родини пишуть свої прізвища. Ви пишете як Калетнік, Ваш син – Калєтнік, і лише племінниця, яка єдина з Вашої родини не виступає проти ЗНО, дотримується правил правопису – Калетник. То може десь недовчилися? Чи не тому Вам так муляє ЗНО, що для Вас воно заскладне? Пропоную Вам, перш ніж боротися з ЗНО, спробувати разом з сином самим скласти незалежне тестування, щоб мати бодай якесь моральне право «пакращувати» систему вищої освіти для тих, хто це ЗНО успішно проходить.», – взагалі коментувати відмовляюсь, адже будь-яка вихована людина не дозволить собі таких висловів і такої неповаги. Це показує, у першу чергу, рівень Вашого виховання. У такому випадку просто хочеться запитати Вас: «А чи є у Вас моральне право оцінювати успіхи і здобутки зовсім не знайомої Вам людини у такій формі?» Хто Ви така? Ви спочатку досягніть успіхів тих людей, яких так критикуєте.

 4. Якщо Ви така противниця іспитів, то у мене до Вас питання: «Під час навчання в університеті Ви не здавали іспити? Чи за всі здані Вами іспити Ви платили?».

 5. Шановна пані Юліє, виходячи з Ваших результатів тестування, Ви дуже освічена та чи не могли б Ви навести норми у згаданих Вами законопроекті «Про вищу освіту» № 1187 від 28.12.2012 р. та Проекті Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо створення умов для підвищення ефективності діяльності вищих навчальних закладів) № 2060а від 18.05.2013 р., які передбачають відміну чи нівеляцію ролі зовнішнього незалежного оцінювання???
  Якщо Ви не знайдете таких норм, то Ви побачете правду, адже всі бажаючі можуть здати ЗНО без жодних перешкод і ніхто їм у цьому праві не відмовить.
  Таким чином, Ви 6 раз помилились при написанні свого звернення, згадавши, що роль ЗНО прагнуть знівелювати, відмінити чи з ним хтось бореться.
  Я Вам раджу не підписуватись під чужими думками, а читати зміст законопроектів та мати власну думку.

 6. Шановна пані Юліє, якщо Ви отримали такі гарні бали з тестування, то хіба не розумієте, що прізвище пишуть так, як вказано в офіційному документі, який засвідчує особу громадянина України – паспорті. Як Вам відомо такий документ видають у державній установі і кожен сам собі видати його не може. Тому з приводу розбіжностей у прізвищах Вам потрібно звертатись до установи, яка видавала паспорт, а не звинувачувати безпідставно людину не зрозуміло в чому. Напевно, тут не довчились і ті, хто видавав паспорт і Ви шановна.

 7. Я, наприклад, за законопроект, який розроблений ректорами. Адже в ньому мова йде не за повну відміну ЗНО, а за додатковий шанс для тих, хто не так вже й добре, як Юлія здав тести. Адже під час іспитів можна доказати на що ти дійсно здатен. А ще законопроект за те, щоб враховувався середній бал атестата, адже в школі вивчають ще й багато інших предметів, окрім тих, які вибрав учень на здачу тестів. І взагалі, все залежить від самого абітурієнта та від його бажання навчатись, а не чекати на “авось”.

 8. Для чого і для кого потрібне тестування, якщо в дитини відсутній паспорт по вагомій причині (на переоформленні чи у військоматі), і його при наявності копії паспорта завіреної нотаріально не допускали до здачі ЗНО, і при цьому дитина втрачала цілий рік, до наступної здачі ЗНО, я рахую що ЗНО не здатно оцінити знання абітурієнта при вступі так як це можливо на іспиті.

 9. Молоді люди дійсно не розуміють що роблять, даний законопроект про вищу освіту мабуть і в очі не бачили. ЗНО не відміняють, а лише для абітурієнтів пропонується можливість вступити до ВНЗ на основі вступних екзаменів.

 10. Юля, прикро читати ваш “шедевр”. Перш ніж звинувачувати когось у безграмотності, варто підтягнути свої знання з мови: вони далекі від досконалості. У тексті багато повторень (“повернути”, а поруч – “поверне”; “пишуть”, а поруч – “пишете”). Візьміть підручник з мови та прочитайте параграф “Синоніми”. До словників синонімів зверніться. Книжки про хороші манери почитайте. А вже потім беріться до складання подібних листів. Якщо це Ви, звісно, писали…

 11. Пані Юліє, для особливо обдарованих: прізвища у паспортах записують особливо успішні працівники паспортних столів, а не людина пише як їй заманеться. Я не знаю про який рік здачі ЗНО ви пишете, на жаль у своєму “шедеврі” ви цього не вказали. Але цього року абітурієнти, які 11 років провчились на відмінно, мали репетиторів, були шоковані завданнями ЗНО. Дайте мені відповідь на питання: чому ми захищаємо тестування, яке ні в якій мірі не може давати повної картини про рівень знань, і нівелюємо атестат, який є результатом 11-річної роботи. Мені системна робота видається важливішою за будь-яке тестування.

 12. ЗНО обмежує не тільки знання але й вибір куди вступати, так як не всі набирають під час тесту, достатню кількість прохідних балів.

 13. Тести не привчають дітей до вербалізації знань і розв’язання завдання, а коли нема комунікації між учнем і вчителем, тоді здатність легко висловлювати власні думки і ідеї в усній формі поступово втрачається. Також тести не передбачають написання власного варіанту відповіді, що призводить до втрати логічного мислення. Система ЗНО показує лише рівень знань по тих предметах, які здавав випускник школи.

 14. Якщо навіть 1187 “консервативний”, то це ще не означає поганий. У Великій Британії консерватори чи не найпопулярніша політична сила, а Маргарет Тетчер – символ стабільності і процвітання.

 15. Ви подумайте за майбутнє України. Невже ви не розумієте в якому стані наша освіта і це все через ЗНО, належної підготовки не має, більшість тестів вгадують, а деякі завдання зовсім не мають правильних відповідей. А сам процес здачі іспитів – все недопрацьоване і потребує змін. Задумайтесь за таку систему освіти.. боюсь подумати, що буде далі, якщо не буде змін.

 16. Страшно дивитися, як молодь втягують у політичні чвари, користуючись тим, що юнь надзвичайно емоційна. Особливо, коли присутній момент безвідповідальності і можна переступати грані толерантності. Зрозуміло, що неспроможність нардепів дійти спільного рішення під час роботи в комісіях і комітетах має бути хоча б якось виправдана. От і шукають недоліки у Законопроектах за допомогою азартних студентів. Правда, мало хто з організаторів замислюється над тим, що завтра цим же «гарячим головам» хтось більше заплатить і вони, навчені досвідом вседозволеності, зможуть не лише карикатури малювати, а й зброю до рук узяти. Акція “Відсічі” не що інше, як наслідки бездіяльності парламентського комітету з питань науки і освіти.

 17. Відправила коментар і побачила напис: «Ваш коментар чекає узгодження». А чому ж не було «узгоджено» текст листа добродійки Юлії, в якому вона дозволила собі глумливий тон при зіставленні написання прізвищ родичів співавтора Законопроекту «Про вищу освіту» Григорія Калетніка? Чому собі студентка пробачає неграмотність? Дівчина пише, що має високий рівень знань, але у листі написала: «…То може десь недовчилися?» По-перше, вставне слово «може» необхідно виділити комами з обох боків. По-друге, не з дієсловами пишеться окремо, тобто «не довчилися». Хіба це речення не є доказом того, що ЗНО не може об’єктивно перевірити рівень знань учня?..

 18. ЗНО – це як якась дитяча гра “вгадай”, мало того зараз відкрито списують або ж за них роблять тести,а у інших строгий контроль. Немає рівних умов, таких чинників можна перечисляти ще дуже багато і за те що комусь перейти 2 кроки,а комусь їхати пару кілометрів і транспорту немає, приходиться наймати. Як на мене ЗНО – це не справедливе оцінювання знань!

 19. ЗНО – як на мене може любий прийти здати і особо не потрібно там багато знань, тому що сама проодила це – звісно була не задоволена! Обідно було те, коли однокласники, які справді нічого не знали..2-шніки поздавали вище ніж я, хоча в школі порівняно з ними вчилась набагато краще! Ще тоді було зрозуміло, яка це не досконала система! А скільки було проблем з добиранням, щоб знайти те місце, переживань, нервів ну і звісно ж сліз, сварок з батьками. І оць це все через ЗНО і ви вважаєте це нормальним явищем? На багато краще це екзамени, які ми здавали в школі і зараз у ВУЗі, тут вже нема ось цього вгадав, тут або знаєш або ні!!

 20. Коли ввели в дію ЗНО усі були не задоволені та критикували, коли були іспити – та ж картина, тепер хочуть поєднати і те, і інше, але всеодно звідусіль незадоволення! В нас так завжди, коли хтось щось робить іншим залишається тільки критикувати!

 21. Справа з освітою за ректорами. Маючи великий досвід роботи на посту ректорів, вони чітко розуміють ситуацію. Це питання настільки тонке та важливе, що його можуть висвітлити лише ректори.

 22. Це нормальна ситуація коли є вступні іспити!!! Я, наприклад, за те, щоб абітурієнти самі обирали собі і виш і випробування!!! А не так, що декілька років назад нав’язали це ЗНО українському суспільству!!!

Comments are closed.