Прийшла пора захищати видавців від авторів?

Прийшла пора захищати видавців від авторів?

Експертне обговорення та запис відеоподкасту

У рамках 20-го, ювілейного, Форуму видавців у Львові, 13 вересня об 11:00 Львівський прес-клуб і літературна агенція MSBrand Corporation Компанії PR-Primeзапросили учасників книговидавничої галузі до публічної дискусії та участі у запису відеоподкасту з проблемних питань стосунків автор-видавець і видавець-видавець в Україні, та обговорення конкретних пропозицій й інструментів їхнього вирішення та попередження.

Останнім часом ситуація, коли автор підписує угоди з кількома видавцями на один і той же твір або окремі права на цей твір, почали повторюватись, причому роблять це вже відомі автори. І якщо автор може захистити свої права, маючи авторську угоду, то видавець — навряд чи. Прийшла пора захищати видавців від авторів? Як видавцеві убезпечитись від цього, адже якщо подавати в суд на автора, то і фінансові збитки навряд чи покриються та й громадська думка буде на боці «бідного» письменника, якого «гнобить» видавець-капіталіст?

В рамках обговорення будуть вперше озвучені дві історії: чим продовжився конфлікт видавництва «Кальварія» з видавництвом «Спадщина Інтеграл» стосовно романів Ірен Роздобудько та як вирішився нещодавній потенційний конфлікт між КСД і «Кальварією», спричинений Василем Шклярем. А також запропоновано до обговорення конкретні кроки з попередження подібних випадків.

Ключові спікери:

• Віктор Ковальський, доктор юридичних наук, президент видавництва «Юрінком Інтер»

• Андрій Кокотюха, чи не найплодовитіший український письменник, який має досвід співпраці з різними видавництвами в Україні

• Олексій Кононенко, директор Департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо України

• Олександр Красовицький, директор видавництва «Фоліо»

• Андрій Курков, найуспішніший за кордоном письменник із України, який має досвід співпраці з літ агенцією та з видавцями в Росії та Україні (віртуальна участь)

• Вальдемар Міхальскі, комерційний директор видавництва Bellona (Польща)

• Петро Мацкевич, засновник і мажоритарний власник видавництва «Кальварія», співзасновник літературної агенції MSBrand Corporation

До розмови також запрошені українські письменники Галина Вдовиченко, Юрій Макаров і представник видавництва «Ексмо».

Модерує: PR-експерт і видавець Ксенія Мацкевич (Сладкевич)

Питання до обговорення:

1) Стосунки автора і видавця в сьогоднішній Україні: проблеми і позитивні тенденції

Основні акценти: складові професійності видавців та авторів, про застарілі стереотипи, якими керуються гравці ринку, чим суттєво гальмують його розвиток, про етику та юридичні моменти стосунків: автор–видавець, видавець–автор, видавець–видавець. Це те, від чого майбутнє галузі залежить не в меншій мірі, аніж від розвитку інфраструктури книгарень чи визначеності з ПДВ.

2) Конкретні приклади конфліктів автор-видавець, видавець-видавець та способи їх вирішення. Досвід Росії та Польщі. (якщо російський та польський видавець остаточно підтвердять свою участь).

Вперше будуть озвучені вповні дві конкретні ситуації — конфлікти, спричинені етично та юридично некоректною поведінкою авторів: автор, маючи чинну авторську угоду з видавцем, якому він передав виключні майнові права на твір, укладає угоду на той же твір з іншим видавцем, який не перевіряє авторських гарантій і здійснює видання цього твору і розпочинає його продаж. Коли перший видавець пропонує цьому другому видавцеві вирішити проблему шляхом переговорів, другий видавець у першій ситуації категорично відмовляється від цього, продовжує продаж книжок і на всі питання говорить просто: у мене угода з автором — всі претензії до нього, що звісно лише поглибило конфлікт і дало привід для більш суворих дій; у другому випадку обидва видавці знаходять вирішення проблеми, поступившись інтересами автора.

Професійна оцінка ситуації юриста і видавця, доктора юридичних наук Віктора Ковальського, президента видавництва «Юрінком Інтер».

3) Досвід Авторів у стосунках з видавцями та літературними агентами (спеціально запрошені автори з дуже різним досвідом).

4) Підсумки та коментарі щодо конкретної пропозиції створення інструменту з попередження таких конфліктів, прозорості «мандрів» авторських прав тощо.

Коментар керівника Департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо щодо реальності в реалізації запропонованих кроків з попередження таких конфліктів.

 

Запрошуємо всіх учасників книговидавничої галузі долучитися до професійного обговорення у Львівському прес-клубі (проспект Шевченка 11, 2-й поверх), яке відбудеться 13 вересня з 11:00 до 12:00.

Акредитація журналістів: pr@msbrand.net, 0503729200.

M

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут