Короткий огляд протестних подій в Бразилії 18.06.2013–21.06.2013 р.

Огляд являє собою добірку витягів з різних джерел. За посиланнями багато відео.

 

 «Понад мільйон бразильців беруть участь у протестах» 21.06.2013 р.

1 Понад мільйон бразильців беруть участь

…Сутичками з поліцією відзначився день наймасовіших протестів проти корупції та поганої соціальної політики уряду. Місцеві ЗМІ оцінюють кількість протестуючих у 1,2 мільйони, при загальній кількості населення у 194 мільйони.

…«Бразилія — країна корупції», «Ми хочемо серйозної економічної політики», «Досить, час говорити», «Бразилія прокидається» — це лише деякі з гасел, які несла молодь (переважно 20-річна), йдучи п’ятнадцятитисячною колоною через центр міста.

…Цей протестний рух не має ані політичного забарвлення, ані визнаного лідера.

…Адам Реней, кореспондент телеканалу «Аль-Джазіра», передає з Ріо-де-Жанейро, що уряд усе ще не знає, як зняти напруженість, що охопила країну.

…«Це абсолютно безлідерний рух. Ми бачимо, що уряд намагається не просто «розрулити» ситуацію, а й зрозуміти чого хочуть протестувальники, чого [від них] чекати», —  каже він.

…«Уряду потрібно трохи часу, адже він намагається знайти найкраще рішення і робить для цього все можливе. Одночасно пропонуючи поліції бути трохи стриманішою».

Звідси: http://www.aljazeera.com/news/americas/2013/06/201362022328194879.html

Вуличні протести охопили близько 80 міст Бразилії 21.06.2013 р.

…У столиці натовп закидав будівлю міністерства закордонних справ камінням та петардами.

…Сутички з поліцією відбувалися на підступах до футбольного стадіону “Маракана”, де тривають матчі футбольного Кубку конфедерацій.

…Поліція застосувала сльозогінний газ та гумові кулі.

Звідси: http://ua.euronews.com/2013/06/21/big-demo-in-porto-alegre/

«Бразилія: гнів протестувальників не вщухає» 21.06.2013 р.

…Президент Бразилії Джилма Руссефф скасувала візит до Японії через протести в країні. Маніфестації в Бразилії не вщухають навіть після того, як влада скасувала рішення про підвищення цін на проїзд у громадському транспорті. Демонстрації почалися тиждень тому, однак відтоді протестувальники висунули й інші вимоги до уряду.

…Політиків винуватять у марнотратстві та брехні. Два ремонти найбільшого в Південній Америці стадіону “Маракана”, що у Ріо-де-Жанейро, обійшлися за останні 15 років у 220 мільйонів євро. Ще 230 мільйонів знадобилося на його оновлення до чемпіонату, однак у кошторисі держзамовлення замість цієї суми поставили 350 мільйонів євро.

Звідси: http://ua.euronews.com/2013/06/21/brazil-protests-explode-into-mass-demonstrations

 «Чому в Бразилії не вщухають демонстрації?» 21.06.2013 р.

Розповідають учасники демонстрації у Сан-Паулу:

…«Що буде з нашою країною, з освітою та охороною здоров‘я? Ми вже не маємо сили. Досить», – каже Даніела Заґу.

…“Багато моїх знайомих заарештували і безпідставно обвинуватили. Це політично мотивовані обвинувачення. Вони затримували лише за те, що ти знімаєш протест на камеру”, – каже Марсело Отіс.

Звідси: http://ua.euronews.com/2013/06/21/young-professionals-join-sao-paulo-protests

«Аналізуючи бурхливий розвиток бразильських протестів» 21.06.2013 р.

…Те, що почалося з гніву з приводу підвищення ціни на проїзд на 20 сентаво, переросло у найбільш значущий протестний рух за останні десятиліття — на вулиці міст вийшли десятки тисяч людей з вимогами економічної справедливості.

…«Йдеться про додаткових 20 сентаво, так, але й про кращий транспорт, кращу якість послуг та кращу інфраструктуру, децентралізацію в управлінні тощо. Про краще життя, більш гідне й достойне поваги», — говорить Сільвіо Каччіа Бава, соціолог та головний редактор «Le Monde Diplomatique Brazil», кореспонденту телекомпанії «Al Jazeera».

…Каччіа Бава розповідає, що головну роль у цьому русі відіграють студенти та середній клас. Як це було й під час повстань «арабської весни», соціальні медіа відіграли ключову роль у поширенні інформації про протести. Деякі з літніх жителів Сан-Пауло теж приєдналися до руху сучасного технічно просунутого молодого покоління.

…Соціолог Каччіа Бава дивується масштабам протестів, оскільки «це нетипово для нас, принаймні протягом вже дуже тривалого часу».

Звідси: http://www.aljazeera.com/indepth/features/2013/06/2013619134555233454.html

«Неймар підтримав акції протесту бразильців, а Пеле — ні» 20.06.2013 р.

…У Бразилії скасування підвищення вартості проїзду у громадському транспорті не вгамувало демонстрантів. Учасники акцій протесту тепер вимагають передусім кращого фінансування освіти та медицини, і подолання корупції.

…Леандро Перґула, учасник акції протесту: «Справа не лише у підвищенні цін на квитки. Йдеться про наші права! Народ прокинувся! Збільшення вартості проїзду в громадському транспорті лише цьому посприяло. Тепер ми боремося за кращу охорону здоров’я, освіту та безпеку. Ми втомлені! Час боротьби настав! Досить несправедливості!»

…Вимагати кращої освіти та медицини бразильці прийшли на стадіон, під час матчу Бразилія-Мексика. Герой поєдинку, бразильський нападник Неймар висловив свою підтримку демонстрантам. Натомість легендарний Пеле закликав забути про протести і підтримувати збірну.

Звідси: http://ua.euronews.com/2013/06/20/more-protests-planned-in-brazil-despite-fare-price-u-turns/

«Бразильський «ідеальний шторм1» невдоволення» 20.06.2013 р.

Шторм

…Хвиля протестів, що котиться найбільшою країною Південної Америки, — відповідь на бездушність і безвідповідальність уряду.

…Навіть якщо багато з учасників заявляють, що не належать ані до правих, ані до лівих, навіть якщо корпоративні ЗМІ намагаються представити їх дії як сплановані опозицією, це за своєю суттю —  прогресивний рух. Він прагне переглянути «розвиток» як у якісному, так і у кількісному плані, і також не просто переглянути розподіл видатків, а здійснити перерозподіл багатства та влади. «Йдеться не про сентаво», — говорить одне з головних гасел, — «йдеться про права».

Звідси: http://www.aljazeera.com/indepth/opinion/2013/06/201361973028606352.html

«Бразильці протестують проти корупції та поганої медицини» 19.06.2013 р.

…Влада називає ці протести законними, і такими, що відображають демократичність сучасного бразильського суспільства. Утім, самі мітингувальники думають інакше:

…“Бразильці лютують через цей клятий корумпований уряд грабіжників”.

…Водночас опитування свідчать, що чинний президент Джилма Руссефф та її Робітнича партія досі користуються сильною підтримкою незаможних громадян та профспілок.

Звідси: http://ua.euronews.com/2013/06/19/protests-continue-to-rock-brazil

«Бразильці проти футбола» 18.06.2013 р.

Нам нужни школи

…Середній клас вважає, що соціальний сектор важливіший за футбол. І це в Бразилії — країні, де футбол — навіть щось більше, ніж просто національний вид спорту? і де пройде Чемпіонат світу 2014 року. Але демонстранти вважають за краще, щоб 11 мільярдів євро, виділені на проведення мундіалю, були б витрачені на лікарні та школи.

…Бразильська економіка, яка займає сьоме місце у світі, все ще страждає від соціальної нерівності, незважаючи на роки економічного процвітання, які, щоправда, залишилися позаду. В країні немає якісної інфраструктури. Але при цьому держава витрачає мільярди реалів, на проведення Чемпіонату світу з футболу і Олімпійських ігор 2016 року.

Звідси: http://ru.euronews.com/2013/06/18/brazil-disgust-as-sport-spotlights-squeezed-services/

 

1Ідеальний шторм: 1) метео потужний шторм, що виникає в результаті рідкісного поєднання різноманітних природних факторів несприятливого характеру; 2) унікальний збіг несприятливих обставин.

 

Підготувала Людмила Острякова

1 Comment

  1. Гарний приклад для українців. Треба відсунути шахраїв від державних коштів.Треба привчати дітей до фізичних вправ та навчання наукам та професіям, високій музиці та культурі. Геть єври, баскети та олімпіади!

Comments are closed.