«Відсіч» розпочала кампанію на захист ЗНО проти освітніх ініціатив регіоналів та комуністів (ФОТО, ВІДЕО)

Ось вже понад тиждень біля пунктів здачі зовнішнього незалежного оцінювання молоді люди з Громадянського руху “Відсіч” поширюють листівки з карикатурним зображенням народних деутатів від Партії регіонів та Компартії – Григорія та Ігоря Калетників, які 18 травня зареєстрували у Верховній Раді зміни до закону “Про вищу освіту”, що передбачають “інші вступні випробування”, окрім ЗНО.

В листівках йдеться також про інші законодавчі ініціативи, які нівелюють роль ЗНО й повертають корупцію при вступі до вищих навчальних закладів, зокрема про законопроект Калетника-Ківалова-Сороки “Про вищу освіту” № 1187, який підтримує Міністерство освіти і науки та особисто міністр Дмитро Табачник.

Кампанія почалась 3 червня у Києві й поступово поширюється на всю Україну. Вона полягає не лише у поширенні листівок серед абітурієнтів та їхніх батьків біля пунктів здачі ЗНО, а й у розклеюванні агіток біля вищих навчальних закладів, студентських містечок, шкіл тощо. Одна з таких масових розклейок відбулася у Вінниці, в т.ч. й біля керованого Григорієм Калетником Вінницького національного аграрного університету, де на відсічан, які прибули з Києва на допомогу місцевим активістам, вже чекали. Чимало листівок були здерті невдовзі після розклеювання, однак, як зазначила одна з учасниць кампанії Алла Чутковська, “в людей з рук листівки ніхто вже не забере, і вони дізнаються, як Партія регіонів і Компартії “захищають” інтереси своїх виборців, які, як і більшість громадян України, переважно довіряють ЗНО, а не іспитам”.

Листівка також описує, що чекає абітурієнтів після того, як вони стануть студентами, якщо буде прийнятий законопроект Калетника-Ківалова-Сороки – відсутність гарантій про отримання стипендій всіма успішними студентами, можливість відрахування студента за порушення свавільно встановлених керівництвом ВНЗ правил, передбачає можливість щорічного підвищення ціни на контрактне навчання, суттєво обмежує автономію ВНЗ.

Майбутніх студентів закликають готуватися до протесту в разі, якщо законодавчі ініціативи регіоналів та комуністів будуть винесені на голосування у Верховній Раді, аби не дати законопроектам Калетників і Ко стати законами. Мобілізація проводиться на сторінках соцмереж: http://vk.com/ni_deg_osvity і https://www.facebook.com/NIdegradaciiosvity та за телефонами 063-991-85-73, 050-561-80-31, 098-953-44-05.

Після закінчення здачі ЗНО кампанія продовжиться у липні та серпні біля вищих навчальних закладів, куди вступники подаватимуть документи.

Всім бажаючим, які мають можливість самостіно роздрукувати листівки, ГР “Відсіч” пропонує долучитися до кампанії, взявши макети за посиланнями:

http://www.vstavay.info/UserFiles/Image/ZNO/zno_rozdacha.jpg

http://www.vstavay.info/UserFiles/Image/ZNO/zno_rozdacha2.jpg

http://www.vstavay.info/UserFiles/Image/ZNO/zno_rozkleyka.jpg

Відео з деяких роздач і розклейок:

2013-06-05 13.29.52

2013-06-06 13.52.56

2013-06-09 08.50.16

2013-06-09 09.17.32

2013-06-09 12.05.21

2013-06-09 12.36.35

59111884

59211838

DSCN0917

DSCN0995

DSCN1010

 

Джерело: “Вставай і дій!”

 

 

 

34 Comments

 1. Такі уроди ця “Відсіч”! Я розумію, що їм заплатили, їх вже давно називають хлопцями і дівчатами по виклику. Позаклеювали під’їзді, понакидали цієї бумаги по всьому місту, люди зовсім це не читали, але намусорили скільки. Це викликало неабиякий гнів мешканців Вінниці. Мені вдалось бути свідком, коли вони розклеювали листівки, я запитала їх що вони знають про законопроект про освіту і знаєте, що вони мені сказали, що їм заплатили за розклеювання листівок і їхнє завдання на сьогодні цитую “мочити” Калетніка. Їм дають завдання, а вони його виконують. Сьогодні Калетнік, завтра – хтось інший. Ще й мене припрашували, щоб їм допомогти розклеїти і запитували чи нема у мене знайомих у районах 18 округу, у якому балотувався Калетнік. Пропонували, що заплатять, якщо знайду групу людей, які розклеють там. Ось вам вся правда про представників руху “Відсіч”. Продажні хлопці і дівчата. Я вам раджу краще почитати законопроект, бо я як студентка цілком підтримую законопроект 1187. Він найбільш прогресивний

  • Всюдисущі боти Калетніка з їхньою всюдисущою брехнею :) Ви вже як брешете, то хоч правильно це робіть. Таку нісенітницію, що ви тут нагородили ніхто в житті не сказав би :)

  • Я розумію, що калетникам нічого не залишається, крім голослівно брехати на ВІдсіч. Не буде ж він розповідати про свої справжні мотиви. А тим паче – посилатися на репутацію своєї комуняцько-рекетирськох родини.

 2. Они вот хотели показать какие они классні=ые ребята, хотя на самом деле даже особо и не знакомы с тем, что предлагает законопроэкт 1187. Лабуду написали, расбросали…. Зачем? Вот я низачто в жизни не поверю, что они волонтерами поприежили сюда и в другие места для расбрасывания мукулатуры, просто так… Это все профинансировано, а эти активисты просто пешки чьих-то в руках! Они гонят на аграный, а сами то и не знают как он изменился и благодаря кому!!!

  • Повністю погоджуюся:огульно гудити всіх і вся -не гарно.А ніж майбутніх студентів закликати готуватися до протесту, краще було б закликати їх до опанування знань.

 3. ЗНО перетворюється у прибутковий бізнес. Треба удосконалювати форми захисту від ділків, що при владі та в освіті. Але й не варто віддавати право відбору студентів ділягам з ВУЗів .

 4. Погоджуюсь з тим що вони мабуть і не читали законопроекту 1187 , в якому ніхто і не думав відміняти ЗНО , просто поряд з ЗНО абітурієнти будуть мати можливість ще здавати іспити , що на мою думку досить не погано ..

 5. Зовнішнє незалежне оцінювання не дає тієї повної картини знань, що отримали учні за час навчання в школі.Менше необхідно протестувати, розкидати листівки, а сісти,добре опрацювати всі законопроекти ” Про вищу освіту”, незважаючи на партійну приналежність їх авторів і створити новий закон ” Про вищу освіту”, найбільш вигідний для українського суспільства.Законопроект №1187 більш прогресивний в цьому питанні.

 6. Що ця молодь знає про законопроект, вони ж його і в очі не бачили, це купленр і не за малі гроші, навіщо взагалі політизувати законопроект “Про вищу освіту” № 1187, і немає ніякої більшості громадян України, які довіряють ЗНО, а не іспитам, наприклад, я, особисто проти ЗНО, і ця листівка що описує, що чекає абітурієнтів після того, як вони стануть студентами – це все наклепи це все куплено!!! На мою думку, законопроект Калетника-Ківалова-Сороки “Про вищу освіту” № 1187, який підтримує Міністерство освіти і науки є найбільше наближений до високого європейського рівня ВНЗ.

 7. Боже, как печально, что молодежь, которая во все времена была двигателем демократии и справедливости, теперь втянута в грязные политические игры. Это же ясно, как Божий день – дело не образовании, не в ЗНО и других изменениях. Оппозицция не хочет сдавать своих позиций, хотя еденственный правильный выход – это найти общий знаменатель между тремя законопроэктами, принять все лучшее, отсеят негатив и жить дальше. А заложниками ситуации оказались молодые люди, которым просто некуда направить свою энергию.

 8. Нічого правдивого у цій макулатурі немає. Депутати, які дійсно процюють на благо України, боряться за краще майбутнє студентів, абітурієнтів. А якісь непонятні молодики протестують проти цього, думали б хоть трішки, що вони роблять і що пишуть!!!!!!

 9. Як так можна нав’язувати негативну думку суспільству відносно законопроект 1187? Шановні автори статті ви хоч читали даний Законопроект, напевно НІ!!! Почитавши його ви побачили б тільки позитивні зміни в освітній системі. яку пропонує Законопроект 1187!!!

 10. Тож ніхто не відміняв ЗНО . А вступні іспити лише удосконалять знання абітуріентів та підтвердять їх. У кого усе гаразд може бути спокійним. Тут не буде місця для Фортуни. Усе чесно!

 11. Здається, що ця кампанія – просто зволікання прийняття законопроекту, адже не всім він до вподоби, особливо тим, в кого відсутнє бажання вчитись. Той, хто прагне здобувати знання і розвиватись не роздає сумнівні листівки.

 12. Хто такі "Відсіч"? – а це ті ж само куплені студенти, що місяць тому за сесію виходили на мітинги, самі не знаючи проти чого вони мітингують!!!

 13. Це все – наговарювання, тому що якщо уважніше перечитати даний законопроект, там нічого такого нема, все це видумки, абітурієнтів та тих кому це вигідно. Хоча на мою думку, я пройшла ЗНО, я була ним не задоволена, тому що там більшість можна вгадати – це не показник рівня знань!!!

 14. Говорила, говорю і буду говорити – ЗНО не достатньо досконала система визначення рівня освіченості! Адже, як усім відомо, дане тестування проходить у тестовій формі, а колиє готові відповіді, то звісно ж є велика ймовірність вгадати, що більшість студентів і робили.

 15. Не варто боятися науки – якщо є знання то можна не боятися іспитів ніяких. Моя донька написала творчий конкурс краще за тих хтоЗНО склав на 197 балів. а відмінники провалилися.

 16. да, 600 у.е. та маєш хороші тести. А діти в 9-11 навіть не хочуть вчити ініші предмети, це загрозлива ситуація. хоча вигідна ледарям та бездрам.

 17. По-моєму, прикольно по-українськи! По-перше, видно, що наша держава таки стала демократичною! По-друге, студенти на літо знайшли можливість розважитись і підзаробити водночас. По-третє, “чужими руками легко жар загрібати”…

 18. Дааа, дуже оригінальна акція – роздавати листівки абітурієнтам, які ідуть на ЗНО і викидають їх в найближчі урни, тому що їм точно не до них!!! А взагалі, вони ідучи на ЗНО, прокидаються з думкою: “Хто придумав ці тести?!”

 19. Ще бот Калетніка, який вихвалає його законопроекти на своїй сторінці :) Скільки кажеш за коментар там платять, 50 чи 60 копійок?

 20. А я вважаю, що це все на замовлення!! ЗНО – недопрацьоване, не можна його так залишати і це розуміють та підтримують більшість викладачів та абітурієнтів. А щодо вступних іспитів то ними були всі задоволені, адже вони реально дають оцінити думку та знання майбутнього студента і мають бути відновлені.

 21. А навіщо тоді вчитись в школі, якщо можна визубрити 3 предмета і здати по них тести??? Атестат не враховується, зняння інших предметів також! СТудент може не вміти два слова зв"язати, а вступить по балам на диктора!! Я сама здавала ЗНО і це жах! Одні нерви! Плюс процвітання тіньового ринку репетиторства!

 22. Як учасники Громадянського руху " Відсіч" можуть адекватно оцінити законопроект про освіту, якщо в них самих рівень освіти на нулі?! Хіба освічена і вихована людина буде малювати карикатури на інших? Просто молодикам з цього руху потрібно хоч якось звернути на себе увагу і відпрацювати заказну акцію протесту. Прикро, що таке відбувається, але розумні люди не звертатимуть увагу на подібні вибрики. А закон № 1187 мені особисто дуже до вподоби, адже вступ за тестами набагато простіший ніж зa результатами усних екзаменів, тому для справедливості треба повертатись до системи, коли враховуються і письмова і розмовна форми перевірки знань.

 23. Щодо введення вступних іспитів: та немає нічого в цьому аж такого страшного як описується. Адже законопроект передбачає, що абітурієнт буде оцінюватись різнобічно (середній бал атестата+результати тестування+вступні іспити). Навчатись в університетах будуть найкращі.

 24. Законопроект регіоналів не відміняє ж ЗНО.Рух “Відсіч” – молодці. Вдало відпрацьовують обіцяну плату!

 25. Законопроект регіоналів не відміняє ж ЗНО.Рух “Відсіч” – молодці. Вдало відпрацьовують обіцяну плату! Оригінальна забава для молоді!!!

 26. Не розумію навіщо студентам малювати ці карикатури та тратити марно свій час! ЗНО ніхто не відміняв, просто абітурієнту буде надаватись вибір за чим вступати до ВНЗ: за ЗНО чи за допомогою іспитів.

 27. Дійсно, діяльність цього руху є неправдаподібною – немає логічного і чесного висвілтелення подій! Складається таке враження, що хто платить, той і музику замовляє!

 28. Читаю коментарі Алекса Іванова, до речі члена угрупування Відсіч, і так соромно за такий рух, хоча який це рух, так купка заробітчан. Після спілкування з цими людьми залишається лише негативний осад від їхнього хамства і зухвальства.

Comments are closed.