У Вінниці міліція погрожувала вдягти наручники на захисників ЗНО

В рамках кампанії на захист зовнішнього незалежного оцінювання активісти Громадянського руху “Відсіч” поширювали у Вінниці листівки на захист ЗНО від “освітніх” ініціатив народних депутатів від Партії регіонів і Компартії – Григорія та Ігоря Калетніків, зокрема й серед абітурієнтів Вінницького національного аграрного університету. Президентом цього вишу є співавтор законопроектів, які передбачають нівеляцію ЗНО та повернення корупційної системи вступних іспитів – Григорій Калетнік.

Саме під цим навчальним закладом представники приймальної комісії, охорона вишу та невідомі молоді люди, які відмовились представлятись, намагались завадити поширенню інформаційних листівок. Захисники Калетніка неодноразово намагались вирвати листівки в активістів, хапали їх за руки та не соромились штовхати дівчат-представниць Громадянського руху “Відсіч”.

Після інциденту під стінами Вінницького національного аграрного університету активісти вирішили продовжити поширення під Вінницьким державним педагогічним інститутом ім. Михайла Коцюбинського, але виявили, що ті самі п’ятеро невідомих переслідують їх. Захисники Калетніка знову намагались вирвати листівки та штовхали дівчат і припинили свої дії тільки після того, як одна з активісток викликала міліцію.

Працівники міліції, які прибули на місце подій замість того, щоб з”ясувати особи двох нападників, які на той момент ще стояли неподалік, погрожували вдягнути на активістів наручники та забрати їх до райвідділу. Незважаючи на те, що в Україні зараз не проходять вибори, представників “Відсічі” також звинувачували у незаконній агітації, незважаючи на апелювання молодих людей до 34 статті Конституції, яка ґарантує громадянам право на вільне поширення інформації.

Після тривалих суперечок працівники міліції відмовились від своїх планів по доправленню активістів до райвідділу, прийняли у них заяву про переслідування з боку невідомих осіб та поїхали геть.

Джерело: “Вставай і дій!”

DSCF4392

DSCF4237

DSCF4401

DSCF4382

DSCF4387

DSCF4388

DSCF4396

DSCF4409

DSCF4216[15-40-21]

DSCF4223[15-30-52]

DSCF4397[15-34-15]

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

33 Comments on "У Вінниці міліція погрожувала вдягти наручники на захисників ЗНО"

 1. Володя | 03-07-2013 15:13 at 15:13 |

  Ось так працюють наші правоохоронні органи, замість того щоб наводити порядок, вони проігнорували незаконні дії поширення листівок активістів “Відсіч”, та дали можливість далі проводити вільне поширення незаконної агітації, яка нікому не потрібна!

  • Лариса | 03-07-2013 15:57 at 15:57 |

   Володя, я не знаю про які правоохоронні листи ви говорите, але те, що роблять ці молоді люди за гроші просто шокує. Хто їм за цю клоунаду платить, за поїздки, за роздруківки? Чому такі прозорі вони і не опублікують цю інформацію?! З фото видно, що це охорона університету і так має вчинити кожен охоронець, бо це незаконно, у них є дозвіл міської ради на роздачу листівок і мітинг чи зібранння – нема. Він діяв в рамках закону, навідміну від цих проплачених дівчиськ. “Відсіч” – продажна ця факт і всі про нього знають! Їх вже давно називають хлопцями і дівчатами по виклику. Розкажу як мешканка Вінниці, що вони нам наробили. Позаклеювали під’їзді, понакидали цієї бумаги по всьому місту, намусорили. Мені вдалось бути свідком, коли вони розклеювали листівки, я запитала їх що вони знають про законопроект про освіту і знаєте, що вони мені сказали, що їм заплатили за розклеювання листівок і їхнє завдання на сьогодні цитую “мочити” Калетніка. Їм дають завдання, а вони його виконують.
   Сьогодні Калетнік, завтра – хтось інший. Хвастались як під час виборів розклеювали листівки у містечку звідки родом Литвин. Ще й мене припрашували, щоб їм допомогти розклеїти і запитували чи нема у мене знайомих у районах 18 округу, у якому балотувався Калетнік. А інші райони їх зовсім не цікавили

   • Вадим | 03-07-2013 19:08 at 19:08 |

    Нешанована Ларисо, ви просто тупо брешете (як і завжди). Але не забувайте, що правда завжди перемагає, і відповідати прийдеться за всі свої паскудства. Як у 2004 році вже не буде, такі як ви і вам подібні, будуть сидіти там, де вам і місце – на нарах

    • Шановний Вадиме, ви елементарної культурної етики навчіться і я вам раджу таких слів брешеш і т.д., які ви дуже полюбляєте не вживати, бо це навіть до дівчини не культурно, але кому я про це розказую. І до речі, це все правда і у мене навіть свідки є, ми гуляли з подружками і вони вам це підтвердять. Що правда в очі колить. Люди розрізняють правду від брехні і як ви б не старались, їх не обманете!!!

 2. Цікаво, кого називають братками? Охорону університету, яка зупиняла їх? кожен поважаючий себе ВУЗ зробить і зробив би так само. Боритесь аби боротися, а за що? чого? кому воно треба? Ні, звісно кому треба, то вже видав Вам ЦУ і пакетик з “командіровочними”.)))))

 3. Шановні автори статті і представники «Відсічі», чи не могли б Ви навести норми у згаданих Вами законопроекті «Про вищу освіту» № 1187 від 28.12.2012 р. та Проекті Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо створення умов для підвищення ефективності діяльності вищих навчальних закладів) № 2060а від 18.05.2013 р., які передбачають відміну чи нівеляцію ролі зовнішнього незалежного оцінювання??? Якщо Ви не знайдете таких норм, то Ви побачете правду, адже всі бажаючі можуть здати ЗНО без жодних перешкод і ніхто їм у цьому праві не відмовить.
  Таким чином, Ви помилились при написанні цієї статті, згадавши, що роль ЗНО прагнуть знівелювати, відмінити чи з ним хтось бореться. Я Вам раджу не підписуватись під чужими думками, а читати зміст законопроектів та мати власну думку.

 4. Это так прикольно читать. В одном месте по куролесили, в другом. Еще я уверен, что если б не было ничего интересно, то придумали б, что их мол и пытали еще! Я понимаю, что сейчас уже никто не читает, там где нет интриги… но ведь не нужно заигрываться. Я лично видел, как одна баришня с вашей шайки типа чуть не упала на ровном асфальте, потому что ее толкнолу, хотя она шла одна и рядом в 2-х метрах никого не было!))))) Вот это уже смешно. Как говорится много шума из ничего или как распиарить себя!!!

 5. Підтримую, все правильно вони зробили, що забрали їх, скільки вже можна влаштовувати цей цирк та заважати абітурієнтам подавати документи?!

 6. Людмила | 03-07-2013 17:24 at 17:24 |

  Кому війна – кому мать родна…. Коли ми вступали не до цирку було, хвилювалися, поспішали. А вже точно не до протестів. тому можна просто поставити питання: а кому це вигідно?

  • Валентина | 04-07-2013 12:55 at 12:55 |

   не розумію активістів “Відсічі”! Якщо ж вони так боряться за ЗНО, то який сенс роздавати листівки перед приймальними комісіями ВНЗ, якщо вступники вже здали тести і для них ця інформація є неактуальною!

 7. Оксана | 03-07-2013 18:53 at 18:53 |

  Йдеться мова про зростання хабарів, хоча те що зараз ЗНО купується, чому про це ви нічого не говорите?!..НЕ вигідно?! Розкажіть людям всю правду, ато тут ви наговарюєте на авторів законопроекту №1187, хоча вони в цей час не збирають ніяких активістів, таких як “Відсіч”… тому навіть із цього потрібно робити певні висновки!!!

  • Лариса | 03-07-2013 22:01 at 22:01 |

   Оксано! Працюю в системі ЗНО. Дайте всі ваші координати, , готова подати на вас в суд за наклеп- “те що зараз ЗНО купується”. А законопроект Катетника дійсно варто перечитати всім дописувачам і знайти одну фразу – про бал вищого навчального закладу при вступі. Навіщо тоді ЗНО? Вузи “відбиратимуть свого студента”, про що мріє, на щастя, лише частина ректорів і МОН.

  • Микола | 04-07-2013 12:58 at 12:58 |

   Подруги сестра в минулому році поступала.. Здала ЗНО, а після 1 вересня вияснилось, що більша частина бюджетників в її групі купили “за сало” ЗНО. Як таке може бути при такому серйозному відборі? Хотілося б почути відповідь активістів “Відсічі”

 8. Наташа | 03-07-2013 18:56 at 18:56 |

  І без ЗНО скільки років навчались нічого все було добре, тепер вже всьо хабарництво, хабарництво! Відкрийте очі і придивіться самі добре, де процвітає на даний момент хабарництво.

 9. Таміла | 03-07-2013 18:58 at 18:58 |

  Як на мене, то дурньою є не вступні екзамени, а ось цей цирк, який витворяють зараз захисники ЗНО! Переодягатись у НеЗНОйку і мішок грошей – це просто ЖАХ!

  • Микола | 04-07-2013 13:07 at 13:07 |

   та не те слово,смішно за всіма цими артистами спостерігати і обідно, за їхніх батьків,що не можуть знайти своїм дітям нормальну роботу!Діти бідненькі мусять підзароблятиїздити з одного міста в інше і роздавати нікому не потрібні листівки!

 10. Ідея проведення ЗНО хороша, але в нашій державі воно зведено на “нет!” порушень стільки, що не перерахуєш. Ті списують, ті з двома обільними, ті купують завдання, а в окремих пунктах ЗНО туалети не в приміщенні а надворі, що вже там робиться не важко уявити.

 11. Валерія | 03-07-2013 20:04 at 20:04 |

  Була сьогодні свідком цих клоунад “Відсічі”. Знаєте, люди не те що обурюються їхньою поведінкою, а просто запитують: “Що то за екстремісти?” Баришня, про яку писав в коментарях Женя, веде себе неадекватно: верещить без будь-яких причин, бігає, як навіжена, перед приймальною комісією. Можливо, варто звернути увагу певним органам – перевірити її на адекватність. Та й взагалі вжити заходів щоодо наведення громадського порядку, бо це вже не демократія виходить, а вахканалія якась і безнаказаність.Тут серйозна справа-вступна кампанія, а поруч- якесь неподобство.

 12. олена | 03-07-2013 20:29 at 20:29 |

  “Відсіч” мені нагадує “дівчат із фемен” . Якщо завойовувати таким чином популярність , то їх швидко чекає успіх . Одне й те саме возять із міста в місто , ні на що інше не вистачає ні розуму ні грошей. Але гарно вміють спровокувати скандал. Я не президент , не ректор , але керівник установи і якби ось ці дівчата так діяли під моєю організацією , звичайно , охорона та відповідальні працівники вчинили так само.

 13. альона | 03-07-2013 21:11 at 21:11 |

  Гарно пишуть – “В рамках кампанії на захист зовнішнього незалежного оцінювання активісти Громадянського руху “Відсіч”. Ну і де ж та кампанія ! Давно слідкую за подіями навколо ЗНО , тому що я особисто проти системи тестування . Нещодавно появилася “Вісіч”( щось її давно не було )от і вся “кампанія”. Декілька людей , які роздають одні і ті ж самі листівки , і якщо хтось і бере цю
  макулатуру , відразу ж фотографують.

 14. Масік | 04-07-2013 07:43 at 07:43 |

  Те,що проводять активісти громадянського руху ” Відсіч” в рамках захисту зовнішнього незалежного оцінювання, це просто клоунада і гра на публіку.Проходить вступна кампанія, а вони бігають,верещать, відвертають увагу абітурієнтів від здачі документів.

 15. Хто це взагалі підтримує це ЗНО? Ясно вже давно що дана перевірка знань невиправдовує себе, тести підготовлено недосконало, багато помилок, через які страждають абітурієнти при вступі через недобір балів!!!!

 16. Ярослава | 04-07-2013 09:51 at 09:51 |

  Така замовна стаття! Це відвертий наклеп! Активісти проплачені, чому ви не показали те відео де спілкувались з батьками та студентами ВДПІ, які відверто висловлювали своє обурення проти ЗНО. Кожен університет має свій внутрішій розпорядок, а ці активісти приїхали порозкидали свої бумажки скрізь, а потім бідні прибиральниці прибирали до ранку, мало того вони у всіх вишах м.Вінниці зірвали вступну кампанію 3 день поспіль.

 17. Захисниця | 04-07-2013 10:08 at 10:08 |

  Я теж бачила, як ці активісти викликали міліцію і дуже хизувались тим, що у них там свої люди. А тепер заявляють, що на них хотіли наручники одягти???!!! А ще ці роздавачі листівок постійно були на телефонному зв’язку зі своєю “кришею”. Цікаво, про що розмовляли??!!

 18. Правильно, якщо вони смаі нерозуміють, що роблять, то може хоч міліція зупинить цей безлад

 19. Правильно, якщо вони самі нерозуміють, що роблять, то може хоч міліція зупинить цей безлад

 20. Кожний заробляє як може! Цим активістам добряче платять от вони і влаштовують ці нікому не потрібні циркові вистави!!!! Найголовніше, що ніхто з учасників ” відсічі” не здавав і не буде здавати ЗНО! Не зрозуміло чому так його захищають! Тут явно матеріальне підґрунтя !!!!

 21. Оксана | 04-07-2013 15:18 at 15:18 |

  Цілком згодна з Яковом. Сучасна молодь хто платять на того й працює . Особистих переконань чи стійкої життєвої позиції- немає.

 22. Наталія | 04-07-2013 15:43 at 15:43 |

  Уважаемая госпожа Ковалёва, меня удивил Ваш комментарий относительно парня, не добравшего балл для поступления на любимый факультет. Откуда столько злости? Сын болезненно воспринял смерть отца, что сказалось на его моральном состоянии. Это же не является признаком отсутствия знаний по предмету. Время лечит, и парень мог бы иметь шанс учиться уже в этом году. Вы же сами себе противоречите, ведь написали, что Ваш сын поступил по собеседованию в тот ВУЗ, куда хотел. Значит, учитывался балл аттестата, и знающий ученик мог поступить с минимальной затратой нервов. Или Вы тоже взятки давали? Мои обе дочери тоже окончили магистратуру с отличием, успешно работают. А меня поразил Ваш комментарий потому, что я сама в детстве пережила смерть родителей и научилась сочувствовать людям.

 23. Нема нічого хорошого з цього ЗНО, здають його кому як пощастить, а не хто скільки знає. Сама здавала ЗНО, тому знаю, що це таке, коли абітурієнти, які справді нічого не знали раділи, що їм так повезло, вони стільки угадали і набрали навіть більше ніж ті хто справді знав, та довгий час готувався. На мою думку вступні іспити навпаки покращать справедливіть вступу до ВУЗів України та підвищать рівень розвитку освіти.

 24. Ксенія | 08-07-2013 22:41 at 22:41 |

  Шановна “ВІдсіч”, достатньо прочитати коментар під цією статтею, щоб зробити висновок про вашу незрозумілу мені агресивність та неадекватність. Чому Ви не можете в лаконічній формі висловлювати свою думку? Чому Ви не можете довести свою правоту і підкріпити необхідні аргументи для цього? НЕвже у Вас для цього не достатній словниковий запас? В такому разі сумніви щодо Вашої продажності автоматично відпадають. І повірте, така думка складається у кожної людини, яка прочитала коментарі під статтею

 25. Катрін | 08-07-2013 22:42 at 22:42 |

  Просто проплачена акція, яких Україна бачила сотні. І які, як правило, ніякого результату не дають (ну звичайно крім певних грошових бонусів для організаторів)

 26. Іванка | 08-07-2013 22:47 at 22:47 |

  Я не підтримую ЗНО через те, що ніколи не вважала тести правильною та об’єктивною формою перевірки знань. Сама не раз на них провалювалась, хоч і добре знала предмет. А уявіть якщо провалитись на ЗНО через своє невезіння! І що тоді? Чекати цілий рік ще одного шансу?

Comments are closed.