«Укркондпром» закликає український уряд протидіяти дискредитації високоякісної української кондитерської продукції в Росії

image_10Таким чином Асоціація «Укркондпром» відреагувала на заяву Голови Росспоживнагляду, головного державного санлікаря Російської Федерації Г.Оніщенка про заборону ввезення кондитерських виробів компанії ДП «КК «Рошен» на територію РФ.

Як заявив керівник «Укркондпрому» Олександр Балдинюк, висока якість української кондитерської продукції підтверджена широкою географією експорту, яка включає близько 50 країн світу.

О.Балдинюк зазначив, що дотриманням всіх відповідних вимог щодо якості та безпечності корпорацією «Рошен» підтверджується компетентними органами самої Російської Федерації, яка сертифікувала всі фабрики «Рошену» і регулярно проводить технагляд на цих фабриках.

Асоціація вважає, що будь-які адміністративні заборони з боку російської сторони призведуть до створення штучних обмежень у взаємній торгівлі між двома країнами.

«Укркондпром» закликає уряд України визначити спільно з російською стороною міждержавну погоджувальну процедуру врегулювання проблеми без запровадження торговельних заборон.

Асоціація відзначає абсолютну готовність кондитерської корпорації «Рошен» до негайної повторної позапланової перевірки та сертифікації українських підприємств ДП «КК «Рошен», а також продукції, яка на них виробляється, відповідними органами РФ.

 

Для довідки.

29.07.2013 року Голова Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар Російської Федерації Г.Оніщенко зробив заяву про заборону ввезення кондитерських виробів компанії ДП «КК «Рошен» на територію РФ з причини невідповідності вимогам до якості і безпеки. Г.Оніщенко відмітив, що, нібито, «є підстави говорити про системні порушення чинного в Росії законодавства про захист прав споживачів». Зокрема, в молочному шоколаді “Рошен” був, начебто, виявлений бензапірен.

Враховуючи серйозність обвинувачень у порушені вимог до якості продукції, та той факт, що офіційного повідомлення від Росспоживнагляду про заборону не надходило, ДП «КК «Рошен» відправила офіційний запит до Федеральної служби з нагляду у сфері захисту прав споживачів та добробуту людини з проханням ознайомити підприємство із актами, які свідчать про такі порушення, а також відповідають законодавчим нормам РФ.

Заборонні заходи Росспоживнагляду завдадуть українській економіці значних економічних збитків. Зокрема, щомісячний експорт кондитерської продукції «Рошен» до РФ складає в середньому 135 млн. грн. Щомісячні втрати України складуть: валютної виручки Україною – 17 млн. дол. США; фонду оплати праці працівників – 4,8 млн. грн; недоотримання податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску – 11-13 млн. грн.; сума можливих не вкладених інвестицій – близько 40 млн. грн. на рік.

У 2012 р. з України було експортовано 438,8 тис. тонн кондитерських виробів на суму 1,1 млрд. дол. США. З них, до Російської Федерації постачається 213,1 тис. тонн (48,6% від загального обсягу експорту в натуральному вираженні) на суму 608,7 млн. дол. США (54,7% від загального обсягу експорту в грошовому вираженні).

1 Comment

  1. Дивує і вражає не факт протидії московитами поширенню української продукції. Підлість – звичайний прояв московитської держави. Вражає, що антиукраїнську політику московитів проводить Г.Оніщенко (Певно колись Онищенко), такий собі хохол-мазниця. Україна стане процвітаючою державою аж тоді, коли будь-який українець, в будь-якій точці земної кулі принаймі не свинитеме Україні та її народу.

Comments are closed.