Комітет свободи слова рекомендував Раді прийняти законопроект про відкритість публічних коштів

i150_ArticleImage_85136Комітет з питань свободи слова та інформації на черговому засіданні 18 вересня підтримав законопроект № 2012-а «Про відкритість використання публічних коштів», внесений народними депутатами Лесею Оробець, Андрієм Пишним, Михайлом Головком, Віктором Чумаком, Олегом Медуницею, Оксаною Калетник. Члени Комітету вирішили рекомендувати парламенту цей проект ухвалити у першому читанні.

Законопроектом пропонується зобов’язати розпорядників коштів державного і місцевого бюджетів, суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, фондів загальнообов’язкового державного страхування і органів пенсійного фонду оприлюднювати щоквартально на єдиному веб-порталі дані про заплановане та фактичне використання публічних коштів, а також витрати на службові відрядження. Форма такої інформації затверджується Кабінетом Міністрів України.

Закон передбачає створення Єдиного  веб-порталу використання публічних коштів, що буде офіційним державним інформаційним ресурсом в інтернеті, на якому  оприлюднюватиметься інформація згідно з законом. Інформація, оприлюднена на єдиному веб-порталі, буде державною власністю та знаходитеметься у вільному безоплатному доступі.

 Фінансування  витрат на утримання єдиного веб-порталу використання публічних коштів здійснюватиметься за рахунок державного бюджету.

 Голова Комітету Микола Томенко також оприлюднив думку членів парламентського Комітету з питань бюджету щодо законопроекту «Про відкритість використання публічних коштів». Депутати вважають, що законопроект № 2012-а не узгоджується з чинним законодавством, оскільки питання щодо оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів є виключно предметом регулювання бюджетного законодавства. Також члени Комітету зазначають, що проект призведе до збільшення видатків державного бюджету. Натомість член Комітету з питань свободи слова та інформації Олександр Абдуллін зауважив, що завдяки відкритості використання публічних коштів буде зекономлено багато бюджетних коштів.

 «Телекритика»

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут