Міліція хоче заборонити носити маски на мітингах

Міністерство внутрішніх справ пропонує уточнити перелік предметів, які заборонено мати організаторам і учасникам мирних зборів.

Це одна зі змін до законопроекту про мирні збори, підготовлених міністерством, розповів заступник голови МВС Віктор Ратушняк, пише “Комерсант-Україна“.

“Це зброя, колючо-ріжучі предмети і предмети, які можуть бути використані для тілесних ушкоджень, боєприпаси, піротехнічні вироби, вибухові, легкозаймисті та ядучі речовини”, – уточнив він.

image3Учасникам мітингів також пропонується заборонити приховувати обличчя масками, шарфами, пов’язками чи капюшонами.

“Коли народних депутатів закидали сніжками (2 квітня, після акції за вибори в Києві), виникли складнощі з розслідуванням, бо у порушників були закриті обличчя”, – пояснив заступник міністра.

За його словами, МВС ініціює розробку відповідних змін до Кримінального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення, щоб відповідальність за порушення порядку під час акцій несли не тільки хулігани, але й організатори мітингів.

Крім того, як відомо, передбачається обов’язкове повідомлення органів влади про проведення мітингу за 48 годин до його початку та присутність на акції співробітників міліції. Ратушняк вважає термін у 48 годин “оптимальним”.

“Якщо буде подано дві однакові заявки на проведення акцій в одному місці від двох протиборчих організацій, міліція повинна мати час на підготовку, місцева влада – на те, щоб звернутися до суду з проханням заборонити конфліктні заходи, а суд – на ухвалення рішення”, – сказав він.

Однак у комітеті ВР із питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин не всі підтримали ініціативу МВС із приводу відповідальності для організаторів і учасників акцій.

“Так, у законі можна уточнити перелік небезпечних предметів, але заборону на маски вводити не варто. Як і кримінальну відповідальність для учасників або організаторів мітингу. А то це буде закон, спрямований проти свободи мирних зібрань”, – заявив голвоа комітету Валерій Пацкан (УДАР).

За його словами, уже восени законопроект буде внесений до сесійної зали.

Українська Правда

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут