У Львові розпочався X Світовий конгрес українців. Гасло – Contra spem spero

kongr2Львів перетворився на центр української діаспори – у місті розпочався ювілейний X Світовий конгрес українців (СКУ), який триватиме три дні і об’єднає довкола важливих питань представників світової української спільноти. Наразі до Львова уже прибуло 240 представників українських громад з 30 країн світу. О 18.00 в Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької – офіційне відкриття конгресу.

Про це повідомив кореспондент IA ZIK.

«Конгрес, який відбувається у Львові, – ювілейний, бо є десятим, – зазначив 20 серпня під час прес-конференції проводу Світового конгресу українців президент СКУ Євген Чолій. – З огляду на ті події, які зараз відбуваються в Україні, на ті всі негаразди, які ми відчуваємо, конгрес проходить під гаслом слів Лесі Українки Contra spem spero. Цим ми хочемо дати відчути, що українська діаспора, попри всі негаразди, далі вірить у силу українського народу і сприятиме процесам євроінтеграції, демократизації та українізації України».

Євген Чолій зауважив, що цьогоріч в Україні відзначатимуть 80-ту річницю Голодомору-геноциду 1932-19333 років. Відтак, з його слів, діаспора започатковує відзначення цієї річниці під час конгресу. Однак кульмінаційний пункт буде в листопаді – разом з українським народом.

Президент СКУ поінформував про заходи, які відбуватимуться впродовж трьох днів конгресу.

«Крім статутних питань, які ми мусимо полагодити, відбудуться три головні тематичні сесії. Перша – завтра – «Євроінгерація – запорука незалежності України та сприяння її демократизації» (10.30-13.00), друга – також завтра – «Світове українство у просуванні спільних інтересів» (18.00-21.00). Третя сесія пройде у четвер «Голодомор 1932-33 рр.: правда перемагає» (9.30-11.30). Далі будуть остаточні звіти конгресових комісій, вибір нового проводу СКУ і заключна частина конгресу», – зазначив Чолій.

Він нагадав, що СКУ є найвищою надбудовою українських організацій в діаспорі, яка репрезентує інтереси 20-мільйонної української діаспори. Складові організації СКУ є в 33 країнах світу. Крім того, у конгресі тримають зв’язки з українцями, які згуртовуються або вже мають організації, які в процесі входження до СКУ. Йдеться про ще 14 країн.