Молодь діаспори визначилась з пріоритетами резолюції Конгресу

Перемикач мов

Табiр мoлoдi дiаспoри є однією із складових Форуму української молоді діаспори “Тернoпiль 2013″ і своєрідною підготовкою до І З’ïзду Свiтoвoгo Кoнґресу Украïнських Мoлoдiжних Органiзацiй. У День Прапора учасники табору з Румунії, Молдови, Болгарії, Іспанії та України взяли  участь у творчій робітні, котру для них підготували досвідчені тернопільські тренери: Віктор Мацикур, володар золотої медалі чемпіонату світу з бодибілдингу, президент федерації бодибілдингу та фітнесу  та Володимир Ханас, громадський діяч, енциклопедист, представник Інформаційного центру “Майдан Моніторинг”. Робітня проходила у мальовничому таборі біля села Чорний Ліс. Доброзичливість і невимушена атмосфера не відволікали учасників табору від творчої праці.  Спільно було узгоджено, що “зустріч української молоді в Тернополі має своєю  метою єдність  та розширення стосунків між українцями в Україні та закордоном. Важливим результатом Конгресу мають стати налагодження дружніх відносин з діаспорою українців в усьому світі, розширення  культурних взаємозв’язків між учасниками, співпраця українців з усіх діаспор, а також дія та вплив молодих організацій на  перспективи України щодо вступу в Євросоюз”.

Учасники робітні визначили основні засади майбутньої резолюції Конгресу щодо  інтеграції України в ЄС. На їх переконання підписання угоди стане:

– вікном в Європу (відкриття кордонів, безвізовий режим);

– рівність прав в країні;

– знищення корупції;

– вільні та справедливі вибори;

-створення умов для покращення рівня життя;

– розвиток інфраструктури;

– зростання економіки;

– розвиток туризму (Тут всі відзначили і Чорне море,і гори, довголітню  історію та багатющу культуру України);

– краща освіта (можливість вчитись закордоном);

– медицина (забезпечення умов за європейськими стандартами);

– європейські стандарти екології;

– налагодження зв’язків між країнами Європи…

Свої пропозиції учасники озвучать під час роботи самого Конгресу, а тим часом більшість учасників схиляються до думки, що робочі органи Свiтoвoгo Кoнґресу Украïнських Мoлoдiжних Органiзацiй варто зосередити у Тернополі – місті над неповторним Ставом…