Лутковська закликає депутатів врегулювати проведення мирних зібрань

8B19E88A-B5AE-4936-9F27-3DE9D474DC46_w268_r1Парламентарі повинні якнайшвидше досягти згоди й ухвалити закон про мирні зібрання, заявляє Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

За її словами, цей документ має стати дієвим механізмом для реалізації політичних прав і свобод громадян, закріплених у Конституції.

«Ми, тобто офіс омбудсмена, останнім часом виконуємо роль майданчика для обговорення. Адже у парламенті зареєстровані два законопроекти, довкола них точаться дискусії. Наша позиція: необхідно на законодавчому рівні врегулювати моменти, які стосуються проведення мітингів і демонстрацій, де кожен з учасників, а також міліція, повинні знати, де і за що вони несуть відповідальність», – наголосила Лутковська.

Омбудсмен висловила сподівання, що народні депутати при обговоренні обох законопроектів дійдуть згоди, і що парламентарі врахують рекомендації Венеціанської комісії.

Питання політичних свобод і досвід Євросоюзу обговорювали у Києві учасники міжнародної конференції омбудсменів держав «Східного партнерства» 3-5 вересня.

Радіо Свобода