Невгамовним головам сільських рад Черкащини міліція намагається “пришити” корупцію

4023 червня 2013 року,  представники правоохоронних органів затримали Хацьківського сільського голову Ігоря Чекаленка. 
Посадовця звинуватили в здійсненні корупційних діянь.
    Сьогодні, 4 червня, Ігор Миколайович разом з двома депутатами Хацьківської сільської ради – головою земельної комісії, Миколою Олександровичем Шпаком та головою бюджетної комісії Станіславом Васильовичем Мірошніченком, зібрав декількох представників ЗМІ,    та деяких громадських діячів, щоб ознайомити з подіям, що відбулися.
Отже, хронологія.
В понеділок, 3 червня, Ігор Чекаленко з ранку повідомив своїх працівників, що від’їжджає в Черкаси у невідкладних виробничих справах. У цей час секретар сільради, Інна Миколаївна повідомила йому, що  двоє представників певної аграрної фірми виявили бажання зустрітися і обговорити питання можливості оренди земель, що належать Хацьківській сільській раді та власникам паїв, на більш вигідних умовах, ніж при користуванні цими землями ПП «Хацьки-Агро». Пообіцяли,  мовляв, 5% за оренду  земель, що більше, ніж 3%-4,5%, які сплачуть «Хацьки-Агро».   Зустрітися Чекаленко погодився. Але не сам, а запросив і голову земельної комісії М.О.Шпака. Тож, з ранку сільський голова з дружиною сіли до авта М.Шпака і вирушили до Черкас. У цей же час телефоном з тими аграріями вони домовились про зустріч у кафе «Сладкарниця», що у центрі міста.
По приїзду Ігор Миколайович зняв з банківської картки у банкоматі зарплатню (2 400 грн.), про яку напередодні отримав на свій мобільний телефон СМС-повідомлення, дав частину грошей дружині для купівлі подарунку для сина, а сам, запросивши і М.Шпака спрямував свій шлях до «Сладкарниці».  Зустрівся з цими двома представниками аграрної фірми. Відбулась розмова. Ті проінформували про свою фірму, про свої пропозиції, обговорили інші земельні питання, домовилися, що розглянуть цю пропозицію. На цьому  закінчили й розпрощалися. Для винуватців подальших подій, зустріч ця пройшла «невдало» – ніхто нікому ніяких пакетів ні з чим не передавав.
Машиною М.Шпака, підібравши по дорозі з ринку дружину сільського голови, Олену Вікторівну, направилися до Хацьок. Власник висадив пасажирів – Ігоря біля Будинку культури, а дружину довіз додому.  Сам же рушив до свого дому.
І тут, раптом Чекаленка зупиняють. Працівники районного відділення МВС запропонували вирушити їхньою машиною до сільради. Ігор погодився. Прибувши до сільради,  міліція посилила свій «нахрап».  «Де гроші?!!» – «Які ще гроші?» – «Не придурюйтесь, ми все знаємо!»Вимагали якихось показів, свідчень, погрожували обшуком. Примусили написати заяву про згоду провести обшук (Чи законно це?) робочого кабінету. Нічого кримінального не знайшовши, запросили до районного відділу  УМВС у Черкаси. Перед від’їздом з села, Чекаленко спробував знайти секретаря сільради, але довідався, що вона вже знаходиться в райвідділі.
Інші працівники МВС у цей час вдома у Ігоря Миколайовича, відсторонивши сина Артема від матері («Йди, бо тут буде доросла розмова!»), приступили до пресування дружини, Олени Вікторівни, яка щойно зібралась провідати хрещену.
– Віддайте той кульок, що вам передав чоловік! Там гроші. Віддайте по-хорошому, бо одягнемо зараз на вас наручники і влаштуємо обшук.
– Чоловік давав мені 300 грн. на подарунок синові. Ще в мене є те, що залишилося від зарплати.
Продовжували тиснути, погрожувати, не давали можливості скористатися телефоном.
– Давай по-хорошому. Твоєму чоловікові вже нічого не допоможе – він сидить вже в кайданках і йому забезпечено 9 років.
Питали (майже допитували), тиснули, питаючи про що завгодно, навіть, де чоловік зберігає зброю…
Вдома у Чекаленка, з його жінкою міліція провела 2 години.
Паралельно з цими подіями, не забули й про Миколу Олександровича Шпака. Зупинили його машину, не давши заїхати у двір. І найпершим «пострілом» збентежили Миколу Олександровича таким же «нахрапним» питанням: «У нас орієнтировка про  подвійне вбивство (!!!) Ми знаємо, що злочинці втекли з місця злочину на машині, схожій на вашу. Залишайтесь тут і чекайте !» Пізніш під’їхала ще одна машина, яка змінила присутню. Наступний міліціонер: «Кого ви підвозили?» – «Дружину Чекаленка», – «Сідайте в авто і показуйте, де живе дружина Чекаленка!» Далі: «Зізнавайтеся, що передавали гроші. Ми все знаємо. Усі ваші дії в кафе знято на відео», – «Ну, так. Давав. Розплатився за каву та молочний коктейль – 40 грн. Оце й усі гроші, що я давав», – «З ким ви там зустрічалися?» – «Мені ці люди не відомі. Знаю, що якісь бізнесмени, розмова відбувалась стосовно оренди землі». Так, нічого далі не пояснюючи, тримали у своїй автівці довго. З «вбивства» перейшли на «корупцію й хабар за змову в оренді землі». Навіть до туалету не дозволили пройти самостійно. Все це продовжувалося протягом 4-х годин.
Хоча, разом з тим, хочеться відзначити, що працівники МВС, виконуючи чиюсь команду «Фас!» все ж не опустилися до  підкидувань якихось пакетів чи то з «хабарем», чи з якимись іще «наркотиками»…
Під час усіх цих подій усім – і виконавцям,  і затриманим – стало вочевидь зрозуміло, що все це – чиєсь замовлення.
Як на мене, одна з версій має повне право на існування.
Основним орендарем землі  села Хацьки є ПП «Хацьки-Агро». ПП має ряд порушень у користуванні орендованою землею. Крім того, ПП здійснило самозахват 210 га пойменних земель. Без договору. Сільський голова звертався до райдержадміністрації, обласних податківців, в Сільгоспінспекцію Черкаської області (начальник Почапський П.К.), на що адресати просто закрили очі. Зокрема, від сільгоспінспекції прийшла відповідь, де було сказано, що ті 210 га пойменних земель ПП “Хацьки-Агро” не використовуються. Хоча  вже на той час на цих землях гарно зійшла посіяна ними кукурудза. Також повинно було додати агресії й негативної енергії ПП «Хацьки-Агро» ініційоване та прийняте рішення на черговій сесії сільради про скасування кількома роками тому раніш прийнятого рішення виконкому про отримання ПП свідоцтва на право власності  сільської лазні. Адже, згідно з постановою Кабміну України та діючими на той час законами, передача таких об’єктів передбачалась лише до комунальної власності.

Закінчу фразою, яка, сподіваюсь стане традиційною у мене в таких от матеріалах:
Ось така фігня, малята…

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут