Початкову школу на Червоному Шляху в Полтаві закрили «без зайвого шуму» на 126-му році її існування

Питання закриття початкової школи (філії ЗОШ-12) у віддаленому мікрорайоні Полтави – Червоний шлях періодично виникало з 2005 року. Але щоразу батькам вдавалося переконати представників влади, що таке рішення помилкове, бо не відповідає інтересам дітей.

Та два роки тому на святі останнього дзвоника міський голова Олександр Мамай подарував червоношляхівцям шкільний автобус і… оголосив про закриття філії.

Утім, і тоді завдяки червоношляхівському селищному голові Оксані Саєвській, котра організувала батьків і спонсорів, вдалося відремонтувати й вчергове відстояти школу.

Навесні цього року знову почали ходити чутки про закриття початкової школи, але офіційної інформації про це не було надано ні батькам, ні місцевому органу самоорганізації населення, мовчить про це й сайт Полтавської міськради. Тільки коли минулого тижня делегація батьків прийшла до кабінету начальника управління освіти міськвиконкому Наталії Дорохової, вона зізналася, що школа на Червоному шляху «оптимізована».

Тож на 126-му році існування навчального закладу він припинив своє існування, а півсотні малих залишили без альма-матер, яка була близько до їхніх домівок, де вони були під наглядом досвідчених педагогів, через що у батьків були спокійні серця.

Оксана Саєвська розповідає, що у школі працювали троє постійних учителів, а ще троє приходили на уроки фізичної культури, музики та іноземної мови. Діяли гуртки, які радо відвідували школярі. Позаяк у селищі немає інших умов для організації позашкільного дозвілля учнів, на чотири тисячі населення немає жодного обладнаного спортивного майданчика, а відвідувати секції й гуртки у місті старші учні не можуть, бо автобусне сполучення із містом працює до 8-ї години вечора.

Кілька днів тому на подвір’ї закритої школи відбулася сходка жителів Червоного шляху, на якій вони говорили про наболілі проблеми мікрорайону, хоча всі запрошені чиновники захід проігнорували.

Дорога-серпантин визнана аварійною і по ній невідомо, на який час заборонерий рух транспорту. Втім, шкільний автобус їздить по ній. Але якщо погана погода чи автобус зламався, до діти вже до школи не потрапляють. А пускати їх пішки через ліс і тунель під залізницею, де і вдень ходити страшно, батьки не наважуються.

– Якщо нас не почують, то будемо перекривати дорогу, мітингувати, – лунали заклики на шкільному подвір’ї. – Нинішня влада, на жаль, тільки й здатна що закривати – то школи, то лікарні.

Проти закриття школи жителі Червоного шляху вже зібрали понад 200 підписів.

Людмила Кучеренко

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут