Спільна декларація з нагоди 70-річчя Волинської трагедії

28 червня у Варшаві глава УГКЦ Святослав Шевчук та голова Єпископської конференції Польщі Юзеф Міхалік підписали спільну декларацію з нагоди 70-річчя Волинської трагедії. У декларації засуджено крайній націоналізм та шовінізм.

,,Ніщо не виправдовує взаємну ворожість, яка призводить до пролиття братньої крові… Ненависть і насильство – це завжди вияв деградації людини та народу. Натомість пробачення, братерство, співчуття, допомога і любов стають гідним і довготривалим фундаментом культури людського співжиття”, – мовиться в документі.

Блаженніший Святослав наголосив вчора, що відновлює прохання про вибачення. ,,В історичній варшавській церкві, в присутності найвищої польської влади й ієрархів Католицької церкви прагнемо відновити це прохання. Нехай спільно з нашою молитвою дійде до кожної польської родини, яка втратила близьких з рук моїх земляків. Нехай допоможе загоїти біль і втрати і нехай служить надією на краще сьогодні і майбутнє у відносинах між нашими народами”, – підкреслив глава УГКЦ.

Зі свого боку голова Римо-католицького єпископату Польщі зазначив: ,,В ім’я правди вважаємо, що прощення і прохання про вибачення вимагає і позиція тих поляків, які чинили зло українцям та відповідали насиллям на насилля. Як голова Єпископату Польщі прошу у братів-українців прощення”.

Андрій Сидор

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Спільна декларація з нагоди 70-річчя Волинської трагедії"

  1. Євген | 29-06-2013 09:27 at 09:27 |

    Після рішення Сенату Польщі ця декларація вже ні до чого і виглядає лише приниженням для України.

Comments are closed.