Вцілілий рибалка каже, що російські прикордонники таранили їх навмисно

imagesЄдиний рибалка, який вижив після зіткнення з катером російських прикордонників, Олександр Федорович стверджує, що росіяни навмисно йшли на таран.

Про це він розповів в інтерв`ю ТСН.

“Вони (російські прикордонники – ред.) два рази нас так підрізали. Було таке відчуття, що вони хотіли нас просто переїхати”, – сказав Федорович.

За його словами, хлопець, який керував їхнім баркасом, двічі ухилився від катера прикордонників. Втретє це зробити йому не вдалося.

“На третій раз вони обійшли нас ззаду, розгорнулися та пішли лоб у лоб тараном. Чистий таран був!”, – наголошує рибалка.

Тим часом російські правоохоронці продовжують стверджувати, що українські рибалки загинули через свій “небезпечний маневр”.

“Намагаючись відірватися від російських силовиків, судно-порушник виконало небезпечний маневр, різко змінило курс убік переслідувачів, порушивши міжнародні правила попередження зіткнення суден у морі”, – заявила прес-офіцер прикордонного управління ФСБ РФ по Краснодарському краю Наталія Стредініна.

У ФСБ стверджують, що в результаті човен навалився на борт прикордонного катера і перекинувся.

Як повідомлялося, 17 липня в Азовському морі сталося зіткнення українського човна і катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Риболовецьке судно перекинулося, в результаті чого загинули четверо громадян України, одного вдалося врятувати.

Щодо Федоровича порушили справу за ч.3 ст. 256 Кримінального кодексу Російської Федерації (“Незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів”).

Якщо українця визнають винним, за російським законодавством йому загрожує штраф від 100 тисяч до 500 тисяч рублів (25 -125 тисяч грн.) або до 2-х років позбавлення волі.

Українська Правда