Податкова заблокувала діяльність найбільшої україномовної газети країни

Від учорашнього вечора повноцінна діяльність шести підприємств, що забезпечують підготовку, випуск у світ та розповсюдження газети «Експрес», найбільшої тиражної газети країни, що видається українською мовою — знову заблокована.

Починаючи з 16.30 12 серпня усі ці підприємства  одномоментно позбавлені можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що адмініструється центральним апаратом Міністерства доходів та зборів України.  При відправленні податкових накладних для реєстрації повертається електронна квитанція, в якій ДПС зазначає, що документ не прийнято, у зв’язку начебто помилкою такого змісту:  «місцезнаходження юридичної особи продавця товарів/послуг, вказане у документі не відповідає інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Втім,  дані цих підприємств, вказані у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб—підприємців на сайті Мінюсту та  у податкових накладних, виданих цими продавцями  – ідентичні.  Жодної помилки, про яку зазначено у квитанції про відмову в реєстрації податкової накладної — немає.

Проблема виникла одночасно у таких підприємств: ТзОВ ”Газета Експрес”, ТзОВ ”Експрес Груп”, ТзОВ ”Фонд ”Свобода слова”,   ТзОВ ”Експрес Медіа Друк”,  ТзОВ ”Експрес Медіа Поліграф”  і т.д.

Увечері працівники фінансових відділів зазначених підприємств також  провели звірку із податковими інспекціями, де перебувають на обліку. При звірці даних (податкова інспекція Франківського району м. Львова та податкова інспекція Яворівського району Львівської області), розбіжностей теж не виявлено,  стан підприємств – 0 («основний платник»), жодної заборгованості у сплаті податків до бюджетів будь-яких рівнів не існує. Також на жодному із зазначених підприємств не проводиться планова чи позапланова перевірка.

«З 1 по 15 травня  ми уже  зіштовхувались з аналогічною ситуацією, — каже директор “Експрес груп” Андрій Вей. –  Тоді податківці теж нам заблокували повноцінну діяльність, спочатку стверджуючи, що діють законно, а потім визнали, що жодних підстав для блокування підприємств не було. І 16 травня, після багатьох публікацій у пресі, блокада припинилась без будь-яких пояснень. Сьогодні ситуація повторилась. Але тепер  ніхто з посадових осіб Міністерства доходів нічого не може пояснити. Тому наша оцінка ситуації дуже проста: дії відомства Клименка  — це нова, необмежена законом чи мораллю цілеспрямована спроба тиску на редакції газет, які ми видаємо».

About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

1 Comment

 1. Заказная безграмотная статья! Налоговые накладные
  регистрируется в реестре:
  – если товар имеет таможенный код
  – сумма в налоговой накладной составляет 60000грн.
  Выписывай налоговые до 60000грн. и все ок!
  А обороты в 60000грн. у занюханной газетенки бред!

Comments are closed.